The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Хидравлична помпа

#1
Здравейте ,от скоро имам Вовло XC60. Закарах я за обстоен преглед и това ,което не могат да правят е хидравлична помпа. Някой рециклирали ли е и ако да ,моля да сподели къде ?
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#2
(08-13-2019, 02:24 PM)spas aleksov Wrote: Здравейте ,от скоро имам Вовло XC60. Закарах я за обстоен преглед и това ,което не могат да правят е хидравлична помпа. Някой рециклирали ли е и ако да ,моля да сподели къде ?

Калин в Студентски град. K&B
XC70 T6    MY12 - (2021 -   )
XC70 D3    MY12 - (2019-2021)
V70   D5    MY05 - (2015-2019)
V70   2.5D MY00 - (2011-2015)
V40   2.0   MY98 - (2008-2011)
460   1.8   MY90 - (2005-2008)
Reply

#3
Какъв е проблема колега, какво прави помпата...
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply

#4
Когато колата е на място ,волана става много тегав. Като тръгна ,тоест като подам газ и олеква. От Мото Пфое ,ми казах че е заминала. За нова там е ясно (900лв ) ,та дали някой е рециклирал и ако да ,да сподели
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#5
Рейка съм рециклирал (на друга кола), за помпа не бях чувал.
ex XC90
Reply

#6
И аз го имам този проблем на XC90, но още не съм стигнал да я рециклирам. Иначе съм говорил с един сервиз, който рециклира рейки и помпи. Намира се зад Макдоналдс на Орион в София. Входа му е през двора на Макдоналдс. Кате цена по спомен ми казаха около 100-120лв, зависи какво трябва да се подменя в помпата. Това могат да разберат след като я отворят. Цената е, като им занеса свалена помпата. Иначе и на място, ако искаш, може да я свалят.
На другата кола рециклирах рейката там преди 7-8 месеца, за сега е ок.

Sent from my TA-1033 using Tapatalk
Reply

#7
Рециклирането на помпи и каквато и да била хидравлика винаги е било загубена кауза.
Каквото и да сме носили да рециклират(не само автомобилни а и промишлени хидравлики), никога след рециклиране не е работело както трябва.

Пример S80-то което имах преди години. Протече рейка, след рециклиране, не само, че не спря да тече ами колата се държеше отвратително при скорости над 120.
Една година по късно рейката се разпадна. Добре, че беше на паркинг. След замяната на рейката разбрах, че тази кола можела и да върви със скорости над 120 без да коригираш волана като на ЗИЛ....

Помпата протече през остта, рециклиране при въпросния зад макдоналдс, по голяма свинщина в сервиз не бях виждал, пода е целия в хидравлично масло дори и двора.... Рециклираха помпата аз радостен че вече не тече, да не течеше, но все едно нямаше помпа. Преди рециклирането волана се въртеше с два пръста, след рециклирането като на Джуган с тази разлика, че Джугана няма хидравлика...
При достигане до крайните положения помпата започваше да вие ужасяващо.
"Докарай колата ще оправим нещата" беше отговора.
Нищо не оправиха, но за сметка на това така хубаво омазаха двигателя и около него с хидравлична течност, че едвам го изчистих...
Седмица по късно колата беше с нова помпа. Няма виене, няма усилие при въртене на волана.
След скандал върнаха парите които им бях дал за ремонта. Още се чудя защо не им потроших главите със рециклираната помпа...

Така, че ако имаш излишни пари и нерви занимавай се с рециклиране, ако искаш всичко да работи надеждно и без проблеми - слагай ново.
Reply

#8
Колега смени казанчето и стегни маркуча който излиза от помпата и влиза в казанчето. Имах подобен проблем и нещата заспаха
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)