The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зимни гуми за ХС90?!?

#11
И тазгодишните:
BRIDGESTONE LM-005 235/65 R17 108H
FULDA KRISTALL CONTROL SUV 235/65R17 108H XL
NOKIAN WR SUV 4 XL 235/65 R17 108H
ex XC90
Reply

#12
При този списък гуми аз бих взел Nоkian без да се замислям.
Аз не карам с Nokian в канадско защото представитела е само един и е франчайз. Няма лошо, има хора които ги предпочитат като фирма, но аз не съм с добри впечатления. Затова не карам с тази марка в момента. Двама приятела са с гуми от Nokian и само хубави неща говорят. All Weather са си сложили. Бившия ми съсед казва че това са били най-хубавите зимни гуми с които е карал. Не ги слага повече просто защото има по добри оферти от другите марки, а и работилниците на тази фирма не са много начесто. Променят се нещата, така че скоро може и да съм с Nokian ако започнат да снабдяват останалите.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#13
Ще споделя моя опит със зимни гуми към момента, дано да е от полза на някого.
  • Dunlop SP Winter Sport 3D - много добра гума, както на мокро, така и на сняг. Единственото неприятно е, че са ужасно податливи на балони от дупки. За много кратко време 2 дупки костваха 2 сериозни балона и изхвърлянето на гуми. От разговори с колеги с други модели на Дънлоп, ситуацията е почти идентична с изключение може би на най-спортните летни модели. Аз повече на Дънлоп за български пътища не залагам.
  • Vredestein Wintrac Extreme - много здрава гума с доста добри характеристики на мокро и сухо. Може би една идея по-слаби на сняг и лед.
  • Vredestein Snowtrac 3 - изключително съм доволен от тази гума на автомобил със задно предаване. Държеше се изключително прилично във сякакви условия. Като цяло какъвто и досег да съм имал със гуми на Vredestein съм оставал с изклюително добро впечатление.
  • Nokian WR3 - изключителна гума във всякакъв аспект. Много добре се държи и на сняг и на мокро/сухо. Също така доста здрава, не съм имал ядове с балони или подобни неща. Очаквам, че новата серия е още по-добра.
  • Pireli Scorpion Winter - също доста добра гума. Нямам никакви оплаквания от нея в какъвто и да било аспект.
  • Nexen Winguard SnowWG WH2 - миналата зима взех 2 комплекта за други автомобили и съм много доволен. Сега съм поръчал за XC90-ката Nexen Winguard Sport 2 SUV и чакам да дойдат. Ще споделя впечатления след като мина някакви километри, но се надявам да са поне толкова положителни, колкото и за другия модел.
Надявам се информацията да е от полза и успех на всички в избора!
Reply

#14
Всяка информация е полезна, особено ако е и за размера който съм посочил.

Аз в момента съм с Nokian май е WR3, но си купих нови джанти и реших да сложа и нови гуми. Затова проучвам пазара.
ex XC90
Reply

#15
(10-02-2019, 07:10 PM)che4ef Wrote: MICHELIN CrossClimate не е зимна гума. Зимните гуми задължително имат снежинка. M+S само не значи че гумата е зимна. Трябва да има снежинка.

MICHELIN X-Ice е зимна гума, която препоръчвам. По евтин вариант е Gislaved NORD*FROST 200. Bridgestone Blizzak WS-80 също е добра гума. Аз бих избрал между тези трите. Сигурен съм че има и по-евтини, но аз не бих спестил за гуми, както доста съформци биха те посъветвали.
Я повтори още веднъж ако може за снежинката Wink 

[Image: Michelin-CrossClimate-SUV-Green-Car-Guid...w-res.jpeg]
Reply

#16
(10-11-2019, 11:14 AM)ogo Wrote:
(10-02-2019, 07:10 PM)che4ef Wrote: MICHELIN CrossClimate не е зимна гума. Зимните гуми задължително имат снежинка. M+S само не значи че гумата е зимна. Трябва да има снежинка.

