The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Инсталиране на Vida Dice 2014

#11
(08-25-2019, 08:10 PM)Tisho Wrote: На Windows 7 работи без проблем. Стига IE да е над 11та версия. Задължително се пуска през опцията "Run as administrator"

Но Windows 10 е много различен и няма как да стане без виртуална машина. Софтуера на видата е писан много преди Win10

С Win 7 съм с експлорер 11 ........,но не съм изпълнил като админ,ще опитам .....
Reply

#12
Vida-та си работи и на Windows 10, но е ебаси гъзобръка да се инсталира. Първо се инсталира ръчно MS SQL 2008 Express с точно определени параметри за базата и user-а. После се инсталира Vida, после се ъпгрейдва MS SQL-а до някакъв service pack, после се заменят файловете на Java-та с тези на точно определена версия, иначе не работи с Internet Explorer. После трябва да се преправи датата на Vida Patch и да се инсталира и после ако всичко е минало без проблеми, Vida ще работи на Win10. Това в никакъв случай не го препоръчвам на хора без опит в ИТ, защото проблеми ще има. Smile

Както казват колегите, слагате VirtualBox или VMWare Workstation Player, инсталирате един Windows 7 и го палите само когато ви трябва Vida, през останалото време е спрян и не пречи. Не, че и на Windows 7 няма особености, но пак е мноооого по-лесно.
Reply

#13
(08-26-2019, 07:11 AM)stylius Wrote: Vida-та си работи и на Windows 10, но е ебаси гъзобръка да се инсталира. Първо се инсталира ръчно MS SQL 2008 Express с точно определени параметри за базата и user-а. После се инсталира Vida, после се ъпгрейдва MS SQL-а до някакъв service pack, после се заменят файловете на Java-та с тези на точно определена версия, иначе не работи с Internet Explorer. После трябва да се преправи датата на Vida Patch и да се инсталира и после ако всичко е минало без проблеми, Vida ще работи на Win10. Това в никакъв случай не го препоръчвам на хора без опит в ИТ, защото проблеми ще има. Smile

Както казват колегите, слагате VirtualBox или VMWare Workstation Player, инсталирате един Windows 7 и го палите само когато ви трябва Vida, през останалото време е спрян и не пречи. Не, че и на Windows 7 няма особености, но пак е мноооого по-лесно.

Даже не е нужно да инсталираш бозата, swedespeed-a има готов имидж на 7ца с Вида отгоре. Рънваш го и си готов. Както казах по-горе, най-много да има малко борба докато оправиш USB-то, като не при всеки се случва и си 6 точки.
Reply

#14
Благодаря ви колеги за съветите.....явно КАТАСТРОФАТА е в мен Huh  Опитах всичко и вече се ПРЕДАДОХ  Confused  Всичките лайна с извинение тръгнаха от неразрешим проблем,че колата гасне  в движение през 100-200-500- 1000-2000-3000 км.(имам ги всички изброени като пробег гаснения) просто когато и скимне и след престой от няколко часа все едно нищо не е било и така до следващите няколко стотин или хиляди км.   и в реда на мисли си закупих китайче вида та уж да я хвана к.во на майната си иска колата,но уви няма да се справя Confused  и когато си изляза от клетката (чужбина) и се прибера в БГ ще търся някой ,който е на ТИ с ИТ Blush  и да ми свърши работата по инсталацията,макар и да съм сигурен,че драмата с произволното гаснене ще продължи и видата един х.й няма да хване,но съм длъжен поне т.ва да свърша,че да си имам една "диагностика" в багажника-извинявам се ,ако на някой хора им се струвам ревльо,но в клетката (чужбина) е много трудно -сънародниците или странят или гледат да те нае.ат,колкото до немците те не странят,а само ебат-има само едни пари и нищо повече(синът ми е на инвалидна количка и заради това съм тук ,иначе нямаше да стоя и минута,защото ИСТИНСКИ знам,какво значи-не всичко е пари) и когато и с пари не може да си решиш проблема започваш да ревеш като магаре,да образуваш излишни и неконтролируеми нерви,да си скъсяваш здравето вместо да го къткаш....................та още веднъж се извинявам и още веднъж Благодаря на включилите се Heart
Reply

