The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дали е акумулатор

#1
Здравейте,

Имам нужда от помощ. Колата сутринта не пожела да запали. Мисля, че въобще не врътна стартера. Интересното е, че докато бях на контакт, хвърляше най-различни грешки за секунда две, изреди от проблеми в кормилната система, до спирачки и някакви анти системи. Става въпрос за s40 дизел, ако има значение. Още снощи запали трудно и пак ми хвърли грешка тогава, но бързо изчезна. Дали е акумулатор или задължително трябва да го замеря преди това(проблемът е, че нямам с какво)?

Ще съм благодарен, ако помогнете.
Reply

#2
Здравей!Преди няколко години ми се случи същото в планината.Изгасих колата без да искам и при нов опит да запаля,въобще не завъртя.Изписа ми прегрети спирачки,а аз въобще не съм ги ползвал!Взех друг акумулатор и колата запали.На другия ден отидох в най-близкото населено място и купих нов.Другият се оказа с мъртва клетка.
Reply

#3
Здравей, колега пишеш, че колата е S 40 дизел, но не и коя година е, ако е след 2004 г. провери дали акумулатора е наред и ако всичко е наред с акумулатора значи най вероятно е динамо. Миналата година ми се случи същата ситуация. Сутринта се опитах да запаля и само присветкаха лампите като цветомузика и нищо, оказа се динамо.
Reply

#4
Ами дадоха ми ток и си запали. За съжаление няма как да го премеря, но акумулатора е стар, така че ще рискувам и ще си взема нов днес/утре. Благодаря за отговорите. Така или иначе после за гаранцията, ще направят проверка как е.
Reply

#5
Щом е стар, риск няма, зима иде Wink
Reply

#6
Залагам на мъртна клетка.
На мен така преди години по време на път спрях за гориво. Колата трудно запали. Сутринта нямаше никой.

В тази връзака си взех един уред за праверка на акумулатора и динамото. Намирам го за много полезен.
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)