The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo v50 вода в купето

#1
Здравейте ! Нов съм във форума. Тук ме доведе неволята. Днес открих,че зад предната пасажерска седалка се е образувало езеро с вода,мокета джвака. Предположих,че може да е свързано с климатика.Климатика обаче си работи добре...може би нещо е запушено ?! Но какво и къде ? Някакви съвети ? Благодаря предварително !

V50  2006г  2000 D

Колата е карана само от мен.Нищо не е правено по климатика.
Reply

#2
След като е работил климатика и когато спреш под колата образува ли се малка локва(или мокро петно)?
Ако е не значи ти е запушена тръбичката и всичката вода от климатика остава в купето, но обикновено подгизва предното пасажерско място.
ex XC90
Reply

#3
Днес,заедно с един приятел се занимахме с проблема. Оказа се,че въпросната локвичка НЕ се образува. След справка в мрежата, открих снимки на евентуалното възможно  запушено място . А именно, една тръбичка в ляво от краката на пасажера. Запретнахме мокета и продухахме тръбичката с компресор. Отдолу протече. Сега чакам да се изпари водата,която се е събрала във въздухопровода под седалката.....
Reply

#4
Днес,заедно с един приятел се занимахме с проблема. Оказа се,че въпросната локвичка НЕ се образува. След справка в мрежата, открих снимки на евентуалното възможно  запушено място . А именно, една тръбичка в ляво от краката на пасажера. Запретнахме мокета и продухахме тръбичката с компресор. Отдолу протече. Сега чакам да се изпари водата,която се е събрала във въздухопровода под седалката.....
Reply

#5
Проблема ти е отлепено челно стъкло! И на мен не ми се вярваше, но се оказа масов проблем при по- новите модели Волво /след 2007 г./ На мен ми се случи преди месец това. Прочетох доста в интернет по въпроса. И даже на коли на по 1-2 години го има. Просто некачествено уплътнение на предния прозорец. На всичкото отгоре не се приема от производителя като гаранционен дефект. 
Решението е сваляне и лепене отново на прозореца. Естествено ако не се счупи при разлепването. Ако се случи това и си с датчици за дъжд, олекваш минимум с 500-550 лв за ново стъкло. Аз ще ходя най- вероятно следващата седмица да ми го лепят стъклото. В Добрич- 70 лева за труд с гаранция.
Разлепеното стъкло може да го познаеш най- лесно като го натиснеш с длан отвътре навън. Ако е разлепено се надига леко. Забелязва се лесно.
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply

#6
(07-14-2020, 07:35 AM)milenhr Wrote: Проблема ти е отлепено челно стъкло! И на мен не ми се вярваше, но се оказа масов проблем при по- новите модели Волво /след 2007 г./ На мен ми се случи преди месец това. Прочетох доста в интернет по въпроса. И даже на коли на по 1-2 години го има. Просто некачествено уплътнение на предния прозорец. На всичкото отгоре не се приема от производителя като гаранционен дефект. 
Решението е сваляне и лепене отново на прозореца. Естествено ако не се счупи при разлепването. Ако се случи това и си с датчици за дъжд, олекваш минимум с 500-550 лв за ново стъкло. Аз ще ходя най- вероятно следващата седмица да ми го лепят стъклото. В Добрич- 70 лева за труд с гаранция.
Разлепеното стъкло може да го познаеш най- лесно като го натиснеш с длан отвътре навън. Ако е разлепено се надига леко. Забелязва се лесно.

Привет, колега! Моето V70 (2008г.) при един по-силен дъжд прокапа от плафона на осветлението на купето, имаше и три-четири много леки струйки от вътрешната страна на челното стъкло, та се чудя дали и при мен не е налице същия проблем... Между другото, преди да прокапе няколко пъти съм ходил на автомивка - нищо!
[Image: ab206183.gif]
[Image: ab286531.gif]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VOLVO V70 III D5 136kW (185к.с.) 2008г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)