The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V50 D2 тресене на предница и кормило при потегляне

#1
Здравейте !
Предстои ми покупка на друг автомобил и съм се спрял на модела в заглавието.
Годината е 2011 , а мотора е D2.
При тестова обиколка с колата, при всяко потегляне колата се тресе ляво-дясно и като набере и спира.Това се получава на всяка скорост в началото, до като набира.
Някой може ли да ми даде съвет от какво може да е това ,за да знам какви корекции в цената да искам да се направят ? Благодаря ви предварително!
Reply

#2
Гуми, джанти, карета, тампони на дв. или скоростна кутия, а може и нещо друго да е.
ex XC90
Reply

#3
Както писа колегата:
Гуми - смяна или баланс. Най-вероятно колата е с гумите, с които е излязла от фабриката в Гент, които гуми вече са галоши.
Джанти - изправяне.
Кретата характерно "чаткат" при тръгване по неравен път и пълен ляв или десен волан.
Тампони на ДВГ или СК - добро попадение.

Аз да добавя и умираш двумасов маховик. При палене здраво тресе целият двигател и купето. При гасене ромоли като спираща въртенето си фуражомелка.
При криви спирачни дискове ще тресе само при спиране.


Най-добре преглед в доверен сервиз, където си си правил старата кола или познаваш поне един човек от персонала лично!


Смело сваляй 1000 лева от цената. Ако е маховика поне 2000 лева надолу. Сменял съм комплект маховик, съедините и централен лагер-помпа. Цената на този ремонт никак не е приятна!!!

УСПЕХ!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#4
Гумите са чисто нови и четирите и са балансирани. Дота им даже е юни месец тази година.
Явно е някое вътрешно каре.
Reply

#5
Имах случай с нови гуми, при монтаж с баланс всичко ОК и след стотина км. се появиха вибрации. Гумаджията при който отидох само завъртя леко гумата спрямо джантата и всичко заспа.
Провери си ги пак.
ex XC90
Reply

#6
И аз имах подобно претрисане. V50 2011г D2 мотор -- смених хидравличния тампон на двигателя и се оправи.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)