The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Инсталиране на Vida Dice 2014

#41
(08-30-2019, 05:28 PM)iago Wrote: Ако имаш мобилен нет си пусни тетеринга на телефона и цъкайте.

Тази идея е добра Cool  и Благодаря за което ! Иначе започнах да придобивам представа за работата с вида-гледам клипове-слизам до колата и обратно.... Big Grin   Big Grin   Big Grin  с идеята да не спамя много-е малко не ми се получи Rolleyes  ,но мисля,че изчерпахме основната тема,а тя беше за инсталацията и,ако имам други въпроси ще ги пренасочвам към други теми (имаше една за четене на грешки)
И така колеги още веднъж Благодаря на всички включили се в темата  Cool 
Ако случайно се появи колега със свръх малки познания по темата(по малки от моите-малко се съмнявам Big Grin ) съм готов да помагам Big Grin   Big Grin   Big Grin     Успех и късмет желая !
Reply

#42
(08-28-2019, 07:38 PM)gusenica Wrote: Тюн Лайн ми е далечко от Берлин,а и достатъчно се поизложих мисля и потъвам от срам вече,но както и да е мисля да не ви занимавам повече с това

пп Само да вмъкна,че даваш пример с Ники Добрев и те разбирам,но как би реагирал ти колега-преди 10 м. заради издухана гарнитура на глава и 3 сервиза ме размотаваха смениха ми ЕГР едните,другите незнам си какво и накрая се спрях на 1450 евро на вятъра и с платформа за БГ(и още толкова пари) и сега с новия проблем да започна същата манипулация и да пробвам нови няколко сервиза...........е не мерси,но както казваш ДА аз си знам,ако трябва пак ще я товаря......-Благодаря на всички включили се !
Ами много добре те разбирам всъщност. 
Аз от 3 години имам един проблем с разход на масло, който НИКОЙ в България не може да ми диагностицира. На какви ли не невероятни теории се наслушах. От много "рядко" (не гъсто) 0W30 за нашите климатични условия масло, до "заминал" на 120 000 км двигател, естествено придружено с предложение за основен ремнот... 
Бях и във Фото Мое, бях и в бившия сервиз на Жоро, бях и в В+3 бях и при Ники, и при още една камара специалисти.

Хайде няма да казвам къде бях последно, че  се води сега новия клубен сервиз и има опасност да ми се нахвърлят.
Дадох 1200 лева за ремонт (частите си бяха мои), Основният проблем не се реши.  Другите два от агрегата, които бяха само за периодично обслужване, в рамките на 1 месец дадоха фира и ги оправиха за МОЯ сметка + още 300 лева. Излъгаха ме, че една част е била счупена преди да докарам колата при тях + 60 лв. А най-якото беше, че един от майсторите си изпусна инструмента в двигателния отсек пред мен и на предложението ми да вдигнем колата, за да си го извади отговори - "Заеби, шефа ще купи нов"....

Не знам как е в Германия ама тука си е е....ло м...та от майстори, и в оторизираните и в неоторизираните сервизи....
Ти си на път да станеш диагностик и ИТ, аз пък станах вече механик....

(08-31-2019, 12:48 PM)gusenica Wrote:
(08-30-2019, 05:28 PM)iago Wrote: Ако имаш мобилен нет си пусни тетеринга на телефона и цъкайте.

Тази идея е добра Cool  и Благодаря за което ! Иначе започнах да придобивам представа за работата с вида-гледам клипове-слизам до колата и обратно.... Big Grin   Big Grin   Big Grin  с идеята да не спамя много-е малко не ми се получи Rolleyes  ,но мисля,че изчерпахме основната тема,а тя беше за инсталацията и,ако имам други въпроси ще ги пренасочвам към други теми (имаше една за четене на грешки)
И така колеги още веднъж Благодаря на всички включили се в темата  Cool 
Ако случайно се появи колега със свръх малки познания по темата(по малки от моите-малко се съмнявам Big Grin ) съм готов да помагам Big Grin   Big Grin   Big Grin     Успех и късмет желая !

Това ще съм аз. От сума ти време все се каня да си взема една Вида, ей така за спорта, да се науча, че никога не се знае.. Ама като нямам конкретен зор, все отлагам.
Па и с тея китайските ВИДИ дето са наводнили Ибей  .. не знам кой търговец продава "правилния" чип.
Reply

#43
Колега ogo разсмя ме от сърце,макар и да не ми е до смях-още малко и сме готови за поредния сервиз-ще го тупнем по средата на Европа, ИТ и диагностиката от мен,а механиката от теб Big Grin

Колега iago ,макар и с много мъка успях и това което не споменах е,че грешката е в описанието на подкарването на видата,чрез виртуална машина,където  е обяснено бла бла бла бла и към края се казва намирате файла VMX и подкарвате-да АМА НЕ ,след разархивирането със 7zip по описания начин правилният файл е ТОЧНО над споменатия ......

