The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Трудно палене от първия път

#31
Според мен проблема може да е на две места
- първо - лошо настроена газова, неподходящи по размер дюзи и т.н. При правилно регулирана газова - времената на впръскване при работа на газ и бензин в различни режими трябва да са почти едни и същи. До 10% няма проблеми и от там нагоре се променят адаптациите (тримовете) и почват проблемите
- второ - в процеса на експлоатация се появява дефект в мембраните на изпарителите и от там като оставиш колата по-дълго в колектора се пълни с газ или засмуква въздух и от там проблемно първоначално палене, като запали проблемите поизчезват - лекува се със смяна на мембраните или с нов изпарител
Минал съм и през двете.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#32
Благодаря и на двамата колеги за коментарите. Ще проверя и двете нещата и ще пиша евентуално за развитие.
Reply

#33
Здравейте аз имам същият проблем както казва колегата Симеонов 50 - 60 км на бензин и всичко се оправя със нова мембрана съм и пак същото и на газаджията ходих 2 пъти я настройвахме и я закачахме на вида колегата каза че протоколите са добре каквото и да значи и все едно и също. Газовото е слагано в сервиз преди това нямаше газ колата изминат 40к км.
Reply

#34
Развитието при мен е следното - ходих при газаджията. При настройките и времената на впръскване всичко беше 6. Единственото нещо, което не му хареса беше много високото налягане. Коригира налягането и вече около месец няма никакви драми с паленето без значение дали е топло, студено, мокро, сухо и т.н. За момента при мен проблема е решен.
Reply

#35
Като е намалил налягането на изпарителя сместа е обедняла, това е със сигурност, и щом преди това е била 6, сега определено е обедняла. На другата крайност, когато сместа е богата, дюзите клонят към по-често запушване, което може да доведе до проблеми с първоначално палене. Най-доброто решение е сместа да е леко бедна, ако е постигнато това, всичко трябва да е наред.
Не съм наясно дали вашите коли имат сензор за налягането на рейла, което също може да създава проблеми, понеже при спиране на бензиновите дюзи налягането става по-високо, компютъра влиза в нещо като авариен режим и спира помпата от това да качва нужното количество гориво за нормална работа на мотора на бензин. Решение номер 1:емулатор, номер 2:връщне на горивото в резервоара по време на газ. Аз на моята кола, връщам всичко в резервоара, понеже не намерих добре работещ емулатор, в крайна сметка шанса да имате сензор е малък, появява се след 2005-2006, така че тук не би трябвало да има проблем.
Reply

#36
Да, сега определено е обедняла, но явно преди това е била прекалено богата. Сега колата няма никакви драми с паленето, така че предполагам от това е бил проблема. Ще продължавам да следя нещата, но мисля (и силно се надявам), че този проблем вече е решен и повече няма да има ядове с него. След по-малко от 1000 км. ми предстои смяна на филтрите, така че ще погледнем пак всички настройки и ще видим как ще се държи колата и с новите филтри, но не очаквам да има промяна (не и към по-лошо Smile ).

Успех на всички с този проблем!
Reply

#37
Здравейте колеги
щастлив собственик съм на ХС90 2,5Т от януари 2019. С купуването му си монтирах газова. От както го имам имам и проблема с паленето. Категорично мога да отхвърля хипотезите за акумулатора (защото съм го сменил), за самата газова (защото имам страхотен газадрия и всичките тези неща за тримове, налягания и т.н.т. са му ясни като 2 и 2), за филтъра (защото и той ми е сменян, по междо другото ми се наложи и смених и бензинова помпа), за дебитомер, за вакуум помпа (защото тези проблеми Вида ги олава недвусмислено). Проблема не ме дразни много и за това на този етап съм спрял да търся решение, но имам подозрение. Поради изключването на бензиновите инжектори те натрупват шлака (от качествения ни бензин) и залепват леко и когато палиш са им необходими няколко инпулса преди да отворят. Опитвал съм преди да я огася да я обръщам на бензин и проблема си е на лице. Това е моята хипотеза и съм намислил да сваля бензиновите инжектори и да ги занеса на ултразвуково почистване.
Reply

#38
(01-07-2021, 07:54 PM)age Wrote: Здравейте колеги
щастлив собственик съм на ХС90 2,5Т от януари 2019. С купуването му си монтирах газова. От както го имам имам и проблема с паленето. Категорично мога да отхвърля хипотезите за акумулатора (защото съм го сменил), за самата газова (защото имам страхотен газадрия и всичките тези неща за тримове, налягания и т.н.т. са му ясни като 2 и 2), за филтъра (защото и той ми е сменян, по междо другото ми се наложи и смених и бензинова помпа), за дебитомер, за вакуум помпа (защото тези проблеми Вида ги олава недвусмислено). Проблема не ме дразни много и за това на този етап съм спрял да търся решение, но имам подозрение. Поради изключването на бензиновите инжектори те натрупват шлака (от качествения ни бензин) и залепват леко и когато палиш са им необходими няколко инпулса преди да отворят. Опитвал съм преди да я огася да я обръщам на бензин и проблема си е на лице. Това е моята хипотеза и съм намислил да сваля бензиновите инжектори и да ги занеса на ултразвуково почистване.

Пробва ли да караш 50-60 км на бензин и да видиш дали ще има подобрение? Може това да помогне в тази ситуация, както са писали и други колеги.
Reply

#39
(01-07-2021, 07:54 PM)age Wrote: Здравейте колеги
щастлив собственик съм на ХС90 2,5Т от януари 2019. С купуването му си монтирах газова. От както го имам имам и проблема с паленето. Категорично мога да отхвърля хипотезите за акумулатора (защото съм го сменил), за самата газова (защото имам страхотен газадрия и всичките тези неща за тримове, налягания и т.н.т. са му ясни като 2 и 2), за филтъра (защото и той ми е сменян, по междо другото ми се наложи и смених и бензинова помпа), за дебитомер, за вакуум помпа (защото тези проблеми Вида ги олава недвусмислено). Проблема не ме дразни много и за това на този етап съм спрял да търся решение, но имам подозрение. Поради изключването на бензиновите инжектори те натрупват шлака (от качествения ни бензин) и залепват леко и когато палиш са им необходими няколко инпулса преди да отворят. Опитвал съм преди да я огася да я обръщам на бензин и проблема си е на лице. Това е моята хипотеза и съм намислил да сваля бензиновите инжектори и да ги занеса на ултразвуково почистване.

Има ли го още проблема след газаджията ? че и на мен ми се случи същото след смяна на стартер и спря да пали ..... пали когато си иска 5-6ти път... вади хиляда грешки .... Намалена мощност на двигателя......  и след като запали върви без проблеми Sad направо в чудо се видях..... сложих и стария стартер и пак е същото
[Image: ab283212.gif]

Volvo For Life - Keep Walking
Reply

#40
Маса...
V70 2,4T AWD 
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)