The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса за ХЦ90

#11
Коя година е колата и с кои стопове?
С кръглите мигачи и за задна светлина или с квадратните?
Reply

#12
Koлата е така наречения фейслифт 2006 12. месец с квадратни мигачи и ксенонови фарове с лупа.
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#13
(02-09-2020, 10:56 AM)hansito Wrote: Нов въпрос, някой сменял ли си е стоповете с  по новия модел, диодни,лед или там както се водят?
 https://www.ebay.de/itm/Heckleuchte-Link...OSwQWBdg-d 
Има ли проблем при замяната, и ли са плуг енд плей както се казва. Другото което ме интересува, някой правил ли си е горните продълговати стопове да светят с лед лед ленти и има ли някой който прави този ъпгрейд в българия.
https://www.youtube.com/watch?v=zrehZXzK_4Y

Аз ги смених преди 2-3 месеца дават грешка на компа, но си работят.
Това ми хареса как е направено отзад.
https://www.youtube.com/watch?v=agUP8l29-3Q
ex XC90
Reply

#14
(02-10-2020, 05:27 PM)hansito Wrote: Koлата е така наречения фейслифт 2006 12. месец с квадратни мигачи и ксенонови фарове с лупа.

Щом е с квадратните мигачи и светлини за задна, ще стане по лесно. 
Освен стоповете трябва да купиш и кабелите за тях. Монтират се лесно, Махаш единия стоп и слагаш другия. Сменяш кабелите и си готов. 
След което като натиснеш спирачка ще ти свети, че имаш изгоряла крушка на стоповете - има два начина за оправяне - смяна на един резистор на CEM модула, или препрограмиране на колата. 


Стоповете които са с кръглите мигачи, там също става, но се налага да се смени и горната част(светлоотразителя) защото конструкцията е малко по различна.
Reply

#15
(02-10-2020, 06:26 PM)Tisho Wrote:
(02-10-2020, 05:27 PM)hansito Wrote: Koлата е така наречения фейслифт 2006 12. месец с квадратни мигачи и ксенонови фарове с лупа.

Щом е с квадратните мигачи и светлини за задна, ще стане по лесно. 
Освен стоповете трябва да купиш и кабелите за тях. Монтират се лесно, Махаш единия стоп и слагаш другия. Сменяш кабелите и си готов. 
След което като натиснеш спирачка ще ти свети, че имаш изгоряла крушка на стоповете - има два начина за оправяне - смяна на един резистор на CEM модула, или препрограмиране на колата. 


Стоповете които са с кръглите мигачи, там също става, но се налага да се смени и горната част(светлоотразителя) защото конструкцията е малко по различна.

Предполагам съпротивлението на LEDa е по-ниско от това на крушката с нажежаема жичка. Няма ли да стане ако вместо смяна в модула се добави нужната разлика в стопа, към диодите ?
XC90 2008 185cc AWD
Reply

#16
Kои са тези кабели които трябва да се сменят?
Относно ледовете на стоповете и аз се чудих дали нможе да се добави на самия стоп каквотомтрябва за да не дава грещка, като при канбус лампите!
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#17
(02-13-2020, 06:16 PM)hansito Wrote: Kои са тези кабели които трябва да се сменят?
Относно ледовете на стоповете и аз се чудих дали нможе да се добави на самия стоп каквотомтрябва за да не дава грещка, като при канбус лампите!

Стоповете вървят с кабели, буксите са еднакви. Сваляш старите и слагаш новите нищо друго.
На самият стоп не можеш да правиш нищо. Обикновено се слага едно товарно съпротивление на минусовият кабел.
ex XC90
Reply

#18
Някой слагат резистори, но имай в предвид, че разликата в мощността на LED лампите и обикновените крушки е голяма, двата стопа LED са 13W, а с крушки 42W, не че неможе с резистори, но за 29W си трябват сериозни резистори и охлаждане... Грешно сметнати резистори и с кофти охлаждане е твърде вероятно да предизвикат намесата на пожарникари...
Reply

#19
(02-15-2020, 07:32 AM)Tisho Wrote: Някой слагат резистори, но имай в предвид, че разликата в мощността на LED лампите и обикновените крушки е голяма, двата стопа LED са 13W, а с крушки 42W, не че неможе с резистори, но за 29W си трябват сериозни резистори и охлаждане... Грешно сметнати резистори и с кофти охлаждане е твърде вероятно да предизвикат намесата на пожарникари...

Така е обаче аз забелязах, че за габаритите които са 5+5 вата сложих лед 1,5+1,5 вата и един допълнителен стоп от лед лента(само дето не я премерих колко консумира) мисля че е около 2-3 вата и СЕМ-а спря да дава грешка. Което ме навява на мисълта, че за тях общата консумация когато падне под 6 вата почва да дава грешка.
ex XC90
Reply

#20
Габаритите са друго нещо. При смяна на стоповете със светодиодни, грешка дава само за светлините на спирачките. Smile
Само там се налага корекция. Всъщност сещам се и за още един минус на решението с резисторите - при дефектиране на някой от светодиодните стопове, колата няма да го засече и съответно няма да има съобщение.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)