The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Лед крушки за коли

#1
Здравейте колеги, от скоро съм собственик на маркта, но фаровете на колата ми се струват доста слабички, някой слагай ли е Лед на основните светлини, какво ви е мнението като цяло за лед крушките при колите. Аз в най-скоро време мисля че експрементирам и да сложа ЛЕД.
Reply

#2
Колега, хубаво е преди да правиш конструктивни промени първо да видиш в какво състояние са ти фаровете и рефлекторите - те инженерите са го измислили. Ако сложиш LED и заслепяваш насрещните, мислиш ли че ще е хубаво един да вижда (ТИ) и хиляди насрещни "да не виждат" като се разминавате?

Sent using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#3
В България масово се купуват евтини лед крушки от 20-30 лв, то едни обикновени халогенни крушки струват толкова,  хубавите лед крушки разбира се ще се по-скъпи , все пак това е бъдещето
Reply

#4
To затова и масово има заслепяване. Пълно е с автомобили, които не си знаят ударите, от годините пластмасовите държачи се разпадат и реглажът на фаровете е някакво мистично предание. Предполагам че някакви фарове са по-добре от никакви фарове, но ако не е предвиден за някакъв тип крушка, ретрофитите не са ок.

Иначе да - на нов автомобил в мъглата такъв фар е несравним.
Reply

#5
В лупи мисля, че няма да да има заслепяване, понеже лупата ограничава потока от светлина и не позволява лъча да свети в очите на насрещните шофьори
Reply

#6
Най-елементарното е - слагаш колата с нормалните фарове пред една стена на разстояние 7.6 метра, пускаш късите и лепиш хартиено тиксо на стената така, че да очертае снопа на двата фара. След това слагаш уникалните LED-ове и гледаш дали излизаш над чертите и ще вадиш очите на насрещните - тогава може и сам да се откажеш от идеята...евентуално Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#7
Това според мен важи за рефлекторните фарове, при лупи чертата на фокуса ще се получи независимо от светлинния източник, например дори да се сложи ксенон в лупа няма да има проблем, но ксенон в реклектор е нещо ужасно
Reply

#8
Аз и във ФБ мисля такава тема да пусна.... Масово хората си мислят, че с лупи или надолу регулирани фарове е ок да сложат ЛЕД, ама не е така. Ако някой въобще се е замислял или е запознат със системите поставяни, в коли с оригинален ЛЕД, ще забележи финната разлика, че самата кола има система за активно следене на коли, и в момента в който забележи кола криви фара така, че да не заслепява. Това на коли без такива системи трябва да се санкционира. Много пъти са ме заслепявали, то стана по-лошо от китайския ксенон.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#9
Много хора се залъгват, че при LED заради по-високата цветова температура имат по-добро осветяване от халогенната крушка, но дефакто това изобщо не е така и евтините LED-ове даже светят по-лошо... а иначе тези с къстъм фарове тип "оле избоди очички" често ги лекувам с дългите...

Sent using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#10
Много хора карат на и дълги, кой за по-лесно, кой защото му е изгорял един къс, кой защото си мисли, че като са намалени на процент не пречат... Затова и трябва някой да разкарва такива неща от пътя...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)