The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т

#71
(01-11-2019, 10:32 PM)Tisho Wrote:
(12-20-2018, 12:34 AM)gusenica Wrote: Благодаря на отзовалите се Smile Еми ще се постарая да не я мисля много...в сервиза е вече,но ще почакам до след нова година,че сега празници ала бала и имат и други коли .....колкото до почерпката живи и здрави що не Smile
Пребори ли проблемите?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Здравейте и за много години-при мен екшъна продължава,оказа се охладител на ЕГР ,смениха го и....колата не ще да пали,припалва за 2-3 сек. и гасне,а преди тази интервенция нямах никакви подобни проблеми...ще я мъчат другата седмица,ако имате някакви идеи помагайте,че в чудо се видях
Reply

#72
(01-12-2019, 06:12 AM)gusenica Wrote:
(01-11-2019, 10:32 PM)Tisho Wrote:
(12-20-2018, 12:34 AM)gusenica Wrote: Благодаря на отзовалите се Smile Еми ще се постарая да не я мисля много...в сервиза е вече,но ще почакам до след нова година,че сега празници ала бала и имат и други коли .....колкото до почерпката живи и здрави що не Smile
Пребори ли проблемите?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Здравейте и за много години-при мен екшъна продължава,оказа се охладител на ЕГР ,смениха го и....колата не ще да пали,припалва за 2-3 сек. и гасне,а преди тази интервенция нямах никакви подобни проблеми...ще я мъчат другата седмица,ако имате някакви идеи помагайте,че в чудо се видях

Охладителя на ЕГР-а е най-обикновен топлоомбменник. Може да прави тапа, от там охладителната система да надува, колата да прегрява, но няма причина двигателя да не пали от него. Другаде ти е проблема.

Аз да напомня на Юлианов - чакаме снимки на тая талига. Силно ми грабна интереса, човече.
За стъклото - виж тази тема: Цък.
Абстрахирай се от типа кора на вратата. При теб свалянето ще е маааалко по-различно (наистина малко) и за целта може да видиш някое клипче в тубата. Останалото си е аналогично като цяло. Поведението да стигне до една позиция и да се върне, се дължи на това че засича съпротивление по време на движение. С цел безопасност - ако там ти е ръката или главата, стъклото се връща обратно долу. Често обаче просто се заклинва и ... виждаш поведението. В голяма част от случаите причината е от износени водачи на стъклоповдигача. Не са скъпи, ти си кадърен човек - ще се справиш сам. Едва след това идват следващите вероятности - криво рамо на повдигача и изяден зъб. И двете са следствие на ненавременна смяна на водачите. Та ... запретвай ръкави и както сам каза - едно по едно проблемчетата да се изглаждат.
Разхода на гориво .... 2.9 6 цил. в купе на S80 ми гори 22-25 газ в града. Да не забравяме, че караш на газ и е редно и нормално разхода на газ да е по коефициент 1.2 спрямо този на бензин.
Разхода на масло - бръкни в ауспуха да видим какво ще изкараш от там и после ще го мислим
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#73
За да не отговарям с цитат,че става мазало ....Благодаря за отговора yuckuJackD относно охладителя на ЕГР.. XC70 D5 205k. 2009....тя точно това и правеше и я вкарахме в сервиза да се отваря главата....след няколко дни ми звънят и ми казват готов си,но донеси и резервния ключ,че нещо не може да запали,викам си тия кога я отвориха,кога шлайфаха бла бла..отивам човека вика излезе малкото зло т.е. охладител на ЕГР сменихме го с нов,но до там....знам,че доста нещо се разглобява докато се стигне до там и явно някъде нещо друго са прецакали....колата си палеше.Диагностиката им показала някаква букса или нещо от рода...в Германия съм и техническия немски не ми е много силен ..смениха я и пак същата работа след което вчера се чухме след като писах и ми вика охладителя ще го връщаме за рекламация и ще поръчаме от волво...хммм ,че може ли да има ментета и точно от такова такъв симптом пали тъкмо заработи мотора и 3 сек. и гасне ..........идва ми да си я прибера и в друг сервиз,но мястото е такова,че и платформа не може да влезе .............бесен съм
Reply

#74
Кой ги знае какво са разглобили и не са сглобили както трябва.
Щом с втория ключ мислят, че проблемът ще се реши, значи не са много наясно какво се случва.
Ако са изключили някой датчик и не са го включили би трябвало колата да записва грешки и лесно да се разбере какво става.
Reply

#75
(01-13-2019, 07:34 AM)Tisho Wrote: Кой ги знае какво са разглобили и не са сглобили както трябва.
Щом с втория ключ мислят, че проблемът ще се реши,  значи не са много наясно какво се случва.
Ако са изключили някой датчик и не са го включили би трябвало колата да записва грешки и лесно да се разбере какво става.

