The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ъпгрейд на XC90

#11
Тук хвалат тези - https://www.quantumtuning.co.uk

Изпратих запитване да видим какво ще кажат
Reply

#12
Тези явно са добри. Щом правят колите на дино, значи трябва да знаят какво правят.

А СантаФе-то, коя генерация гледаш? Че ако вземеш тоя с 4 степенната кутия, ще се върнеш в първобитният строй. Ако искаш икономична кола, вземи си такава. Това е над два тона камион и на мен разхода който казваш ми се струва повече от перфектен.
Reply

#13
Санта Фе или Киа Соренто около 2011-а. Трябва да са 6 степенен автоматик. Лошото е, че имат хронични проблеми с главата на блока на двигателя при дизеловите модели. Иначе може да се намери такава за около £5к на 80-90к мили. Но като човек свикне с лукса на Волвото вярно си е даунгрейд. Иначе нормалният разход тук може да се обясни с качествените горива. Нафта менте просто няма и няма как да има.
Ей това волво ми е в махалата - https://www.gumtree.com/p/volvo/2011-vol...1331081882
Ще мина да го погледна. Предполагам ще е по-иконимично от моето.
Reply

#14
Ще се качиш от кон на магаре, нищо че Санта Фе-то е 5-6г- по-ново.

Не знам как карате ама такъв разход какъвто пишете  Shy
И двете са с ръчни скорости, като 185кс е съвсем малко по-лакома.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#15
Като си бях в България карах до последно първото Санта Фе - желязна кола. Но Волвото си е Волво, жената свикна и трудно ще я кача на нещо по-нелуксозно. Това за ръчните скорости не го разбрах, сори.
Reply

#16
С колко да е по-икономична 185ката? Помисли и следното. Ако ти дава с литър - литър и половина по-нисък разход на 100 (нямам идея, просто спекулирам), след какъв пробег и години ще започнеш да избиваш парите която си доплатил, след като си продал твойта и си додал купиш новата? С 6 степенната кутия би трябвало да имаш най-голяма икономия извън градско, където 6та ще държи по-ниски обороти. Не мисля, че в града ще имаш особена разлика спрямо сега. Повечето Нютони ще бутат една идея по-лесно колата и може би от там ще има малко подобрение в разхода. Аз лично виждам доста плюсове в тази от линка който си дал: R-Design с всичките му плюсове салон/табло/апликации/19ки, по-нова година е, респективно по-хубави стопове, решетчици, ала-бала детайли променени с фейслифта. Обаче в твоят случай обаче се търси икономия на пари най-напред, така че горе описаното остава на заден план. И винаги има риск да купиш някаква зле гледана тоталка и да започнеш с ваденето на големи пари веднага след като я подкараш. Само нахвърлям идеи които е хубаво да премислиш. А да.. в УК вероятно ще има полза и от това, да преминеш на Евро 4, спрямо сегашното ти Евро 3, ако не бъркам.

Относно СантаФе-то, това от 2011 мисля че вече е с модерна кутия. Но аз все пак не виждам, как ще буташ такъв джип за под 11-12 градско без значение от марката, двигателя и горивото (освен да е електричка). Но пък може и да не съм прав.

Всъщност колко ти даваше СантаФе-то което си карал в БГ? И с кой мотор?
Reply

#17
Съмнявам се да постигнете някаква чувствителна икономия с нея. Аз съм със същата, но с една година по-млада от тази в обявата и със значително по-малък пробег: ~37 000 мили срещу нейните 150 000. В София средно ми дава около 13, а стига и до 15-16.
Имайте предвид, че R-Design е със спортно окачване без нивомати, което в комбинация с 19 цоловите джанти може да ви се стори доста по-твърдо, в сравнение със сегашната.
Прикачам графика с реалния разход, като около 95% от него е чисто магистрално каране. В момента показанията са доста по-високи.
[Image: 3251ae60279c7b747165ca5c0d73d08d.jpg]

Sent from my rotary dial phone using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#18
(03-09-2019, 07:50 PM)Greebo14 Wrote: Като си бях в България карах до последно първото Санта Фе - желязна кола. Но Волвото си е Волво, жената свикна и трудно ще я кача на нещо по-нелуксозно. Това за ръчните скорости не го разбрах, сори.

Ако търсиш икономия - взимаш ръчка. По-безпроблемна, по-рязка, по-нисък разход на гориво.
Ако ти се кара автоматик търсиш 6ст., най-добре след 2010г.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#19
(03-10-2019, 05:57 PM)WINERGY Wrote:
(03-09-2019, 07:50 PM)Greebo14 Wrote: Като си бях в България карах до последно първото Санта Фе - желязна кола. Но Волвото си е Волво, жената свикна и трудно ще я кача на нещо по-нелуксозно. Това за ръчните скорости не го разбрах, сори.

Ако търсиш икономия - взимаш ръчка. По-безпроблемна, по-рязка, по-нисък разход на гориво.
Ако ти се кара автоматик търсиш 6ст., най-добре след 2010г.
Точно, кратко и ясно. Smile

Защо така е дискутирано в другите теми за XC90 във форума надълго и нашироко.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)