The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с бутоните на волана

#1
Здравейте колеги,
Имам Волво V50, 2.0d 2007 г.  От известно време забелязвам че бутона за включване на круиз контрол не работи винаги. Понякога работи, понякога не. Бутоните отдясно за аудиото ги ползвам по-често и с тях нямам проблеми. Ако проблема е в свързващият кабел ще бъда благодарен ако някой сподели как се подменя. Предварително уточнявам, че не съм в България. Затова моля за мнение.

Предварително благодаря!
Reply

#2
Трябва да се прочете колата какви грешки записва.

Възможно е някой датчик за педалите да е повреден или да има проблеми с мотор, скоростна кутия.
Reply

#3
Здравейте, искам да добавя че колата не е автоматик и по принцип върви много добре.
Reply

#4
(06-20-2019, 11:26 AM)krasi_valov Wrote: Здравейте, искам да добавя че колата не е автоматик и по принцип върви много добре.

Прекрасно, но без диагностика няма да се разминеш. Cool
Прочетете колата и тя ще си каже - най вероятно сензорите на педалите на спирачка или съединител създават проблеми, но кой точно - диагностика. 
А може и нещо друго да е, като бутоните и/или кабелите към тях едва ли имат проблем.
Reply

#5
Имаш ли други проблеми, свързани със загуба на мощност?
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#6
Сега като се прибирах вечерта от работа го тествах на няколко пъти и нямаше никакви проблеми. За момента ми е малко трудно да отделя цял ден за да отида на компютърна диагностика. Поради много неудобен публичен транспорт карам и жена ми на работа. Ако не я закарам тя трябва да пътува 2 часа в една посока. По принцип пробвах с Bluetooth ODBII но с него нищо не излиза. Аз исках да разбера ако някой се е сблъсквал с подобен проблем дали е намерил правилното решение. Другото е когато изляза отпуск да намеря читав сервиз за диагностика.
Reply

#7
Току що един познат ми провери компютъра и се показа грешка в ключа на спирачния педал. Възможно ли от ключа да ми прави тези номера. Защото забелязах, че когато изключа двигателя и отново запаля, след това круиз контрола работи.
Reply

#8
Ясно защо спира круиз контрола.
Това е най честия проблем за да не работи тази екстра. Smile
Reply

#9
Сега дай точната грешка която записва колата, за да разберем какво се случва най накрая.  Big Grin

Защото може и от ето този датчик да е драмата:
http://carcats.ru/list.php?id=NzYzMDE2NzA=

Номер три на картинката.

Гадното при него е, че е залепен и много трудно се разглобява за почистване. После пак трябва да се залепи много добре, в противен случай може да останеш без спирачки.
Reply

#10
Здравейте, грешката е "P0504 – Brake switch -A/B correlation". Ако е този на педала, тук са около £10. Малко сръткаво е разглобяването на пластмасите под волана.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)