The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко грешки на диагностика

#1
Здравейте,колеги.
Колата е Волво с80 2.9 204кс. На диагностика ми дава тези грешки. 
Датчика на разпределителния вал съвместим ли е с други бензинови двигатели. Другите грешки как да ги опрая ? 
Благодаря предварително.




               
Reply

#2
Колега, ще обърна внимание на първата грешка. Другите не са толкова важни-износени пластини на бутони, прекъснати или протрити кабели, дефектирали моторчета. За първата грешка е написано и нарисувано, че виновника е актуатора ( задвижката ) на единия разпределителен вал. Намира се под капака до ангренажното колело. Чрез този клапан компютъра контролира променливото газоразпределение в различни режими на работа и натоварване на мотора. Проверява се захранването на клапана-около 12 волта, то е общо с още няколко задвижки, проверява се контролният кабел от компютъра. Измерва се съпротивлението на бубината-3,7 ома, на студен мотор. Двигателното масло също оказва влияние за коректното функциониране на клапана- количество и качество. На гарнитурката на клапана има една цетка, чиста ли е? Има много клипове на ентусиасти, разгледай ги и ако си достатъчно уверен действай. Когато този клапан не функционира правилно се наблюдава пушек и тресене на мотора.
V70 2,4T AWD 
Reply

#3
Тя си върви мени оборити и ми се струва че не върви калто трябва.Гледал съм клипчетата в youtube,че го почистват но не знам след почистване ще заработи. За това това питам дали стават от др бензинови двигатели благодаря
Reply

#4
Здравейте колеги.Смених си соленоида и колата се оправи но сега ми дава грешка ламба сондата ама не знам коя е благодаря предварително     
Reply

#5
Грешката е във веригата на нагревателя на регулираща сонда(тази между двигателя и катализатора).
сега Renault Laguna 3 2. 0dci 150 FAP
преди Volvo V40-1996, 1.8 16V- 115кс 
Reply

#6
Благодаря колега ще погледна какво се е случило
Reply

#7
Точно над скоростната кутия има няколко букси, това са на въпросните ламбда сонди(този мотор ако не се лъжа е с 4 ламбда сонди, но може и да се бъркам с Т6). Обикновенно ако има проблеми с ламбда сондите първо се проверяват тези букси.
Зацапват се лесно. Почиствате, без ползване на WD40 и контактни спрейове съдържащи масло.
Reply

#8
Багодаря за бързите отговори ще погледна в събота
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)