The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Откраднати ключове.

#1
За съжаление се случи неприятна случка на дъщеря ми в Испания-там живее.
Откраднаха и чантата с документи,шофьорска книжка,банкови карти и ключовете на колата.
Колата е XC60.Има си резервни.Как се изваждат нови тук без нея и колата?Вероятно по WIN.
Имам генерално пълномощно.
Също и как се преиздава книжка в КАТ.
Благодаря.
Reply

#2
По VIN може в Мото Пфое (или в местен представител в Испания), но предполагам, че трябва да докажете собствеността на колата.

В КАТ ще е приключение. С генерално пълномощно няма да стане, искат изрично. Допълнително усложнение ще е ако на дъщеря Ви не е издаван паспорт, лична карта или СУМПС в последната година, защото в противен случай ще може само лично да подаде документи за да я снимат.


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#3
Не съм си и мислил,че ще стане лесно.
Под генерално пълномощно имам в предвид,че в него е описано да я представям в КАТ,МВР и др.
Колата е фирмена  и дъщеря ми е собственик и управител на фирмата.
Reply

#4
Да, разбрах Ви, но КАТ изискват изрично пълномощно - конкретно за книжка (с всички свързани с това действия)

За ключовете, обадете с в МП. По принцип, възможно е по номер ба шаси, лично съм го правил, но колата ми беше в България и съм им клиент. Преди 10-ина години струваше около 700-800 лв. (два ключа и препрограмиране)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#5
Да,и дъщеря ми е клиент на Мото Пфое.Последното,което пропуснаха да направят с имейл да и напомнят за поредната вноска за каско.На всеки 4 месеца пращаха имейл.И сега е без каско.
За ключовете-добре,че има втори комплект.Ще се ходи до Форд в Барселона.
Дотогава обаче ми се иска нещо да се обезопаси поне запалването.
Навремето на една от колите си бях прекъснал бензиновата помпа със скрито ключе.
Търся идея за нещо подобно за колата-Volvo 60CX e.
Reply

#6
Отидете в най близкото представителство на Волво, обяснете им, че е откраднат единия ключ, като им дадете наличния, те от там нататък знаят какво да правят.
Откраднатия ключ трябва да го изтрият и колата няма да го познава - тоест няма да може с него нито да се отключва(дистанционното имам в предвид) нито да се пали автомобила.
Reply

#7
Благодаря.
В сервиз на Волво в Испания тази операция ще струва 120 евро и ще я направим.
Остава въпроса с механичния ключ за отваряне.Предполагам,че патрона е един на шофьорската врата.
Има ли вариант да се смени?Там са казали,че тази операция е много скъпа.
Възможно ли е аз да намера тук патрон с 2 ключа и сам да го сменя?
Някой правил ли го е?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)