Вчера при последния разговор им казах,че в петък си искам колата готова-доста аванс им дадох цели 5 дни(понеже са затрупани и бяха откровенни и ми поискаха малко време)...Ще кажа какво е станало Благодаря
Reply

#76
Здравейте на всички и за много години! Чак сега успях да вляза във форума. От 15 дни ми даваше, че е в обновяване, включително и днес, а пък гледам, че колегите пишат от няколко дни. Ще го снимам и ще го кача, ама то на снимки ме личи колко е изстрадал. Та, да нахвърлям и аз : тези дни свърших малко работа - както казах карах я на смяна на масло в скоростите - за 200 лева човека ми източи 3 л. От пробката, доля ново и толкова! Аз купих 12 л. Мобил 3309 , и онзи ден свърших работа: спипах първо добавка за промивка (няма да казвам марка, понеже незнам да не излезе реклама), повозих се двайсетина минути на ръчен режим и прокарах всичките скорости по няколко минути на 3-4 000 оборота, и подмених цялото масло - от пробката изтекоха точно 3,6 л масло - беше като боза- кафяво на цвят. И после с претакане през масло охладителя подмених цялото - на края последните два литра си изтече чисто ,червено, свежо масло. Спах и добавка "conditioner" от същата марка. Абе в общи линии работа за два часа и нещо без да си давам зор и редовни почивки за лаф-моабет. Покарах малко, проверих нивото на загряла кутия - беше ОК. Обаче нямаше никаква разлика - пак предръпваше при включване на 3-та на ниски обороти и пак си се чуваше удара при минаване от R на D и обратно и то когато кутията е загряла. Тогава и при включване на D например колата въобще не помръдваше докато не подадеш газ (а съм чел, че трябва леко да тръгне в посоката, в която си включил без да даваш газ) . Обаче след като жена ми я покара няколко дни онази вечер седнах да направя едно кръгче из квартала и останах приятно изненадан. Кутията работеше много по-меко някак си...удара при минаване от Р на Д е много по-мек, а някой път даже липсва напълно,а като и пусна спирачката в повечето случаи - увлича и тръгва леко напред или назад съответно. Намислил съм след 10-15 000 да и източа отново само маслото от пробката и да долея пак свежо. Мислех след скоростите същия ден да сменя и маслото и филтъра на Халдекса - купил съм ги, но там видях, че трябва да сссваля кардана, втулката на задния диференциал....и става сложно, а беше вече късно следобяд и го отложих за друг ден. Та в Петък и Видата ми дойде (учудващо бързо) , ама се оказа , че като циганчето с копчето и балтона - ще трябва да купувам и друг Лаптоп ,,? , обаче малко като в приказките - отидох с Волвото до пощата да взема Видата и на връщане отворих шофьорския прозорец, като тръгнах да го затварям - той се затваряше и на двете позиции на копчето само докато го държа натиснато. Та така го вдигнах до горе и задържах на втора позиция (така си ги обучавам на Зафирата, когато съм и свалял акумулатора) и сега стъклото е тип-топ! Направо не мога да повярвам. А колега , какво имаш в предвид с това да видя какво ще излезе от ауспуха? А относно разхода на газ - преди нова година още беше - Монтана - София през Петрохан ( умишлено пенсионерски каране - 2 часа точно, а нормално го минавам за час и 30-40 Мин) - точно 15 на сто. София - Благоевград само магистрала със скорост 100-120 км/ч - 15,5 на сто. И после Благоевград - София със 110-130 км/ч 16,5 на сто. Незнам, ама на мен ми се струва височък разхода не съм стотинка Джия, ама просто мисля , че нещо не е в ред. Това показания и по БК и на допълване - едно към едно са верни показанията на компютъра със сметката при зареждане с газ. А сега в студовете май разхода на масло понамаля значително - лятото в жегите доливах по литър на 1000 км, сега може би за 1500 км. Маслото е на средата на скалата. Ще пиша пак. Поздрави на всички и отново благодаря на всички за помощта и най - вече за разбирането. Освен да си пожелаем една успешна Нова година!!!
Reply

