The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Евроквалификацията на колата

#1
Wink 
Здравейте колеги. Имам си S60  от 2004г. 163к.с. D5. EURO4 ли е колата? Доколкото си спомням в италианския талон го имаше описано а в БГ талона на V9 позиция само звездички. За данъка става въпрос. Ако е 4-ка какъв е реда за нанасянето на евроквалификацията в БГ талона. Благодаря предварително. Колата си е с DPF и всичко останало за евро4 автомобил,всичко засега си работи перфектно според мен.
Reply

#2
След като пререгистрирах моето XC забелязах, че на големия талон пише Евро4, а колата е Евро5.
След отправеното запитване на служителите в КАТ ми бе отговорено, че трябва да си извадя сертификат от Мото-Пфое и след това пак в КАТ за смяна на талона... Срещу съответното заплащане естествено.
Смятам това упражнение да го извърша с цел да плащам по-малък данък.
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#3
За Германия мога да ти кажа....пежо 807 2,2 хди 2004 г. евро 3, волво хц 70 д5 2009 г. евро 4 ми ги водят
Reply

#4
Аз също имах непопълнено поле на талона за екологичния стандарт. В МП-Пловдив ми отне два часа и 34 лева. От там отиване в КАТ и минаване същата процедура която е била при първоначалното регистриране на колата. Вдигане на преден капак и VIN номера. Там не помня колко струваше издаването на новите талони, но съм доволен от крайния резултат. Близо 160 лева по-малко данъци. Ми тва си е над резервоар бензин бе момчета)))) За сметка на това преди две седмици на магистралата преди Стара Загора ме щракнаха с 40 км. превишение.....на временно ограничение на скороста с някакви оранжеви табели....300 кинтара)))) Няма справедливост
Volvo XC90 3.2 2009 Plenty of power and extremely smooth running
Reply

#5
Така, процедурата е следната:
1. Обаждаш се във ФотоМое и по ВИН проверяват какъв ти е стандарта.
2. Отиваш на място плащащ 34 лева и ти издават съответната бележка.
3. Отиваш в общината и подаваш декларация за чл. 54 ал. 1 за промяна на обстоятелства.
Това е.
Апропо, може приятно да се изненадаш, че колата ти е по-висок стандарт от вписания в талона и данъка ти значително да се понижи.
Reply

#6
Ако пише D5 и е 163 к.с. шансът да е евро 4 е почти никакъв според мен. D5 с евро 4 са 185 коня, а тези 163 коня са маркирани като 2.4D. Отделно мисля, че след средата на 2005 започват да слагат новите двигатели, които са евро 4. Разбира се нищо не пречи да се провери де Smile
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#7
След запитване към МП за XC90 D5 163к.с. 2005г, отговориха ми че е ЕВРО 3.
Reply

#8
(03-07-2019, 01:50 PM)andio Wrote: Ако пише D5 и е 163 к.с. шансът да е евро 4 е почти никакъв според мен. D5 с евро 4 са 185 коня, а тези 163 коня са маркирани като 2.4D. Отделно мисля, че след средата на 2005 започват да слагат новите двигатели, които са евро 4. Разбира се нищо не пречи да се провери де Smile

ХС70 2,5Т по талон Евро 3, след проверка в МП Евро 5, данъка от 360 лв. на 180 лв., и след 1 година ще стане 140 лева.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)