The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на xc90 3,2 бензин

#71
https://www.facebook.com/groups/14608502...2259596733

Не знам дали имаш fb, дали си в групата и дали можеш да видиш поста ако не си член, но това е обявата на колата от Волво Клуб България / Купува-Продава групата.

Подозирам, че цената е на долу (беше по-висока) с една основна причина. Карантина е, масовият българин е "изплашен" дали не идва криза и не пазарува. А продавача вероятно иска да продаде колата колкото се може по-бързо.


А това дали нещо ще се счупи след 500-1000-10000км никой не може да гарантира. Жена и кола са на късмет.  Big Grin
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#72
След 6 месеца от както купих Волвото мога да кажа,че по-добра кола никога не съм имал. Монтирах газова уредба висок клас. Разход извънградско 11-13/100км. , градско 18,5-20,5/100км. Смених скоростната кутия с употребявана на уж реални 150000км. Смених втори път маслото на двигателя с Хадо,защото с Мотула беше много шумен. Вече няма никакви забележки,но за 6-те месеца вложените пари са 7500лв.
Volvo XC90 3.2 
Reply

#73
Колега Kriss, кажи моля те какво газово си монтирал? Марка и модела ( ако ги знаеш) на компютъра, изпарителя , газовите инжектори. Някакъв емулатор слагаха ли за налягането на бензина? Питам понеже и на мен ми предстои да слагам газ на същия мотор.
Reply

#74
Газовото е марка АЕВ. Майстора каза,че от както слага такива хората нямали проблеми и вече не идвали през месец.
Друго не съм питал,ако от тези снимки разбереш нещо? Бутилката е малка 48л. и събира 36-38л.,но почти не се вижда. Аз съм много доволен,защото карам много в града и сега разхода в пари е наполовин.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Volvo XC90 3.2 
Reply

#75
Крис, сега като си погледнах таблицата по моето XC90 V8 за 2 години съм дал 4800 лева за консумативи, части и труд на майстори, но и аз смея да твърдя, че моето сега е пушка и ако искаш да ти служи вярно не следва да се пестят средства Wink А за масло сега съм с ADDINOL Giga Light MV 5W30 и отзиви ще мога да дам след като се върна от морето...преди това съм слагал CASTROL EDGE 0W30 и CHAMPION NEW ENERGY 0W30 А5/B5 сертифицирани с VOLVO: Approval VCC 95200377 и двете си ги полапваше с около 150-200 ml на 1000 км
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#76
Kriss, благодаря за снимките. А емулатор за налягане на говорито слагаха ли ти? Чек лампата светва ли в някакъв момент? По принцип резервна гума имаш ли фабрично или мястото беше празно?Аз нямам рез. гума, няма дори и някаква стойка да държи гума, затова се чудя как ще се закрепи бутилката отдолу....
По повод двиг масло...някой позвал ли е на ТОТАЛ QUARTZ 9000 5W30? Умувам дали да не сложа такова, понеже на старото волво ( S40 2.0) ползвам на ТОТАЛ само че 5W40, вече няколко смени и съм доволен.
Reply

#77
Ако нямаш резервна гума отдолу, значи вероятно е вътре. На 7 местните е отдолу, на 5 местните е вътре.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#78
На v8 с газ не са нужни никакви емулатори за горивото, при правилно настроено газово и мап не свети абсолютно нищо, за редовия предполагам е същата работа. При шофиране на газ си отчита количеството в резервоара бензин и не го намаля, нито увеличава. Не се притеснявай за бутилката, всеки занимаващ се с газ знае как да ти я сложи, ако ще е отдолу, пробива се купето и се хваща с техните колани, ако е кръгла на кръст, ако е тип пура през някво разстояние, ако ще е горе  на мястото на резервната гума, ако имаш такова, отново се разчиства и пробива за да се хване в средата с един болт и така.
Reply

#79
Нямам резервна гума фабрично и никакви стойки,но има място за бутилка отдолу,не много голяма.Вътре няма как 7 местна е. Бутилката е закрепена само с еди болт в средата.Не свети чека,добре е настроена и разхода по борд за газта е почти точен. Аз не бих рискувал за този двигател с Тотал. Бях с Мотул 5W30(100лв 5л.) и не беше добре за двигателя,стана много шумен. Сега сложих Хадо 5W40 (160лв. за 8л.) и нещата са съвсем други.
Volvo XC90 3.2 
Reply

#80
5W40 или 5W30? Да не си объркал?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)