The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playlist на XC90

#1
Здравейте,
Мина си половин година, откакто съм доволен собственик на камиончето, но още не мога да проумея как работи плейлистът. Понеже не обичам да имам опции по менютата, които не разбирам, започнах да се ровя из интернет, но уви - без успех. В книжката също нищо не пише.
Флашката съм я подредил така:
-жанр
---изпълнител
-------албум
Понякога ми се ще да слушам файловете от две ики повече папки, за което ми е необходим плейлист.
Когато избера плейлист ми изкарва списъка с папките и... нищо. Не виждам смисъл да мога да избирам папки от две различни менюта.
Започвам да си мисля, че или съм глупав, или че плейлистът работи само при плейъри от отхапаната ябълка. Ако е второто - защо излиза като опция при USB, а не само при избран iPod?!
Пробвах да сложа .m3u файлове, но въобще не се показват.
Дайте идеи, моля Smile
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#2
Това го обсъждахме преди време във Фб-групата. Но явно и тук колегите с по-нови ХС90 са малко.

Аз така и не успях да го разгадая, и затова се отказах от USB-флашките, въпреки че са по-удобни от ябълковите плеъри. Пълен хаос с файловете, премята ги по някаква си негова логика, която не мога да разбера. Мъчих се години наред, от време на време се амбицирам отново да наметкам всичко на една голяма флашка, не става и не става. Дори и системата с папките не работи коректно. И затова продължавам да си ползвам един стар iPod classic 5th Generation (30 GB), в който съм събрал всичко, което обичам да слушам в колата (около 14 Гб общо са файловете). С всички преимущества и недостатъци. Мога да си правя каквито плейлисти искам на лаптопа и да ги пращам към айпода (с една безплатна програмка YamiPod), и после в колата всичко е ток и жица. Но пък когато е стояла няколко дни на студа, на айпода му трябват 10-15 минути, докато тръгне - явно замръзва или батерията му пада дотолкова, че не може да завърти харддиска. Все пак е мноооого стар, над 10-годишен, ако не повече. Иначе айпод е може би най-доброто решение за тази кола, имаш пълната функционалност на системата (ако не е с харддиск де). Но и с харддиск става, просто зимата му трябват десетина минути, докато се събуди.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#3
От как ползвам Spotify престанах да размъквам дискове, флашове, грамофонни плочи, магнетофонни ленти и касети. Big Grin :mrgreen:
Reply

#4
Късметлия с Bluetooth... Може би това е единственото, което ми липсва в моята кола. Наложи се да измъкна пак шпинделите с дискове от шкафа.
Reply

#5
Tisho Wrote:От как ползвам Spotify престанах да размъквам дискове, флашове, грамофонни плочи, магнетофонни ленти и касети. Big Grin :mrgreen:

Откакто има интернет на корем в ЕС, и аз често си стриймвам музика през синьото зъбче (ютуб, интернет радио и т.н.). Ама в Сърбия много боли. И в Турция също. Трябва и хардуер.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#6
Carburettor Wrote:Това го обсъждахме преди време във Фб-групата.

Да, обсъждахме го, но тогава аз се изказах леко неподготвен. Всички в западните форуми се оплакваха от странния порядък на възпроизвеждане на песните. Още преди да взема колата разбрах как ки чете - възходящо по реда на записване върху флашката, т.е. най-новата песен отива най-долу. За да не ми се разваля азбучният ред, при добавяне на нова песен, първо махам старите от въпросната папка, подреждам ги в папка на диска ми така, както искам да се пускат на флашата, селектирам ги от последната към първата и така ги качвам на флашката. Досега не съм имал проблеми с поредността. Проблемът възникна на дълъг път, че на моменти ми се иска да пусне всички песни от жанр "рок", вместо да слушам първо Maiden, после Zeppelin и т.н.

При айПодЯ играе ли някаква роля това меню? Вижда ли направените от теб плейлисти?
Засега не ми е легнало да се връщам към Ябълковата марка, но ми е интересно.

В брошура за (Х)Американски пазар, където представят новия модел за 2012 (или '13, не помня), пишеше, че ще поддържа плейлисти на Пандора и Грувшак, но предполагам, това е свързано с наличието на сателитно радио във Волво за техния пазар.

Tisho Wrote:престанах да размъквам дискове, флашове, грамофонни плочи, магнетофонни ленти и касети.
:lol: :lol: :lol: А партитури за жива музика? Wink Да, и Spotify или музика през телефона са възможност. Просто ми се струва, че през Синия зъб или кабел, качеството на музиката не е чак перфектно понякога (предполагам, заради ограниченията на тези технологии).
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#7
YoYo Wrote::lol: :lol: :lol: А партитури за жива музика? Wink

Това ще е трудно за реализация. Big Grin Представи си как се свири на контрабас или барабани в купе на кола. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

YoYo Wrote:Да, и Spotify или музика през телефона са възможност. Просто ми се струва, че през Синия зъб или кабел, качеството на музиката не е чак перфектно понякога (предполагам, заради ограниченията на тези технологии).

А на флашката какво имаш? MP3... Възможно най калпавия формат за компресиране на музика.

