The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S80 свистене, търсене на майстор

#1
Много е гадно, като все за проблеми пишеш Sad

Като запаля колата има едно ужасно високо свистене/свирене някъде от мотора горе в ляво (по слух Smile) Когато колата загрее след около 5км и млъква, само на по-високи обороти се чува леко свистене като дам газ. От скоро забелязвам и металическо въртене на нещо заедно със свистенето.

Когато купувах колата, собственика се беше постарал да е загряла и не го чух. От Дунев срещу 25лв ми казаха, че със сигурност е турбото, докато Адлер в Годеч (правят основно турбини и чипосване), като им описах случая по телефона казаха, че по-скоро не е за тях. Та в момента съм в безисходица, понеже не знам на какъв майстор да я оставя, и още по-големия проблем на кой майстор Huh Достатъчно пари дадох заради некадърници  Angry Говорих с Реал Турбо днес по телефона, най-доброто им предложение беше да се провери за грешки на турбото, но последните месеци неколкократно е правена компютърна диагностика и грешки няма.

Моля за предложения за добри Волво майстори в София или предположения ако някой е имал подобен проблем. Колата е обслужена преди около 4 месеца, като я взех. Вчера започна и ABS да свети и одометъра не работи докато това свети (сензор на колелото до колкото успях да прочета из форумите).
Опитах да запиша звука, но не си личи много на запис: https://drive.google.com/open?id=1Y9PFuf...tiF_eIwGqg

Колата е от подписа, S80 II 2007 2.5T 200hp. Мърка много приятно, когато не свисти.
Volvo S80 II 2007 2.5T
Reply

#2
Опитай когато свисти, да дръпнеш щеката за маслото(или отвиеш капачката за наливане, че по новите модели нямат вече щека) да видим ще има ли промяна в свистенето.
Reply

#3
Палиш, леко и внимателно отиваш ето тук:
http://businessaccountbg.com/volvo-alter...index.html
За да ти ремонтират колата. Smile
Стига обикаля сервизи, които и хал хабер си нямат от Волво.
Reply

#4
(08-19-2019, 06:06 PM)pamporov Wrote: Опитай когато свисти, да дръпнеш щеката за маслото(или отвиеш капачката за наливане, че по новите модели нямат вече щека) да видим ще има ли промяна в свистенето.

Ще опитам утре сутрин и ще пиша. Има щека, не е толкова ново Smile

(08-19-2019, 06:57 PM)Tisho Wrote: Палиш, леко и внимателно отиваш ето тук:
http://businessaccountbg.com/volvo-alter...index.html
За да ти ремонтират колата. Smile
Стига обикаля сервизи, които и хал хабер си нямат от Волво.

Сигурен ли си за тези хора? Адски несериозно изглеждат за сериозни майстори.
Volvo S80 II 2007 2.5T
Reply

#5
(08-19-2019, 08:00 PM)July666 Wrote:
(08-19-2019, 06:06 PM)pamporov Wrote: Опитай когато свисти, да дръпнеш щеката за маслото(или отвиеш капачката за наливане, че по новите модели нямат вече щека) да видим ще има ли промяна в свистенето.

Ще опитам утре сутрин и ще пиша. Има щека, не е толкова ново Smile

(08-19-2019, 06:57 PM)Tisho Wrote: Палиш, леко и внимателно отиваш ето тук:
http://businessaccountbg.com/volvo-alter...index.html
За да ти ремонтират колата. Smile
Стига обикаля сервизи, които и хал хабер си нямат от Волво.

Сигурен ли си за тези хора? Адски несериозно изглеждат за сериозни майстори.

Какво значи несериозно?
Reply

#6
Това е по-сериозното представяне на същите хора: Volvo Alternative. Ще се обадя утре сутрин да видим. Мерси за връзката.
Volvo S80 II 2007 2.5T
Reply

#7
(08-19-2019, 08:39 PM)July666 Wrote: Това е по-сериозното представяне на същите хора: Volvo Alternative. Ще се обадя утре сутрин да видим. Мерси за връзката.
Вярно, че първият сайт, който пуснах е малко...
Силата на Младен не е в правенето на сайтове а в ремонта на автомобили. Определено, той е човека, който ще ти свърши работа, познава много добре Волво и нивото му на работа е доста високо.
Клиент съм там с XC90, спечели ми доверието с ремонт на диференциал, което не е никак лесен ремонт. Преди, докато работеше в МП ми е правил S80-то което карах тогава. Също без забележки.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply

#8
Днес си я взех и вече не свири Smile Бърза работа и ок цена. Младен обаче беше отпуска, Ивайло ме пое, каза че също е стар кадър на Мото Пфое. Мерси пак за връзката Smile

Иначе свиреше скапано уплътнение на изпусквателния колектор на турбото, веднага го позна.
Volvo S80 II 2007 2.5T
Reply

#9
(08-22-2019, 07:47 PM)July666 Wrote: Днес си я взех и вече не свири Smile Бърза работа и ок цена. Младен обаче беше отпуска, Ивайло ме пое, каза че също е стар кадър на Мото Пфое. Мерси пак за връзката Smile

Иначе свиреше скапано уплътнение на изпусквателния колектор на турбото, веднага го позна.
Остава само да се радваш на хубавия автомобил и да го видим на някоя клубна среща.

За съжаление или за щастие Volvo не е кола за всеки сервиз, но вече има достатъчно хора, които познават добре тези коли и успешно ремонтират, като се наложи.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)