Иначе съм приятно изненадан от видата китайска,само дето е бездънна яма и си трябва много инатлък и висене пред нея и отделно гледане на клипове(понеже си е трудоемко и никой няма да се ангажира да ти обяснява) и т.н.  и т.н. 
Reply

#44
В крайна сметка какво прочете като грешки?
Reply

#45
Честно казано не съм чел инструкциите за подкарването на ВИДА-та на VM-ка, така че най-верятно си прав за грешката. Важното е че вече работи по един или друг начин. Сега остава да успее някак да ти помогне и да оправиш колата и всичко ще е #топ Big Grin .
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#46
(09-03-2019, 04:56 PM)Tisho Wrote: В крайна сметка какво прочете като грешки?

Няма да е лошо да поразсъждаваме,че нищо не схванах-прикачам 3 снимки,кодът е един и същ обаче и аз незнам как ги изкарах 2 различни картинки...вижте сами и помагайте и най важното може ли да има отношение към гасненето от време на време в движение :

http://prikachi.com/images.php?images/983/9639983T.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/985/9639985H.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/775/9643775T.jpg

Всички са с дата февруари Huh

От същата дата някъде из историята отново не се сещам как попаднах там имаше една грешка,която привлече вниманието ми-нямам снимка но съм си превел всичко-преводът може да не е мн. точен,но...ето го :

Volvo

Код:
    CEM-B10E515
Определение:
    PCM сигнал за събуждане. Общи електрически повреди. Къса към батерията или отворена
Описание:
    Централният електронен модул (CEM) проверява началния сигнал към модула за управление на двигателя (ECM). Централният електронен модул (CEM) също следи напрежението на сигналния кабел. Диагностичният код за неизправност (DTC) се съхранява, ако управляващият модул установи, че: Сигналният кабел има отворена верига или е късо съединен към напрежение. Тестът на контролния модул за диагностичен код на неизправност (DTC) започва в случай на: положение II на превключвателя на запалването. Забележка! Контролният модул може да открие повредата само след като тестът е стартиран и кодът за диагностика на неизправност (DTC) се запаметява, когато са изпълнени условията.
Причина:

        Късо съединение за захранване на напрежението в сигналния кабел.
        Отворена верига на сигнален кабел.

Volvo
Kod:
    CEM-B10E515

От последното гаснене няма нищо като дата,а то беше преди месец,а за тези февруарските нямам много спомен дали точно тогава е гаснела,но определено в този период ми го правеше най често-за няколко дни 5-6 пъти след което напръскахме буксите на дюзите и се прибрах в Германия изминах 3500 км. и пак ми го направи-по ваш съвет смених буксите и 1200 км без проблем и отново.......................Приемам идеи и извън кодовете за грешки,но и те са ми много любопитни-Благодаря предварително !
Reply

#47
Такааааааа,след по задълбочено ровене стигнах до същноста на грешката ,която е в моторчето на ел. седалката-след това при нашенски майстори в Берлин-поговорихме пообясних това онова без да казвам нищо за грешката и за прочита с Вида-накрая викам ела да видиш сега за какво иде реч и му показвам грешката-докато я видя само и ми вика няма отношение с гасненето-ВИДИШ ЛИ БУКВАТА Б става въпрос за нещо вътре в купето-каза и отсече буквално за 2 сек. човека (оказа се ,че е работил 12 г. в МП,но не в София) си разбираше,но въпросът не е в това,а в нещо съвсем друго,а именно в това,че гршката съм я постнал преди "100 години" и толкова никой ли не можа да каже и да отсече ....................мммммммм да прогледнах Cool . Нещо като втора фаза на пиянството..........................хайде със здраве и нищо лично към никого-по скоро благодарности Колкото до гасненето ще се спасявам някак-засега карам с видата под мишница и чакам следващото гаснене
Reply

#48
Здравейте колеги.Реших и аз да си взема VIDA DICE ,обаче не ще да се инсталира и това е.Лаптопа е с windows 8 инсталирах VMWare вкарах й Windows 7 32бит с net.framework 3.5 е не ще и това е.Стига след избор език и дотам


Attached Files Thumbnail(s)
   
volvo V 50 1.6D 109кс 2005г сега volvo850 2.0 95г volvo 460 1.8 95г пежо 405 1,8 91г  ваз 21013 фиат 125р пежо 504 заз 968а ваз2101 москвич 412и[Image: ab245327.gif]
Reply

#49
Quote: Здравейте колеги.Реших и аз да си взема VIDA DICE ,обаче не ще да се инсталира и това е.Лаптопа е с windows 8 инсталирах VMWare вкарах й Windows 7 32бит с net.framework 3.5 е не ще и това е.Стига след избор език и дотам

Пише че не си с Windows 7 professional. Какъв Win си сложил VM Ware?
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#50
Като гледам долу в дясно съобщението за активация и прозореца, това не ми мяза на Win 7. Иначе има готов имидж на Win 7 с инсталирана VIDA на него.

https://forums.swedespeed.com/showthread...nload-Link - ето ти цялата тема, хвърли едно око и намери линка за VMWare image-a.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)