The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Предни амортисьори XC70 - 2008

#1
Здравейте, предстои ми смяна на предните амортисьори. Преди 6 месеца сменях задни и беше голяма драма защото се оказа че по каталог амортисьорите които излизат са с 8 см по-къси от сложените на колата(независимо от марката), и се наложи да сложа такива от xc60 (само те паснаха на дължина).
Сега по каталог за предните ми излиза че са същите като на V70, S80 и форд мондео, което малко ме съмнява защото моята кола е по висока от тези модели. Та питането ми е дали да не взема пак за xc60 (дават ги с 2см по-дълги), ако някои е сменял да каже и да даде номер.
Благодаря
Reply

#2
Аз залагам, че някой преден собственик е "творил" върху колата. Най-резонно щеше да е да купиш 4 амортисьора за твоята кола, според каталога. Можеш да видиш part number-a на амортисьорите с които си отпред в момента и ще видите за каква кола са. И купи същите, така и така вече си взел задни различни от заводските.
Reply

#3
(02-04-2019, 11:54 AM)iago Wrote: Аз залагам, че някой преден собственик е "творил" върху колата. Най-резонно щеше да е да купиш 4 амортисьора за твоята кола, според каталога. Можеш да видиш part number-a на амортисьорите с които си отпред в момента и ще видите за каква кола са. И купи същите, така и така вече си взел задни различни от заводските.


Когато сменях задните амортисьори свалих оригиналните, проверихме номера по каталога им за да поръчаме същите и се оказа че  са заменени с друг каталожен номер. Когато ги поръчах и пристигнаха се оказа че са по-къси.  Затова питам ако някой е сменял и си е поръчвал сам да каже дали има разлика и при предните или не. Все пак утре ще поръчам и като пристигнат ще видя дали са ОК. 
Между другото досега съм сменил и дискове и накладки и всеки път не се уцелват от първия път и трябва да се връщат , незнам на какво се дължи това но е страшно дразнещо.
Reply

#4
Хм.. доста странно. Вероятно ще е доста тъп въпрос, но да не би да сте гледали новият амортисьор в сгънато положение, а старият в някакво разгънато? 8см е много голяма разлика.
Reply

#5
Аз сменях миналата седмица задни на хс70 2008 когато дойдоха амортисьорите бяха закопчани с пластмасови ленти в леко свито положение и без компенсаторите които имаха старите и се монтират обратно със стълбеца на долу. а когато сменях предните новите бяха по дебели в самото тяло. явно си откриват някакви недостатъци и коригират
Reply

#6
(02-04-2019, 08:15 PM)forum Wrote:
(02-04-2019, 11:54 AM)iago Wrote: Аз залагам, че някой преден собственик е "творил" върху колата. Най-резонно щеше да е да купиш 4 амортисьора за твоята кола, според каталога. Можеш да видиш part number-a на амортисьорите с които си отпред в момента и ще видите за каква кола са. И купи същите, така и така вече си взел задни различни от заводските.


Когато сменях задните амортисьори свалих оригиналните, проверихме номера по каталога им за да поръчаме същите и се оказа че  са заменени с друг каталожен номер. Когато ги поръчах и пристигнаха се оказа че са по-къси.  Затова питам ако някой е сменял и си е поръчвал сам да каже дали има разлика и при предните или не. Все пак утре ще поръчам и като пристигнат ще видя дали са ОК. 
Между другото досега съм сменил и дискове и накладки и всеки път не се уцелват от първия път и трябва да се връщат , незнам на какво се дължи това но е страшно дразнещо.

Следващия път когато ти се наложи да купуваш каквато и да е резервна част ползвай този сайт : http://carcats.ru за сравнение с оригиналния номер който си има всяка свалена част от твоето Волво.
Разминаването се дължи главно на това че информацията която ползват повечето магазини за авточасти се базира на това какво предлагат в наличност съответните афтърмаркет производители на авточасти.
В каталозите често се случва дори при посочен ОЕ номер на частта ако някой от производителите я няма в самите каталози същата част се посочва като приравнена на същата част, но от друг производител по каталожен номер. На практика обаче различните афтърмаркет производители понякога сами променят някои от параметрите на частта, макар и в малки граници. 
Затова най-добрия възможен вариант при закуване на резервни части е да се отиде във магазина със старата такава която е работила на автомобила и да се сравни на място.
Понякога обаче дори и това не помага - ако частта се поръчва през интернет и я няма налична в магазина.
Уви, но това е реалността.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#7
Мерси колега, пробвах сайта - и става точно както съм писал.  Дава ми заменяемост с два вида: единият 525мм и един 580мм. Моят е 580 мм, а защо дава два вида с различна дължина незнам.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)