#77
Колега, julianov83 според мен разхода от 16 литра газ за XC90 с 2.5Т си е на пълно нормален при положение, че тримата с такава кола в spritmonitor им е средно 15.53 - http://tiny.cc/j51d2y
В едно клипче руснаците казваха че 2.5Т в някой случаи харчи дори повече от V8 при XC90...
BTW това да не си ти т.к. гледам е с Благоевградска регистрация - https://www.spritmonitor.de/en/detail/946215.html ?!?
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#78
(01-13-2019, 09:22 PM)ivobivo Wrote: Колега, julianov83 според мен разхода от 16 литра газ за XC90 с 2.5Т си е на пълно нормален при положение, че тримата с такава кола в spritmonitor им е средно 15.53 - http://tiny.cc/j51d2y
В едно клипче руснаците казваха че 2.5Т в някой случаи харчи дори повече от V8 при XC90...
BTW това да не си ти т.к. гледам е с Благоевградска регистрация - https://www.spritmonitor.de/en/detail/946215.html ?!?

Хахаха, не , не съм аз. Абе...де да знам...то 16 средно е добре, ама аз при 16 извънградско само и единствено магистрала с постоянна скорост от 110-120 км.  без абсолютно никакви екстремности и 25-28 градско пак възспокойно каране...то идва средно над 20... Знам ли... Аз не мрънкам от разхода ... едно - две - три на сто газ напред или назад по няма и лев литъра е все тая...ама ако всичко е наред - ок .Мен ме притеснява да не би нещо да не е в ред...
Reply

#79
Това за ауспуха беше за другия колега с проблемчета в твоята тема.
Браво за стъклата.
Защо реши, че ти трябва нов лаптоп за видата? Има няколко теми тук за нея - прегледай какви стандартни "препъни камъни" сме описвали в годините. Много е вероятно да откриеш решение.
За ритането на кутията - колко си смел в ремонтите? Би ли свалил "мозъка" и да изчистиш соленоидите? Имам едни писания в Цитронада форум за 6 степенния айсин (понеже ситроените също я ползват), но с пълна сила важи и за 5 степенната кутия. Само кажи - ще я изровя темата.
Reply

#80
(01-13-2019, 10:59 PM)yuckuJackD Wrote: Това за ауспуха беше за другия колега с проблемчета в твоята тема.
Браво за стъклата.
Защо реши, че ти трябва нов лаптоп за видата? Има няколко теми тук за нея - прегледай какви стандартни "препъни камъни" сме описвали в годините. Много е вероятно да откриеш решение.
За ритането на кутията - колко си смел в ремонтите? Би ли свалил "мозъка" и да изчистиш соленоидите? Имам едни писания в Цитронада форум за 6 степенния айсин (понеже ситроените също я ползват), но с пълна сила важи и за 5 степенната кутия. Само кажи - ще я изровя темата.


Ами аз занесох лаптопа (11 годишен) със все кутията с ВИДА та  Big Grin на един мой братовчед,  който се занимава с компютри и му ги оставих да се оправя, понеже аз нямам много излишно време да се занимавам и с такива неща. Та той ми звънна и ми каза, че на първо време ттябвал минимум уиндоус 7, той подкарал програмата, обаче трябвал 3 ГБ рам, а моя старец е с 2. И още нещо ми каза, ама аз не го и разбрах. Ама както и да е, аз отдавна се каня да сменям лаптопа, понеже си станах на годинки  Wink и не ми се кьоравчи по телефони и на малкия по таблетите когато ми трябва да видя нещо. А относно скоростите....абе смел съм май малко по-малко от неразумното с ремонтите. Ако не ти е проблем може да ми пуснеш темичката, пък на мен като ми се завърти бръмбара в главата ще я отворя някой ден...еб@х я в кутията, нали хора са я правили както казваше дядо ми преди години... Dodgy
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)