The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
розово масло в системата за охлаждане

#1
Здравейте приятели... първи пост, и за такъв проблем... 

Преди 3 седмици ми прегря колата - спрях я, отварям - целия капак, всичко в розова боза, отдолу тече тази розова боза... изчаках, и първия сервиз на пътя който видях я оставих там (нямах избор при тази ситуация). 

Отварят капака, гледат - и веднага "смяна на гарнитура" - взеха ми - внимание - 1600 лв за работата и за гарнитурата и шлайфане на глава!!!! Но... след свършен факт - какво да правиш?

И взимам аз колата.... и ПАК СЪЩАТА РАБОТА!!!!

https://youtu.be/Ie9kh_AyMSY

Зачетох се онлайн... разни мнения, някои казват, че от масло от автоматика може да влиза в системата за охлаждане. 

В шах и мат съм. След такъв разход за "ремонт" отново на нулата... посъветвайте ме сервиз където могат да оправят положението? А, и... от известно време автоматика също е за ремонт, по принцип. Къде правят автоматик на такива коли, където могат да оправят и горния проблем?

XC90 2008 година
Reply

#2
(04-19-2019, 06:45 AM)xorred Wrote: Здравейте приятели... първи пост, и за такъв проблем... 

Преди 3 седмици ми прегря колата - спрях я, отварям - целия капак, всичко в розова боза, отдолу тече тази розова боза... изчаках, и първия сервиз на пътя който видях я оставих там (нямах избор при тази ситуация). 

Отварят капака, гледат - и веднага "смяна на гарнитура" - взеха ми - внимание - 1600 лв за работата и за гарнитурата и шлайфане на глава!!!! Но... след свършен факт - какво да правиш?

И взимам аз колата.... и ПАК СЪЩАТА РАБОТА!!!!

https://youtu.be/Ie9kh_AyMSY

Зачетох се онлайн... разни мнения, някои казват, че от масло от автоматика може да влиза в системата за охлаждане. 

В шах и мат съм. След такъв разход за "ремонт" отново на нулата... посъветвайте ме сервиз където могат да оправят положението? А, и... от известно време автоматика също е за ремонт, по принцип. Къде правят автоматик на такива коли, където могат да оправят и горния проблем?

XC90 2008 година

Какво да ги правиш такива "майстори"... Освен да им шлайфаш главите в буквалния смисъл на думата...   Angry

Това ми напомня как в един "сервиз" така ми изчистиха геометрията на турбото, че няколко месеца след това си оправях колата от глупостите им...
То не беше теч на масло, защото вместо да сменят уплътнение за 2лв сложили старото, изпускане на газове от къде ли не вследствие на накриво завити и нищо не държащи болтове по турбината... Уплътнено да не изпуска газове с някакви пасти мазила, изкривена тръбата към EGR-а и уплътнена с същите такива гадости. Резултат няколко месеца по късно като си в колата спрял на светофар ще се задушиш от изгорели газове влизащи в купето през вентилацията... съскане, фучене и други такива странни звуци при ускорение. Добре, че намерихме само топлия охлюв на турбината от едно място, че ако трябваше да купувам нова турбина заради това, щеше и по вестниците да е писано вече за този случай...   Angry


Вероятно има проблем с радиатора и е смесила охладителна течност с маслото от кутията. 

Ако колата е в София или околностите - карайте я при Младен. Но не на собствен ход! Че ще ремонтирате автоматик ако вече не се счупил...
Reply

#3
Кой е Младен? След няколко разговора с няколко сервиза, казват, че най-вероятно целия автоматик е пълен с антифриз и е за смяна. Златно волво
Reply

#4
Има сервиз в кв. Връбница.
Работеше преди в МП и познава много добре Volvo.
Пращам ти телефон на Л. С.
Reply

#5
Воден радиатор през него минава и маслото на АСК-то, дано да не е вкарал вода в скоростната кутия. Но и на нея трябва да се смени маслото.
А тия от сервиза да ти платят целия масраф. Трябва да си много некадърен технически ... направо им се чудя на акъла, розова масло в двигателя?!? - ама много са тъпи.
ex XC90
Reply

#6
в бг няма начин да накараш някого да ти плати целия масраф. Тва е положението
Reply

#7
Колега спокоино и аз съм след ремонт на скоростна кутия в Дивалс взеха ми шапка пари но ме е страх да кажа мнение колата е още в тестов период и аз доста се напатих но продължавам да си обичам колата
Има начин да накараш някои да ти плати масрафа ако имаш докyменти за дадените ремонти и може да докажеш първичния проблем че е 1 во степенен а не появил се впоследствие но е много ходене по мъките

XC 90 D5 185hp 2006
Reply

#8
Само факта, че са ремонтирали мотора(който си е бил здрав) след грешна диагностика би трябвало да е достатъчен да си търси правата.
Като към това добавим и факта, че колата е издадена с дефект водещ много бързо до повреда в скоростната кутия, това е възел който не търпи грешно масло. Какво да говорим за смес между масло и охладителна течност.

Определено сервиза в който незнаят това, което всички други от обща култура знаят - маслото в дизелов двигател обикновенно е черно... Трябва да си понесат отговорността(заплащане на щетите по колата плюс обезщетение) - или да сменят дейността си на кебапчийница, или да се образоват поне на необходимия минимум за извършване на подобна дейност...
Reply

#9
Розово масло в охладителната система може са влезе само от топлообменника на АСК. Такъв топлообменник има и за двигателното масло, което както знаем, е черно.
А онези "майстори" са си за шлайфане с гега!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#10
Thumbs Up 
Този топлообменник е главният виновник  за наличие на двигателно или хидравлично масло в антифриза.
Тази част по европейските сайтове е над 300 евро, т.е. в Мотопфое ще е над 700 лева. На мен ми я доставиха на много приятна цена от братска Дания. Не е Behr, която е за оригинално вграждане. Днес или утре ще го монтираме. Стискайте палци да стане.
Blush


Attached Files Thumbnail(s)
                   
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)