This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Шофьорска пръскалка на предно стъкло XC90 - замръзва
Здравейте, колеги!

Наскоро си взехме XC90 2009. Не го бях карал в ситуации, когато температурата е под 0 градуса и предното стъкло се зацапва постоянно. Днес ми се наложи да карам по магистрала и ми направи впечатление, че шофьорската пръскалка замръзна няколко пъти (дори при температура -3 градуса). Като задържа пъпчицата на пръскалката с пръст за 2-3 секунди, за да се затопли, веднага се размразява и си пръска. Пасажерската пръскалка не замръзна нито веднъж. Чудя се дали не се събира някаква вода и мръсотия, от пръските от другите коли пред мен, и за това да замръзва. Не е голяма драма, но понякога е досадно. Smile

Някой имал ли е подобен проблем с неговата XC90?

Sent from my TA-1033 using Tapatalk
Цитирай
Thanks given by:
Сигурен ли си, че течността ти е с нужната концентрация за по-ниски температури, т.к. при мен такъв проблем няма и вчера се качих с ХС90 на Рилските езера при -10 и си пръскаше безгрижно

Sent from my mobile using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Изображение: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Цитирай
Thanks given by:
Сигурен съм. За под -10 градуса беше. А и пасажерската не замръзна нито веднъж, докато шофьорската поне 3-4 пъти замръзна. Предполагам от мръсотията и пръските са се набивали в пръскалката и е замръзвала. Друго обяснение нямам. Smile

Цитирай
Thanks given by:
Някой твърдеше, че пръскалките на XC90 имат система за размразяване. Не съм съвсем сигурен дали е така, но може би това е причината едната да е ОК, а другата- не.
Цитирай
Thanks given by:
Гледал съм, няма кабели и букси при пръскалките. Във Вида гледах, излиза само 1 номенклатурен номер, който е на стандартна пръскалка, без подгрев. Без подгрев, не зная как биха се размразявали. Но може да я сменя, не е скъпа.

Цитирай
Thanks given by:
Така правят, като течността за чистачки е гадна.
Цитирай
Thanks given by:
Ясно, мерси. Smile

Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)