Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Климатик V50 спира да работи
Здравейте, 

От понеделник съм горд собственик на V50 T5 2004, което купих от автокъща и прилежно обслужих в сервиз, където заредих и климатика с фреон. Днес пътувам за Хърватска и по пътя климатика постоянно спира да работи, като не индикира че е изключен, просто не духа студено. Като го изключа и изчакам 5 мин, отново заработва за около 10 мин. Няма значение дали е на автоматичен или ръчен режим.
Не вярвам, че е въпрос на настройка или нещо, което мога да оправя сам, но все пак реших да си пробвам късмета във форума. Най-малкото ако препоръчате сервиз за климатика ще е от полза.

Благодаря, 
Даниел
Volvo V50 T5 AWD 2004
Цитирай
Thanks given by:
Някой датчик може да прави проблеми. Щом тръгва и спира така.. Но само в сервиз могат да ти кажат със сигурност.
Цитирай
Thanks given by:
Имам подобен проблем. Когато оставя вентилатора на 1 или 2 степен духа студено постояннно, но не може да охлади купето. Когато увелича вентилатора духа известно време докато изключо първия път компресора и след това компресора не тръгва.
Проверено е точното количество фреон 1кг за s80.
След изпразването и запълването на системата духаше доста време и пак по някое време спря и премина в предишния режим до първото тръгване.
След рестартиране на двигателя след известно време пак тръгва.
Мисля че има запушен някой възел, но ще ходя на майстор да установи и ще кажа.
Цитирай
Thanks given by:
Съединителя на компресора вероятно е приключил.
Има един колега в форума занимаващ се с климатици - http://volvoclub-bg.com/forum/member.php...e&uid=2879
Той е наясно какво и как се ремонтира по климатиците на нашите коли. Smile
Цитирай
Thanks given by: pancho

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)