The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Трудно палене от първия път

#11
Колега и аз имам същият проблем хц 70  не пали от първи път  а ако запали все едно е на 2-3 цилиндъра за 1/2/3 секунди и после всичко е супери .Ходих на майстор закачи я на Вида каза че е ок  и че има два вариянта или заминал дебитомер или да ходя на газаджия.Каза да покарам на бензин 100-на километра с изкл дибитомер и да видя дали ще се оправи ако тръгне да пали занчи дибитомера не работи.Колата започна да пали от раз .При мен се беше влошила от третия път палеше.
Reply

#12
Благодаря за информацията колега. Аз покарах на бензин 150 км. на дълъг път и високи обороти, но без изключен дебитомер и промяна нямаше. Сега ще тествам и това и ще споделя резултата.
Reply

#13
Здравейте, след като взех колата със сменен бензинов филтър, вече 3 дни пали без никакъв проблем. Няма никакъв помен от проблема. Честно казано ми е трудно да повярвам, че това е бил проблема, но изглежда за момента работи. Ще помоля модераторите за момента да не трият темата, тъй като си мисля, че пак ще се появи проблема. Ще пиша ъпдейти как е положението. Благодаря на всички отзовали се.
Reply

#14
Тази седмица ще взема и аз да сменя горивния филтър. Надявам се за има резултат.  Има логика да е от точно от него.
Reply

#15
За съжаление нямах късмета на колегата. Смяна на горивен филтър преди 2 дни и..... нищо. Пак пали от втори и трети път. Явно проблема е някъде другаде. Като начало ще отида на една диагностика с VIDA. Въпреки, че съм малко скептичен, че диагностиката ще открие проблема. Длъжен съм все пак да опитам. Ако някой има други предлоложения, нека да ги сподели...
Reply

#16
Много неприятно, колега. Както казах и в предишния пост, според мен това не е проблема, просто е някакво стечение на обстоятелства при мен, че в момента се оправи (от както смених филтъра повече не се е случвало в никаква ситуация - топло, студено време, сухо, влажно и т.н). Очаквам в някакъв момент да се появи отново, както и в момента изчезна. Ще очаквам да споделиш резултатите от теста с VIDA. Успех!
Reply

#17
При мене се получава някой път трудно палене, т.е с повече въртене когато намалее бензина в резервоара и съм паркирал малко под наклон напред. Като долея бензин и паркирам на същото място и по същия начин пали нормално.
Reply

#18
(09-25-2019, 04:55 PM)del Wrote: За мен няма логика да е акумулатора. При слаб такъв с всяко следващо палене ще е по-зле. Гледах клипа. След като запали ми се струва, че има пропуск/и в запалването.

Карал съм много големи кошници, и със слаби акумулатори много ядове съм брал.
Имах някога Запорожец с проблеми в запалването, който от втория опит въртеше по-добре от колкото от първия.
Какво е общото с Волво? Поне със S60 общото е, че акумулатора е в единия край на колата, а двигателя - в другия. И дългия кабел от край до край.
Едно време зимата, при доста студено време, преди да се направи опит да се запали беше желателно да включиш фаровете за 20-тина секунди, да дадеш 30 секунди почивка, и това да го повториш три пъти. Това беше подготовката на акумулатора за запалване. Точното обяснение не си го спомням, но съм го ползвал и има ефект според мен.
Reply

#19
Двата консуматора: крушки на фаровете, и стартера. Са много различни от гледна точка на консумирания ток.
сега Renault Laguna 3 2. 0dci 150 FAP
преди Volvo V40-1996, 1.8 16V- 115кс 
Reply

#20
(10-13-2019, 06:26 AM)del Wrote: Двата консуматора: крушки на фаровете, и стартера. Са много различни от гледна точка на консумирания ток.

Да обаче на акумулатора му е нужен понякога малко "ток" за да го "възбуди".
В описанит по горе случай колегата ползва крушките за въжбуждане. Което ще рече, че акумулатора е тръгнал да заминава.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)