The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво С40 2002 автоматик 2.0 Бензин/газ

#1
Здравейте колеги! Имам следния проблем-Преди 4 месеца ми се монтира газова бутилка(италианска на Бардолини) ,та след монтажа разхода ми излезе 14 градско и харчеше малко избираемо тоест някой път на 125км ми свършваше газта (20литра ми е бутилката) друг път на 135.Отидох за пренастройка и човекът ми я сложи на икономичен режим и ми каза,че ако пак не се промени разхода значи просто толкова си харчи....Заредих я догоре (20 литра) -карането ми е само градско ,изминал съм около 75 км и вече почти нямам газ някъде около 4,5 литра ,които скоро ще се изпарят и те...Та въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с такива ,ако мога да ги нарека паранормални явления и можете ли да ме посъветвате нещо или сте на мнение,че просто колата заради автомата гори толкова..Благодаря предварително! Smile
Reply

#2
Здравей, много зависи, какво ти е градското каране. В смисъл има разлика от градско в София и градско в Плевен, по колко км минаваш на ден, натискаш ли я, спокойно ли караш и т.н. Иначе за сравнение моите и двете коли от подписа ми горят по 20лв / 130км градско, разликата е че едната е автомат и е 250 коня, но аз тези км ги правя за около 5 дена само градско.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#3
Ами на ден минавам около 20 км става въпрос за град Сливен.Иначе да понякога се случва да я карам по-агресивно,но гледам да карам по-бавно именно заради разхода  Big Grin.Благодаря за отговора !
Reply

#4
А на бензин колко ти гореше?
Щом след минаване към 'икономичен режим' е почнала да ти гори повече,
явно майстора ти не знае много добре какво прави.
А и тези 40-ки си похапват доволно.
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet
Reply

#5
На бензин извънградско ми дава 10 извънградско ,а градско  12 . Наистина изглежда ,че похапва доста  Smile
Reply

#6
(10-14-2019, 02:08 PM)gpetkov Wrote: ........газова бутилка(италианска на Бардолини) ..........

Само да отбележа, че Бардолини само звучи на италиански, иначе си е българска на БСМ  Smile
Reply

#7
Здравей, колега, от половин година съм горд собственик на V70, 2,4T, 147kw, AWD, AT, 2001. С газов контролер "Бардолини" Б4 ОБД. Разход в София и около нея 14-16 газ. Сменил съм оригиналният редуктор-изпарител (Р-ДУЕ) с ТОМАСЕТО АНТАРКТИК СУПЕР, а оригиналните инжектори (РЕИЛ) с DYMCO - HERCULES BLUE, GISM-I2000 / AMP C-282104. За това останаха пари. Вероятно при теб има нещо повредено в системата или грешни настройки. На колега с V70 II 2.4 Bi-Fuel (140 Hp), AWD, CNG, монтирах ме и LPG. Контролер "Бардолини" Б4, редуктор-изпарител "ШАРК-1500", инжектори "БАРАКУДА", Разход на дълго около 11-12 литра газ. Ако може се допитай до друг майстор за твоя проблем. А фабриката на "БСМ" се намира на 6-7 километра от вкъщи. Успех.
V70 2,4T AWD 
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)