The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ХС90 тресе при подаване на газ

#1
Здравейте колеги,моля за малко помощ с моето ХЦ90 2.9Т. От скоро започна при подаване на газ да тресе. Потегля,ускорява и като стигне до към 80км/ч започва яко тресене и на 4та и на 3та съм го пробвал все същото. Като отпусн газта спира тресенето.Гумите с нови и балансиране. По принцип често ми изписва грешка P0306 което е грешка в запалване на 6ти цилиндър но едва ли е от него,там ще се търси решение също. И на светофар забелязвам че когато съм на D и отпусна спирачката се усеща лейо тресене също но в момента в който подам газ и се оправя. Не съм много компетентен за това ще помоля ако може да ме насочите към някой в област Ямбол ако знаете
Reply

#2
Полуоска или висящ лагер на кардана.
ex XC90
Reply

#3
Пишеш нови гуми, след като смени гумите ли започна, имах същия проблем с кола преди години балансирам джанти и гуми и все тресе, накрая се оказа от гумите. Пробвай да сложиш други гуми
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply

#4
Гумите са сменени зимни миналата година, минала е около 2-3 хиляди километра, лятото не е карана колата почти, може би 200-300км, понеже вече не я ползвам често за това изключвам гумите като вариант
Reply

#5
Щом тресе само при ускоряване - гумите не са фактор. Аз съм го имал същият проблем и той е във вътрешното каре със сигурност. Колкото по-рано се смени е по-добре за да не се разбива ходовата част.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#6
А вътрешни карета продават ли се само като резервна част или цяла полуоска трябва
Reply

#7
(10-12-2019, 02:53 PM)Acho97 Wrote: А вътрешни карета продават ли се само като резервна част или цяла полуоска трябва

Май не. Но си провери и кардана.
Има фирми които правят(поправят) карета.
ex XC90
Reply

#8
Благодаря колега ще проверявам и двете.. А относно това като съм на светофар което описах в началото и за грешката P0306 а от днес и P0300 на къде ще ме ориентираш. Забелязах че на място оборотите сякаш се менят, светлината по таблото премигва леко а обортомера сякаш не помръдва от около 700-800 оборота
Reply

#9
Това 2.9Т би трябвало да е Т6?
Reply

#10
Мда 2.9Т Т6 2003г
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)