The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Отстранен проблем или......

#21
Благодаря за линка,очаквам и от други колеги подобни Smile Малко съм бос в тези неща и не знам дали ще се справя с това което си направил ти,но по спомен бях гледал цял комплект ...някаква яка плетеница с кабели и букси и един вид да проследиш и изкараш всчико като комплект от старите и да ги замениш с новата плетеница,но да запоявам и подобни малко ми е Х ,но вече едно на ум си имам-следващия майстор ще настоявам да се заеме точно с тази задача Smile  интервенцията няма да е с космически цени и ще си държа на своето и дано стане-очааквам и други мнения  Cool
Reply

#22
Да,специално на D5244T4 дефектирали букси на дюзите са честосрещан проблем.При мен май вече и петте са сменени. В Мото Пфое са дребни пари - води се ,,кабел с букса к-т за дюза D5 - 30765321" и струва 6,46 лв без ДДС.  Режат се старите кабели на около 2 см от буксата и се запояват новите.
Reply

#23
Днес колата си запали от четвърт,но не посмях да я карам да не ми угасне на някой булевард или кръстовище,че ще е доста неприятно с този трафик в Берлин.Искам да ви попитам вместо с поялник ще стане ли ето с това,че да го направя на място  :

https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21012275
Reply

#24
Не виждам причина да не стане, но заради вибрациите може да не е много стабилно. Ако ползваш такова преди кримпване може да сложш медна грес в каналчетата против оксидация и влага. Също така за по сигурно може да прбваш с нещо такова https://s.click.aliexpress.com/e/WrfKkjW - става и със запалка, като при нагряване хем уплътнява хем запоява...

Sent using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#25
Да и това го мярнах докато се ровя. Благодаря колега.Вчера нали бях я припалил както писах по горния пост,но не я прибрах от страх да не угасне-на 2 км. е от нас,но днес реших в 5:30 сутринта в неделя всичко живо спи и няма движение,отидох запали си безпроблемно пак и я прибрах пред блока и все едно нищо не е било  Big Grin Сега остава да намеря букси и да ги сменя и чак тогава ще се осмеля да карам-дано да е от това.Иначе ми стана мн.интересно-щипките на буксите са мацнати със зелена боя,но не е заводско понеже все едно с лак за нокти дъщеря ми(2,5г.) ги е мацнала-някакви предположения да имате защо ? Eто и снимка:

http://prikachi.com/images.php?images/625/9566625k.jpg
Reply

#26
(05-11-2019, 09:47 AM)gusenica Wrote: Днес колата си запали от четвърт,но не посмях да я карам да не ми угасне на някой булевард или кръстовище,че ще е доста неприятно с този трафик в Берлин.Искам да ви попитам вместо с поялник ще стане ли ето с това,че да го направя на място  :

https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21012275

С това нещата са 50/50 правил съм неща с него и едни станаха други не.
Заложи на нещо по сигурно.
ex XC90
Reply

#27
Жорка, тези буксите за кримпването ли не ти харесват или тези с припоя вътре?

Sent using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#28
Не знам причината... защото не съм се интересувал да я търся, честно казано, но от тунинг "батки" знам, че в дебелите книги пише, че запояването на автоинсталация изоообщо не е добра практика. Сега.. не че всеки жичкаджия не го прави.. не че и аз не съм запоявал милион пъти... и т.н. и т.н... и не съм имал проблем с това, както и не знам за някой който да е имал проблем, но на теория такъв може да възникне. Като говорим за проблем който може да възникне след време.

Бях срещал някакъв опит за обяснение, ама човека който ми обясняваше също не беше на ясно и все едно... хърбел да обяснява на щърбел за красотата  Big Grin .

Ако можеш да направиш здрава "спойка" без запояване според мен ще е по-добре. Не говорим да завиеш двата кабела един в друг и да ги омотаеш с изолирбанд и готово. Има различни пособия за спойка на кабели (като това което ти прати Иво примерно), така че със сигурност може да стане достатъчно надеждно и здраво и без тинол.

Успех, дано решиш проблема с този ремонт.
Reply

#29
(05-12-2019, 04:59 AM)ivobivo Wrote: Не виждам причина да не стане, но заради вибрациите може да не е много стабилно. Ако ползваш такова преди кримпване може да сложш медна грес в каналчетата против оксидация и влага. Също така за по сигурно може да прбваш с нещо такова https://s.click.aliexpress.com/e/WrfKkjW - става и със запалка, като при нагряване хем уплътнява хем запоява...

Sent using Tapatalk

Поредната китайска глупост. Резултата е ни спойката е спойка нито уплътнението.
Като към това прибавим и вибрации, и работни температури около и над 100 градуса, едва ли ще изкара много дълго. Още при "запояването" ще имаш поне 0.5ома на спойката. 
С медната грес ще си добавиш и капацитет,  а ако изолацията не държи на химикали.... 


____________
Запояване. Оловния припой се топи между 170 и 240 грасуса в зависимост от примесите, при работна температура над 100 градуса както е при мотора, тези спойки се окисляват и механичната им якост се губи за отрицателно време. 
Следва напукване и отново спряла кола насред Берлин например. 

При работа в среда с високи вибрации, кабела се къса на границата на спойката. При това доста лесно. 


Безоловен припой не ми се коментира, там проблемите са повече от ползите. 

Какво ни остава?
Решението е само едно - кримпване, но не като китайските снадки за кабели, а си трябва доста по здраво решение. Трябват си едни хубави клещи с подходящите накрайници. При кримпването има също особености, например без проблем можем да си направим термо-двойка. Но това е малко вероятно, предвид факта, че сериозните производители на конектори ги съобразяват тези неща.
Reply

#30
(05-12-2019, 06:38 PM)Tisho Wrote: ....

Ясно. Значи ето я причината защо не се препоръчва запояване при авто инсталациите.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)