The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странен проблем със скоростна кутия...

#1
Здравейте колеги,

Карайки си волвото XC 90 2004г. Д5 с 100 км/ч на магистралата на път за морето изведнъж се изгуби връзката мотор-срорости.Отбивам в аварината лента и започна да тествам.Никакво съобщение за грешка.Всяка сророст, която избирам се отчита на екран, но реално нищо не отива към мотора.Превкючвам на паркинг и бутам колата..блокирана е.Има все пак връзка между мотора и кутията, но няма никакво предаване като подам газ.Изключително неприятна ситуация..тръгнал съм за морето с багаж и децата и съм близо до Ст.Загора.Репатрираха ме от СБА до града, но там не познавам сервизи и реших да се спазаря със СБА да я закарат до Пазарджик.Там я пое мой майстор, който трърди, че автомата е заминал...Бих искал да Ви помоля за мнение, ако някой е имал подобен проблем...
Reply

#2
Здравей колега. Аз имах близък проблем като твоя. Колата сменяше много грубо предавките или ги сменяше не когато трябва. На диагностика нямаше връзка с компютъра на кутията. Един майстор в Пловдив ми каза че им знае болката. Оказа се клеясали пинове на буксите. Почисти ги със спрей и всичко се оправи, дори не се наложи чистене на грешки. Ако искаш опитай първо с това. Най евтиния и бърз опит за ремонт. Двата компютъра се намират от пред в дясно до казанчето за чистачките. Успех
Reply

#3
Сърдечно благодаря за отговора!

Колата днес беше отворена в сервиз за автомати в гр.Пазарджик и от там твърдят, че проблемът е в помпата на кутията.Не изпомпва маслото!Явно според тази диагноза кутията изведнъж е загубила връзка с мотора.....Предполагаем ремонт около 2000-3000 лв.Като само за свалянето на кутията цената е 600 лв.Сега се обмислям какво да правя и дали да не я репатрирам до друг сервиз до Пловдив например, защото това е единствен сервиз за автомати в Пазарджик.Моля за мнение.

Благодаря,
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)