The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Подчукване

#1
Привет колеги,имам едно питане дали някой се е сблъсквал.Става на въпрос за едно почукване или по точно като щракане когато колата от покой тръгне на зад.Звука е като на каре как щрака само,че при тръгване назад се чува и не е постоянно.Дали е възможно от тампона на скоростите долу дето е хванат за купето или нещо друго..
Благодаря предварително.
Волво s 60 D5 163hp 2002 год.?
Reply

#2
Здравей колега,
виж тази тема - при мен се оказаха кормилни накрайници, но почукването се чуваше не само при тръгване назад, но и напред.
Поздрави
Reply

#3
Ако звука е еднократен при тръгване ,напред или назад ,най-вероятно причината са шлиците на каретата. Често срещано е ,не е опасно ,има доста писано. Едни уплътнения се сменят там ,нови болтове ,стягане по предписание и готово.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#4
Известно време нямаше звук,сега зачести пак и по силно се чува.Най се чува в стръмен наклон колата е напред и трябва да тръгна назад.....
Reply

#5
Провери да не е горния тампон на мотора.
Reply

#6
(04-07-2019, 11:40 AM)j-ikata Wrote: Ако звука е еднократен при тръгване ,напред или назад ,най-вероятно причината са шлиците на каретата. Често срещано е ,не е опасно ,има доста писано. Едни уплътнения се сменят там ,нови болтове ,стягане по предписание и готово
При мен пристегнаха болта на главината и нещата заспаха
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#7
(06-01-2019, 04:50 PM)bell Wrote:
(04-07-2019, 11:40 AM)j-ikata Wrote: Ако звука е еднократен при тръгване ,напред или назад ,най-вероятно причината са шлиците на каретата. Често срещано е ,не е опасно ,има доста писано. Едни уплътнения се сменят там ,нови болтове ,стягане по предписание и готово
При мен пристегнаха болта на главината и нещата заспаха

Подкрепям!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#8
Привет пак колеги.Мисля че установихме от идва чукането при тръгване.От горните тампони на Макферсона.На отворен капак и като хванеш с пръста гайката и тръгнеш всичко мърда.Остава време да намеря за речонт
Reply

#9
Привет пак от мен.Пак темата с гадния звук,смених двата тампона с лагерите на макферсона,бяха доста напукани...но една идея изчезна за момент с подчукването..Пак си го има и се чува долу ниско.Дали не е по полуоската и там шлици и аз незнам вече.
Reply

#10
(08-17-2019, 09:14 PM)danitoo86 Wrote: Привет пак от мен.Пак темата с гадния звук,смених двата тампона с лагерите на макферсона,бяха доста напукани...но една идея изчезна за момент с подчукването..Пак си го има и се чува долу ниско.Дали не е по полуоската и там шлици и аз незнам вече.

Погледна ли централния болт на главината?Който стяга полуоската към главината.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)