#15
Колега - пробвай с това. https://www.icarsoft.com/Product/s-322-i..._Saab.html
Не е Вида, но върши отлична работа. Няма нужда от лаптопи, операционни системи и прочие ху...ни.
Просто ръгаш в буксата и готово. Чете  всичко, трие грешки, ако има кой да ти шофира, може постоянно да следиш и живите данни.
Да, няма весели цветни квадратчета, но пък винаги ти е под ръка и във всеки един момент може да разбереш какво става.
Купих си го след като карах веднъж с 30 до София ( в авариен режим), защото видиш ли компа записал някаква грешчица, която се трие с един клик.
Онзи ден ми светва "чек енджин" и направо изтръпвам. Спирам, закачам и какво да видя "мас еър флоу" и ми просветва, че като сменях въздъшния филтър, забравих да закача обратно датчика. Проблема се реши за 2 минути.
В е-бей може да си го намериш за около 50 евро.
---
Разбира се Видата има повече настройки, но ако искаш да си спестиш времето и парите за постоянно ходене по диагностики - това е нещото. Няма нужда и от батерии, така че според мен за твоя случай с появяването на проблем изневиделица си е решение.
(ето и едно видео https://www.youtube.com/watch?v=4xn5mV7w1nU)
Reply

#16
така и така закупих вече видата.....но имам подобна на твоята ,но нищо не лови Big Grin не че видата ще излови нещо,но свърши вече
ето какво има от преди-на предната ми кола (пежо) влезе в някакъв економи режим и тази ми отчете стартер и си викам бе къв стартер,а беше уж нов на 4000 к и познай Big Grin  баш стартер излезе и са ме метнали яко в сервиза...
Но когато ми изгасва няколко пъти волвото тази нищичко не лови Sad та затова купих видата -ето я и старата

https://www.amazon.de/Diagnoseger%C3%A4t...B074TYDG6F
Reply

#17
Колеги стигнах до извора Wink и сега помагайте-става въпрос за попълване на данните при отваряне на програмата и имам няколко въпроса:
Модел и година са ми ясни....
1.Трябва ли да е бучната в OBD 2 при попълване или може и преди да сляза до колата ?
2. Engine ми дава 4 опции-знам,че съм на D ,но имам 2 опции D5244T4 и D5244T5 (колата е д5 авд 205 к. модел 2009),коя да цъкна
3.Transmision е с 2 опции М66 AWD и TF-80SC AWD ? (6 степенна е кутията,ако има значение)
4.Body style е с 2 опции 5DRS S.R и 5RS WIO S.R ?
5.След попълване данните запазват ли се да не цъкам всеки път ?
6.УИН автоматично ли го намира след като е закачена ?

Дано не съм пропуснал нещо,че бая оспамих.....

Благодаря предварително !
Reply

#18
Нищо не попълваш.
Свързваш кабелите към колата и към USB-то на компа.
Натискаш бутона read vehicle и след малко всичко се попълва само, като прочете колата.
Има едно нещо което трябва да смениш след като прочете колата и това е региона слагаш го на EU.
След което можеш да четеш грешки, живи данни и т.н.
Reply

#19
Благодаря ,ще пробвам утре и ще докладвам Shy  .Ще имам със сигурност още въпроси и се надявам да не съм много нагъл,но никой не се е родил научен,а и тъпата чужбина-няма майка,баща,брат сестра,приятели......остана ми форума относно автомобила,а за останалото което ме доведе тук на никой не го пожелавам ........
Reply

#20
(08-27-2019, 04:40 PM)gusenica Wrote: Благодаря ,ще пробвам утре и ще докладвам Shy  .Ще имам със сигурност още въпроси и се надявам да не съм много нагъл,но никой не се е родил научен,а и тъпата чужбина-няма майка,баща,брат сестра,приятели......остана ми форума относно автомобила,а за останалото което ме доведе тук на никой не го пожелавам ........
Питай спокойно, за това го потдържаме този форум.

Само една молба имам - да намалиш силно нецензурните думи. Това тук е публично и се чете от всички.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)