The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
въпрос относно XC 60

#11
да точно T6 AWD R-Design е  колата .Колата е с газова уредба Vialle течна фаза  и извън градско давала 12 разход ,което леко муе учуди но не съм запознат и затова питам 
Reply

#12
(10-17-2019, 01:31 PM)vava Wrote: да точно T6 AWD R-Design  е  колата .Колата е с газова уредба Vialle течна фаза  и извън градско давала 12 разход ,което леко муе учуди но не съм запознат и затова питам 

Взимай я, тя затова е на 200+ щото е карана на газ. Течната фаза е най-доброто - палиш на газ и караш на газ.
Ако не е тайна колко и искат?
Ако не я вземеш пиши да се кандидатирам аз. Wink
ex XC90
Reply

#13
Здравейте колеги!

За да не отварям нова тема пиша тук. В момента карам Honda CRV III генерация 2.0 бензин ръчка и сложих газ разбира се. Много удобен и надежден автомобил, но искам автоматик и досега имах само турбо-дизели и тази ми е леко .... мудна (да не кажа много) Понякога страшно се изнервям. С половинката видяхме едно XC60 в автокъща и направо се влюбихме - нищо общо с хондата - направо клас нагоре. И започнах да ровя и търся инфо. Ясно е че масово са дизел, но не искам да се връщам пак там. Много търсих, но много малко информация има за 3.0Т и 3.2 моторите. Та на въпросите:
С верига или ремък са? Харчат ли масло? Четох в американски форуми че определена серия са имали проблем с маслото и са сменяли дори двигатели по гаранция. До колкото разбрах и двата стават на газ (то вече и директното стават - въпрос на пари е) Какво друго се разваля в тази кола - халдекса как е?  Кутията е японска и ако е гледана е ок. Оглеждам коли извън България, бензинките са карани малко (поне в обявите) защото харчат бая. Някой знае ли каква бутилка се хваща на мястото на гумата - гледах че е под наклон леко под кората и дали ще е достатъчно. На ЦРВто имам 63 литра (реално 50) и минавам 450 км. Не обичам бутилки зад седалката защото си губи смисъла.
Наясно съм с турбомоторите и проблемите с тях. 3.2 как е като надеждност? 243 к.с 320 Нм със сигурност ще е по добре от 2.0 150 коня 190 нм. Не търся мощност а момент в ниските.

Благодаря предварително!
Reply

#14
здравейте ,днес от С60 преминах ха ХЦ60 2013 163 кс с чип до 185 кс автомат. Никога не сам карал дизел и автомат но днешните ми 250 км не ме разочароваха..... колата е пъргава добре стои на пътя но реално ми трябва време да се адаптирам от бензиновата ръчка към дизел автомат
шокираме,че няма показания за температурата и никъде не намирам как може да се извади тази информация
направи ми впечатление че навигацията не е с нови карти и бих искал да попитам от къде мога да закупя актуализация 
Камерата ми от пред не работи ,това как да го отстраня 
Имам17 ки джанти от С60 то стават ли за ХЦ60 то ...
Освен  МП,къде мога да проверя колата при добър майстор около Ямбол...Бургас Сливен 
Приемам всякакви съвети за правилно шофиране и експлоатация
Reply

#15
(11-18-2019, 05:57 PM)vava Wrote: здравейте ,днес от С60 преминах ха ХЦ60 2013 163 кс с чип до 185 кс автомат. Никога не сам карал дизел и автомат но днешните ми 250 км не ме разочароваха..... колата е пъргава добре стои на пътя но реално ми трябва време да се адаптирам от бензиновата ръчка към дизел автомат
шокираме,че няма показания за температурата и никъде не намирам как може да се извади тази информация
направи ми впечатление че навигацията не е с нови карти и бих искал да попитам от къде мога да закупя актуализация 
Камерата ми от пред не работи ,това как да го отстраня 
Имам17 ки джанти от С60 то стават ли за ХЦ60 то ...
Освен  МП,къде мога да проверя колата при добър майстор около Ямбол...Бургас Сливен 
Приемам всякакви съвети за правилно шофиране и експлоатация

Честито за придобивката. Smile
Джантите едва ли ще станат, добър майстор в Бургас - Стефан.
Reply

#16
Честита придобивка!!!
Тепърва ще ти се налага да изминаваш стотици километри с широка усмивка на лицето! Smile Smile Smile
Да, и аз се учудих първоначално, че няма показания за нито една температура. От волвотех предлагат само OBD Wi-Fi устройство за около 500 лева. Според мен не си залужава инвестицията. Автомобилът е умен, предугажда и предупреждава за прегряване!
Карай си спокойно без да се притесняваш за това!
Не знаех, че имат и предна камера, но пък моето е млако по-старо.
За зимата моето XC60 го екземплят експлоатирам джанти 17" (че R-Design оригинално е с 20"), които мисля са от S60. Беше необходимо само да си купя втулки. Централният отвор на XC60 е 64,3 mm. Провери с какъв отвор са твоите джанти.
Предполагам, че могат да ти ъпдейтнат картите в МП. Аз ползвам Waze на мобилен телефон.
Ъъъъ, и да се пхвалиш с една снимка на русокосата шведка!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#17
Честно казано липсата на уред за t на охладителната течност е инж. решение което никога няма да го разбера. Ако ще колата да е с AI по-добър и от човешкият..

Иначе "проблема" не е само да не я прегрееш, а и да знаеш кога е загряла достатъчно, че да и дадеш газ. Никога не се дава газ на студен мотор.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#18
и за мен е голяма тъпотия ...,хайде и липсата на щека за маслото ме дразни но там все пак има начин да ти излезе на таблото и може да си го преглеждаш от време на време .
Някой да каже как да премахна опцията за прибиране на страничните огледала при всяко излизане от колата а да мога да ги прибирам когато аз желая
Reply

#19
Страничните огледала се прибират чрез едновременно натискане на бутоните за избор на огледало (L и R).
В менюто MyCar - Settings - Car settings - Side mirror settings - Retract side mirrors when locking можеш да промениш тази опция.
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#20
благодаря
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)