Определено и аз бях критичен към Spotify, но след като пробвах как звучат нещата оттам си смених мнението. Другото което може да се прави със Spotify е да си изтеглиш някой плейлист на телефона(таблет и т.н.) и да си ги слушаш без да ти трябвва нет(като минаваш през Сърбия например).
Още един плюс на Spotify - огромната база която потдържат с музика. Кеф ти класика, кеф ти дет метъл, буквално каквото се сетиш, чалга не съм търсил - незнам дали има. Idea Има и доста Български групи. Даже и Хиподил. :mrgreen:
Аз си ги пускам през телефона в колата с кабел към AUX-а. На следващата среща ако искаш ще ти направя демонстрация.
Reply

#8
В другата ми кола използвам Spotify през bt, загуба в качеството няма. У дома стриймвам пак от Spotify директно към ресийвъра, също съм много доволен. Както каза Тишо, можеш да си правиш предварително плейлисти, коити да запаметиш на телефона при липса на нет. Изборът на музика е огромен. Това е нещото, което ми липсва във Волвото.
Reply

#9
YoYo Wrote:
Carburettor Wrote:Това го обсъждахме преди време във Фб-групата.

Да, обсъждахме го, но тогава аз се изказах леко неподготвен. Всички в западните форуми се оплакваха от странния порядък на възпроизвеждане на песните. Още преди да взема колата разбрах как ки чете - възходящо по реда на записване върху флашката, т.е. най-новата песен отива най-долу. За да не ми се разваля азбучният ред, при добавяне на нова песен, първо махам старите от въпросната папка, подреждам ги в папка на диска ми така, както искам да се пускат на флашата, селектирам ги от последната към първата и така ги качвам на флашката. Досега не съм имал проблеми с поредността. Проблемът възникна на дълъг път, че на моменти ми се иска да пусне всички песни от жанр "рок", вместо да слушам първо Maiden, после Zeppelin и т.н.

При айПодЯ играе ли някаква роля това меню? Вижда ли направените от теб плейлисти?
Засега не ми е легнало да се връщам към Ябълковата марка, но ми е интересно.

В брошура за (Х)Американски пазар, където представят новия модел за 2012 (или '13, не помня), пишеше, че ще поддържа плейлисти на Пандора и Грувшак, но предполагам, това е свързано с наличието на сателитно радио във Волво за техния пазар.

Tisho Wrote:престанах да размъквам дискове, флашове, грамофонни плочи, магнетофонни ленти и касети.
:lol: :lol: :lol: А партитури за жива музика? Wink Да, и Spotify или музика през телефона са възможност. Просто ми се струва, че през Синия зъб или кабел, качеството на музиката не е чак перфектно понякога (предполагам, заради ограниченията на тези технологии).

Аз също никога не съм имал афинитет към ябълковите продукти (нито лаптопи, нито телефони, таблети или ОС). Но навремето заради Гран Черокито си купих тоя айпод (като Хамерикански автомобил то си беше подготвено само за айпод, другия вариант беше дискчейнджъра в багажника). Та си купих айпода (на старо за стотина лева, сега са по 30-40) и му свикнах ... Наистина много корава машина излезе, вече 10 години се дрънка в коли, нося си го в тестовите коли, на жега и студ, бачка говедото ...

И като знам, че най-големият пазар на ХС90 е САЩ, никак не е учудващо, че системата работи перфектно с айпод и поддържа пълната му функционалност (възпроизвеждате по плейлист, изпълнител, жанр и и каквото се сетиш още). Което е перфектно, а и има разни безплатни програмки като Yamipod или Floola, не ти трябва iTunes или подобни глупости. Правиш си плейлисти на лаптопа, свързваш айпода и ги импортираш. И после на дисплея се вижда всичко. И готиното е, че всичко може да се разцъква и от бутоните на волана (избор или ровене в плейлист, предишно/следващо парче, предишен/следващ плейлист и т.н.). А и качеството е наистина много високо, поддържа и некомпресирани формати. Седи си в жабката, свързан към USB-го и не го вадя оттам - освен за да му "налея" нова музика.

Единственият проблем при мен е, че айпода е много стар (11-12-годишен), батерията му не държи грам и ако колата не е била палена няколко дни при много голям студ, първо му трябват десетина минути, докато се събуди и развърти харддиска. Иначе лятото "пали" веднага. Но има и по-нови айподи със SSD, при които това няма да е проблем.


Attached Files Thumbnail(s)
               
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#10
Тишо, да, само MP3 и WMA поддържа, но 320 kbps за кола, според мен, е приемливо.
На предишните Волва бях с кабел и предвид безумното разположение на буксата (вътре в подлакътника) кабелите заминаваха за отрицателно време.
Сега на ХС-то е по-умно измислено, но честно казано дори не съм пробвал още как звучи при наличие на флашка и Bluetooth. Принципно към AUX-а са свързани навигацията и DVD плейърът, т.е. не знам дали ако вържа телефона там, няма да чувам някакъв безумен микс от "електрически китари + Маша и мечока + след 200 метра завийте надясно" Big Grin Big Grin Айде последното мога да изключа.
Та, блазнеше ме идеята от липса на кабели, но уви. То или ще e AUX (по-малко вероятно, защото не може да се управлява от волана) или Bluetooth, където пък ще трябва да седи на зарядно, за да не издуха батерията.
С rudizl ме запалихте за Spotify, определено ще пробвам. Колкото до споменатия липсващ жанр - това е "музика", която надали някога ще пусна в моя кола Smile
Carburettor, тия дни ще се поровя в чекмеджетата. Някъде имам един работещ азТелефон 4с с 64 гб., ако го разпознава като iPod, може би ще съм си решил проблема.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)