The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса за ХЦ90

#21
Значи най добре да се препрограмира, да няма излишни главоболия.
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#22
(02-17-2020, 05:21 PM)hansito Wrote: Значи най добре да се препрограмира, да няма излишни главоболия.
Ако е възможно.
ex XC90
Reply

#23
Значи седя си пред лаптопа и се чудя пак за тая патерица, можели да се сложи пълноразмерна гума на мястото на патерицата или не се събира ,стърчи прекалено повече или нещо такова.Не,че нещо ама съм пукал много гуми по магистралите на европа и нормалната джанта пред патерицата си има превес за мен.
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#24
Wink 
При XC90 Gen.1 като спукаш гума си сваляш патерицата под бронята, а спуканата резервна гума трябва да си я прибереш в багажника защотото отдолу не влиза пълноразмерна...и те така. Аз пък като взех колата, веднага си купих патерица и чак след това видях, че няма къде да я сложа заради второто гърне на спортната генерация... сега си я возя в багажника за да ми пази място за спуканата  Big Grin
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#25
Значи ще си карам с патерицата.
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#26
(03-15-2020, 04:10 PM)hansito Wrote: Значи ще си карам с патерицата.

И аз така, само при смяна на гуми -летни-зимни си проверявайте и резервната, защото при мен беше 0.3 атм. като я проверихме - явно от както е излязла от фабриката не беше поглеждана.  Big Grin
Добре, че не ми се беше налагало да я ползвам преди това.
Reply

#27
Помпих я последния път декември като се прибрах за коледа, ама аз си имам и компресор за гуми и редовно проверявам налягането.
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#28
Ново 20, забравих колата на габарити и акумулатора ми е паднал на нула. Пробвах се да дам ток от А класата ама не става. На жолжото е 90ампера на Акласата е 45 и неще да завърти само щрака и ми заключва вратите. Въпроса ми е мога ли да сваля акумолатора и да го зареждам вкьщи,
при мерцедесите ми не е препоръчителнозаписва грешки и губи разни настройки. Дали при Волвото мога да го оставя без акумулатор за 24 часа , то сега е тотално без ток.
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#29
Кофти, за да запалиш Волвото включи другата кола с кабелите, запали другата кола и изчакай 10ина минути да зареди малко акумолатора на XC-то.
След това пробвай да палиш.

Ако свалиш акумолатора XC-то ще си забрави доста неща - само запаметените станции на радиото. Smile
Reply

#30
Намерих една тема от Ивобиво, даже има и клип в тубата.
https://www.youtube.com/watch?v=ZoVd50ub...e=youtu.be
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)