The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Шум, вероятно от ходовата част.

#11
Възможно ли е проблема да е не точно в ходовата част, а в силовото предаване?
Не ми е ясно много устройството на силовото предаване, но възможно ли е да имам някакви проблеми в раздатъчната(каквото и да значи това) кутия?
ex XC90
Reply

#12
"раздатката" е нещото, което разделя задвижването към преден и заден мост при 4х4 автомобили.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#13
Да колега, информирах се за дейността и. Възможно ли е някой тампон да е почнал да сдава багажа? В МП ката я карах ми казаха че няма проблем с ходовата част(само една биалетка), но там само приемчика я вкара и са я дигнали на крик. А това се случва само при движение, пак ли да ходя?
ex XC90
Reply

#14
zorba Wrote:Да колега, информирах се за дейността и. Възможно ли е някой тампон да е почнал да сдава багажа? В МП ката я карах ми казаха че няма проблем с ходовата част(само една биалетка), но там само приемчика я вкара и са я дигнали на крик. А това се случва само при движение, пак ли да ходя?

Пробвал ли си осморки на равен асфалт (примерно на полигон).
Опитай и виж дали ще има шумове.
Раздатката можеш да я пробваш като качиш колата на подемник за смяна на гуми (който вдига цялата кола). Включваш на "D" и потегляш - ако муфата на раздатката (слабост при AWD) е оронила зъбите, то ще чуваш прещракване.
Поздрави
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#15
Понеже нещата се решиха по по-трудния начин та да обясня.
След определено време се появиха леки вибрации(и нещо като боботене) при скорост 30-33 км/ч и при 60-63 км/ч закарах я на преглед в МП, полуоски, карета всичко беше ОК, карахме я с приемчика, той я кара с негов колега и не успяха да ми кажат от къде е проблема.
И реших че като се изостри проблема ще го решавам и така няколко години до миналата година.
На връщане от Гърция нещата станаха сериозни вибрациите се усилиха доста и се усещаха при по-голям диапазон от скорост.
Прибрах се и почнах да се ровя из нета, от всичко прочетено стигнах до извода че е дясна полуоска. За моята кола се намира изключително трудно, но намерих от Англия. Дойде сложих я(макар че имаше драма понеже не стана, наложи се да я мина на стругар).
Но за жалост проблема не се реши.
Ядосах се и я закарах в сервиз да я видя от долу все пак тия вибрации трябваше да идват от някъде.
Оказа се висящият лагер на кардана вече се беше разкъсал(гумата около него) почти напълно.
Свалиха го ремонтираха го и сега всичко е ОК.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)