The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т

Дори да си на контакт, без да е запалена.. пак ли не може да се премести лоста? Ебаси.. за сефте чувам за такова изпъление от автопроизводител.
Reply

Така е, не може.
Опел същата работа
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

Не може колега дори и само на контакт,но решението е много просто и хитро-стига човек да го знае-е след дълги перипетии и ровене вече знам Smile как става,а и за други мисля ще е полезно Smile
Reply

Бахти.. може би това е P3 платформа, защото при нас може. Явно е с цел секюрити. Полезно инфо дори за такива като мен, които нямат такава кола. Smile
Reply

(01-28-2019, 02:41 PM)iago Wrote: Бахти.. може би това е P3 платформа, защото при нас може. Явно е с цел секюрити. Полезно инфо дори за такива като мен, които нямат такава кола. Smile

На Р3 се пъха малка отвертка в дупчица под гумата зад централната конзола за да се освободи. По принцип всички автоматични кутии имат такава опция, за да може да бъде преместен скоростният лост.
П.п. сега видях мнението на колегата, точно както е показано в клипа става, само да се знае, че над дупката има гумена подложка.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

Вече пробвах и работи безотказно лоста -остава екшъна с товаренето и транспортирането до БГ-имам уговорка с човек който ми е потдържал старата кола(Пежо) и съм много доволен и все пак да попитам за североизточна България Варна-Добрич-Силистра някой майстор МНОГО НА ТИ с Волвата-отделно ми препоръчаха за свалена глава в Шумен (стария завод на Мадара)-снимки-шлайв бла бла както си му е реда-някой от региона с мнения ?
Reply

(01-28-2019, 03:49 PM)gusenica Wrote: Вече пробвах и работи безотказно лоста -остава екшъна с товаренето и транспортирането до БГ-имам уговорка с човек който ми е потдържал старата кола(Пежо) и съм много доволен и все пак да попитам за североизточна България Варна-Добрич-Силистра някой майстор МНОГО НА ТИ с Волвата-отделно ми препоръчаха за свалена глава в Шумен (стария завод на Мадара)-снимки-шлайв бла бла както си му е реда-някой от региона с мнения ?

Във Варна има къде, в другите градове не мога да кажа, но колеги оттам идват тук за ремонти  по колите си.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

Здравейте на всички. Позагубих се известно време, ама имах малко здравословни проблеми. Та да споделя: наложи ми се тези дни ходих 7-8 пъти до София през Петрохан с Волвото - предницата вече се е разклопала като на каруца - биалетките са здрави, но има неголям луфт в тампоните на стабилизиращата щанга...луфта е съвсем малък, но ще се пробвам да ги сменя и ще видим. Заплитането - дето го имах отпред от дясно при ляв завой, вече усещам и щракане при завиване , поръчал съм външното каре и като го сменя ще видя дали ще изчезне и заплитането. За пръв път ми се наложи и да ползвам фаровете за мъгла (до съвсем скоро избягвах да сядам в тази кола, а и сега не ми е баш кеф) и на таблото не ми свети индикатор за светнали предни халогени. Лампичките и на двете бутончета светят (и за задния фар за мъгла и за предните) но на таблото ми свети само оранжева лампа за задния фар за мъгла, за предните - нищо само копчето свети. Няма логика да нямам на таблото индикация за светещи фарове за мъгла отпред...или да е изгоряла лампичкаата на таблото ми се струва малко вероятно...някой сблъсквал ли се е с такова нещо. И другото, което ми направи много неприятно впечатление - аз и преди я бях усещал колата ужасно нестабилна в завои. Мислех, че понеже си е висока...ама наистина е доста нестабилна. Четох някъде ,че може да е от нерегулирани сходимости на предния и задния мост...аз още като я докарах я карах на реглаж ,ама в Монтана и ми казаха, че всичко е наред. Но колата е страшно нестабилна в завоите. А из Петрохан на сняг на правите се изстрелва супер, но на завои ако и съвсем леко съм подал газ - колата не завива , върви направо. Не съм неграмотен шофьор карал съм доста коли в какви ли не условия и по какви ли не трасета, но тая кола я усещам страшно нестабилна (гумите са зимни, Фалкен, чисто нови. Във вторник ще имам пак ходене до София. Ако някой може да ме насочи къде да я закарам поне да я погледне някой за това - някъде четох, за някакъв сервиз в Дружба - за реглаж на Волво. Или в В+ да звъня в понеделник...кажете ми къде да го карам тоя барутник, че ще ме побърка вече.

Ако пък някой от тук просто проявява интерес да види колата и има свободно време във Вторник - може да се видим да направи някое кръгче и да направи сравнение, защото аз нямам познат с такава кола и няма как да видя кое как трябва да е и как не...
Reply

Нищо чудно да е нестабилна, при разбити тампони на стабилизиращата щанга. Даже бих казал напълно нормално. Има една подробност тампоните се сменят с щангата.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply

Аааха....ясно. Абе, бях се амбицирал много преди нова година да вдигам тоя мъртвец на крака, ама ентусиазма ми се изпарява от ден на ден...май ще го пускам я за части, я за кой колкото даде и ще гледам да забравя одисеята ХЦ 90 възможно най-бързо. Ще захвърля едни 17-19 хилки в кофата и ще приключвам май с тая глупост. Вече не виждам никакъв смисъл.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)