The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABS за VOLVO S40 MK1

#1
Здравейте колеги. Не съм сигурен дали е правилното място за питането ми ( за което моля извинение ако е така) , но проблема ми е със спирачната система ( VOLVO S40 - 1999 г. бензин 1.8/ 122 коня). Какво ли не смених, започвайки с накладки, обезвъздулаване, смяна на спирачна помпа, обезвъздушаване, нова смяна на кимплект серво и спирачна помпа, обезвъздушаване и..... лоши спирачки. Педала почти опира в дъното и тогава спира?! Последно майстора ми "вика" явно в abs- а е проблема ( лампата НЕ ми всети), но не мога да ти го сменя, защото трябвало да се... " обучава" ??? Вие как мислите колеги? Моля за помощ.
Reply

#2
Не мога да повярвам, че никой не е имал този проблем и че няма някой с опит и решение???
Reply

#3
Наистина не съм чувал, някой да е имал такива проблеми. Пробвайте да откачите буксата на ABS модула и ако пак прави същото - не е от него. Коя година е колата?
Reply

#4
Нещо подобно имам и аз, засега обаче се е "закротило" : http://volvoclub-bg.com/forum/showthread.php?tid=23344
Reply

#5
(08-02-2019, 05:47 AM)Tisho Wrote: Наистина не съм чувал, някой да е имал такива проблеми. Пробвайте да откачите буксата на ABS модула и ако пак прави същото - не е от него. Коя година е колата?

Колата е 1999г. Идеята с откачане на датчика? В смисъл с откачен датчик да карам и опитвам спирачките или... само да"рестартирам" датчика, колега?
Reply

#6
Здравей, имал съм същият пробле с Ауди А6 Ц4. Все едно имаше въздух в системата и ако напомпам бързо 2, 3 пъти "гонеше въздуха" и колата спираше. И веднага след това същото положение. Оказа се точно ABS-a. Ама го разбрах след смяната му с друг.
Reply

#7
(08-04-2019, 09:14 AM)Jenti Wrote:
(08-02-2019, 05:47 AM)Tisho Wrote: Наистина не съм чувал, някой да е имал такива проблеми. Пробвайте да откачите буксата на ABS модула и ако пак прави същото - не е от него. Коя година е колата?

Колата е 1999г. Идеята с откачане на датчика? В смисъл с откачен датчик да карам и опитвам спирачките или... само да"рестартирам" датчика, колега?
Не датчиците. Цялата букса от ABS модула изключете.
Колата ще запише грешки, но ако е от модула би трябвало да имаш спирачки.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply

#8
(08-04-2019, 04:40 PM)Разбрах колега. Благодаря. Още в сряда ще опитам. И ще.... докладвам.Tisho Wrote:
(08-04-2019, 09:14 AM)Jenti Wrote:
(08-02-2019, 05:47 AM)Tisho Wrote: Наистина не съм чувал, някой да е имал такива проблеми. Пробвайте да откачите буксата на ABS модула и ако пак прави същото - не е от него. Коя година е колата?

Колата е 1999г. Идеята с откачане на датчика? В смисъл с откачен датчик да карам и опитвам спирачките или... само да"рестартирам" датчика, колега?
Не датчиците. Цялата букса от ABS модула изключете.
Колата ще запише грешки, но ако е от модула би трябвало да имаш спирачки.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply

#9
Егаси? Не мога ( или не зная точно как) да откача датчика! Помощ?
Reply

#10
Няма вадене на тая букса о тABS а? С клещи ли да я вадя? Ще се счупи.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)