The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S80 - не иска да запали.

#1
Здравейте, 

Имам следният проблем: 

След като колата седя близо 2-3 седмици без акумулатор, го заредих на 100% (проверих го много кратно) всички уреди по колата работят но не желае да запали. Чувам бензиновата помпа, стартера върти мотора но не пали. Пробвах следните неща:


* 5 пъти откл/закл. чреч дистанционното
* 5 пъти в позиция II (две) ключа за запалване и изкл. - на шестият път палиш
* 5 пъти откл/закл. на вратата чреч ключа и патрона
* Задържане на бутона за километрите + Позиция II на ключа - за рестартиране на сервизният режим
* Махане на ЕСМ бушоните за 5мин
* Махане на "-" клема на акумулатора за 5мин
* Проверка на CEM буксата под жабката
* Проверка на всички релета който се намират в коша (поне видимо) почестени контакти с контактен спрей
* Проверих до колкото е възможно всички кабели и букси по двигателя
* Пробвах с втория ключ - и двата ключа работят без проблем.
* Вкл и изкл модула на сирената през бушоните

В някой от опитите ми да я запаля получих грешка за имобилайзера - която в последно време не се е появявала.

Всички лампи по таблото светят както трябва и разбира се загасват както трябва.
На бензиновата рейка има ново гориво след опитите ми да запаля - също така видимо налягането ми се струва добре.

Някой има ли идея за нещо друго което мога да опитам ? 

Също така ако някой може да ми услужи с работеща VIDA за (1час)- може би ще имам по голям шанс да видя каква е грешката ако има такава ?
Колата се намира в подземен паркинг на минус 2 и е няма подчти никакъв шанс да се извади ако не е на собствен ход. 

Като цяло колата не е палена последните 2 месеца - тъйкато по нея бяха правени доста неща: Смяна на гарнитури, смяна на серво, предно окачване, нагладки, преден радиотор и много други неща. Но нищо от тези неща според мен не би трябвало да има ефект върху запалването.

Колкото и налудничева идея да имате не се притеснявайте да я споделите, както виждате съм пробвал подчти всичко което съм прочел в интернет.
Поздрави.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)