The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна масло на автоматична скоростна D5

#11
Аз ръчният режим го ползвам единствено при дълги спускания от планините за да не ми превключва постоянно и да използвам по ефективно "двигателната спирачка". По този начин се получава и икономия на гориво - другият път като спускате си включете моментен разход на бордкомпютъра и разцъкайте скоростите от D на "ръчно" като изберете по-ниска предавка и ще видите разликата..

Sent from my mobile device using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#12
(03-25-2019, 06:53 PM)iago Wrote: Хм... след като работи в "ръчен" режим без забележки, чисто механично не би трябвало да няма драма що се отнася до пакети, фрикционни дискове, ала-бала. На мен по-скоро ми мирише, че мозъка е сдал багажа.

Дали това може да се установи с диагностиката.
Разбрах че ремонт на въпросния мозък о правят във варна 800-900лв
Reply

#13
Колега mediaframe, попитай във www.vplus3.com ...първо са специализиран сервиз на Volvo и второ мисля, че те работят с майсторите на АСК във Варна...
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#14
Честно казано нямам представа с VIDA-та какво ще се види. Просто нямам опит с нея.

Подкрепям за В+3. Би трябвало да свършат работа.
Reply

#15
ето ти още едно видео за смяна на маслото в 5-степенната AW55 - https://youtu.be/-DxEmb-2s2A
Интересното е, че пича използва цели 18 литра и дори ATF Flush в началото

Sent from my mobile device using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#16
Гледайте ги тези видиа, но са малко подвеждащи. Никога не се мери количеството масло в литри. Маслото на скоростната кутия се разширява доста и по този начин една малка грешка направена на няколко места (бутилки) би се превърнала в съществена. Да не говоря че именно тези малки систематични грешки са много голям проблем. Давам пример: човека източва и пълни 5 бутилки. Поради разширението на маслото при 40 градуса спрямо това което се налива после при 15-20 градуса грешката нека да бъде 40мл (една малка ракия). Умножено по 5 прави 200 мл разлика. Айде сега да сложим неточностите на съда който се ползва за измерване и там едни проценти и грешката ще нарастне.
Първия начин да се избегне това е да се мери масата на източеното масло с кантар с достатъчна точност. Обаче пак ще има грешка.
Втория и най добрия начин е с щеката на кутията за измерване на нивото и 40 градуса температура на маслото.
Затова си имайте едно наум като гледате тези видеа.
Проблема при 6 и 8 степенните кутии е решен с телескопична тръбичка , като там единствено трябва да се внимава колата да е хоризонтална и маслото със съответната температура.
Помнете колкото по-малко измервания правите, толкова по-малка вероятност има за грешка. Затова трябва да се планира адекватно при такива специфични работи.
Поздрави.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#17
Щека ако има.
Иначе във ВИДА си има процедура как се сменя и как точно се мери нивото. Останалото е чешене на езици.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)