MICHELIN X-Ice е зимна гума, която препоръчвам. По евтин вариант е Gislaved NORD*FROST 200. Bridgestone Blizzak WS-80 също е добра гума. Аз бих избрал между тези трите. Сигурен съм че има и по-евтини, но аз не бих спестил за гуми, както доста съформци биха те посъветвали.
Я повтори още веднъж ако може за снежинката Wink 

[Image: Michelin-CrossClimate-SUV-Green-Car-Guid...w-res.jpeg]

Колега не се заяждам ама няма как да е едновременно зимна и всесезонна.
"The Michelin CrossClimate is a Premium Touring All Season tyre designed to be fitted to Passenger Car" http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michel...limate.htm
ex XC90
Reply

#17
Че аз кога съм казал, че е Зимна?
Колегата обясняваше как само зимните гуми имали снежинка Wink 
А иначе аз никого в нищо не искам да убеждавам.
Аз една година четох, преди да си купя тези гуми. 
Вече два сезона ги търкалям и съм повече от удовлетворен.
На сухо, мокро, киша и сняг са бетон. На лед са по-скоро като среден клас зимни гуми. 
Имайки предвид, че в подобни условия ми се налага да експлоатирам колата не повече от 4-5 дни в годината .. някакак си не виждам смисъла да купувам още един комплект гуми, да си губя времето и парите два пъти в годината и на всичкото отгоре да се чудя къде да съхранявам втория комплект. 
Да не говорим, че нашите коли са 4х4 и достъчно компенсират занижените качества  на гумата (ако има такива).
Аз зимата карам по-малко, а зимна гума повече от 4 сезона не търкалям. За 4 зими гумите си бяха като нови и така е се налагаше да ги доизносвам  през лятото. 
Сега, ако живееш някъде по Родопите и трябва да катериш всеки ден някой заледен баир .. тогава вече е друго. 
___
Между другото, руснаците например дори не ги водят всесезонни, а гуми, с които може да избегнеш тълпите пред гумаджийниците, всяка есен и пролет. 
----
Не знам дали причината е в гумите, обаче от както съм я обул с тях, средния ми разход на гориво е паднал с 0,8 л на 100 км. 
Ако направим елементарна сметка - 4-5 години по 2 смени на гуми са 10 смени - това са 500 лева.
По 10-12 х км на година са 50-60 000 км по 0.8/ 100 икономия на бензин,  по 2 лв на литър - са около 1 000 лв икономия от гориво.
Комплект от тези гуми ми струва около 1000 лева. 
Който може да смята, ще си направи изводите.
---
Дори да махнем икономията на гориво , която може да е имагинерна, мисля си че 500 лева  за въртенето на гумите (без да броим изгубеното време) си е оферта.
Reply

#18
(10-11-2019, 05:54 PM)ogo Wrote: Да не говорим, че нашите коли са 4х4 и достъчно компенсират занижените качества  на гумата (ако има такива).

Е тая фраза като я чуя, започва да ми се повдига... гумите не трябват само за тръгване, трябват и за спиране, за завиване...
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#19
Ого, аз ги имам същите човек и изобщо не съм ги заглеждал какво има написано по тях. Сега видях снежинката. Хаха голям резил. Еми това е положението. Ще я видя колко държи на сняг. Интересно. Аз ги гледам все по грайфера.
Обаче да знаеш чувствто ми че не е зимна гума остана Smile Разбирам сега защо авера ми обеснява че били all weather. Аз се будалках с него че all weather only in the nice weather ама той затова така е говорил.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#20
(10-11-2019, 11:47 PM)che4ef Wrote: Ого, аз ги имам същите човек и изобщо не съм ги заглеждал какво има написано по тях. Сега видях снежинката. Хаха голям резил. Еми това е положението. Ще я видя колко държи на сняг. Интересно. Аз ги гледам все по грайфера.  
Обаче да знаеш чувствто ми че не е зимна гума остана Smile Разбирам сега защо авера ми обеснява че били all weather. Аз се будалках с него че all weather only in the nice weather ама той затова така е говорил.

И според мен няма такова нещо като универсална гума. 
Тук по-скоро говорим, за няколко аспекта. 
1- Ако караш в големи студове, да може да преобуеш малко по-късно и да не те изненада зимата някъде с летни гуми. Съответно, през пролетта пак да преобуеш по-рано и да пропуснеш големия гмеч по гумаджиниците.
2. За места с по-мек климат, където я падне сняг зимата, я не, обаче има изискване през колите да са обути с гуми със снежинка, през зимния сезон. 
---
НА сухо и мокро, дори при ниски температури гумата е отлична. 
Явно каучука наистина е по-мек, защото лятото в най-големите жеги гумите свирят по острите завои. 
На сняг поведението е задоволително, но на заледено определено не съм във възторг. Усещам, че поднася повече и колата е по трудно управляема, отколкото със зимни гуми. 
Разбира се това са субективни впечатления. 
---
Сега Мишлен са изкарали Кросклимат +, които се водят с подобрена структура.... ама ще видим след година-две като доизнося тези.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)