The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За стабилизиращата щанга

#1
На някой тази информация може да му свърши работа.
Става въпрос за предната стабилизираща щанга(тази за която се захваща биалетката).
Обикновено се сменява цялата, но намерих само тампоните(обикновено само те се прецакват).
   
Фабрично са срязани и затова не е проблем слагането им.
цена 30 лв. бройката
ex XC90
Reply

#2
Има само една тънкост!
Преди да се свали старият тампон от щангата - той е вулканизиран за нея и планнката е точково заварена, трябва да се сложат едни ограничителни шайби и да се "капнат", за да не избяга леглото на новия тампон Idea
Всички афтърмаркет стаб. щанги имат такива ограничители, т.к. по презумция им се сменят тампоните.
btw ... може по стария тампон да се намери полиуретанов и тогава положението става вечно :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Върти ми се из главата, че Кангала беше споменал за негов горчив опит при смяна само на тампони на щангата. Подробности не помня, нека той сподели.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#4
Така, след 2 години се появи проблем - щангата се измести на ляво и опира в носача(скърца гадно на завой).
Явно тампоните са се износили малко.
Да слагам ли същите(нова щанга в нета по-малко от 200 евро няма) или да търся полиуретанови?
За вторите дайте предложения.
ex XC90
Reply

#5
Аз залагам, че не сте махнали долната част от двойната основа на скобите за тампоните. За това щангата ти беше хлабава още след слагането на тампоните. Имам някакъв спомен, че говорехме именно за това като се видяхме тримата с Иво пред "Академика" миналата или да беше по-миналата година някога . Разправяще, че се мести или че скърца и че си я пръскал с WD40 и се е пооправила. Поправи ме ако буркам..

Трудно ми е да ти обясна с думи без снимки за какво точно говоря (след разговора ни и аз минах по този път), но този който ти е сменил тампоните.. ако не се е заиграл със скобите, значи ти е оставил щангата "лабава". За това се е изместила. При правилно стягане на новите тампони, износването им трябва да е бая сериозно, че щангата да започне да се разхожда.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#6
(05-03-2020, 07:26 PM)iago Wrote: Аз залагам, че не сте махнали долната част от двойната основа на скобите за тампоните. За това щангата ти беше хлабава още след слагането на тампоните. Имам някакъв спомен, че говорехме именно за това като се видяхме тримата с Иво пред "Академика" миналата или да беше по-миналата година някога . Разправяще, че се мести или че скърца и че си я пръскал с WD40 и се е пооправила. Поправи ме ако буркам..

Трудно ми е да ти обясна с думи без снимки за какво точно говоря (след разговора ни и аз минах по този път), но този който ти е сменил тампоните.. ако не се е заиграл със скобите, значи ти е оставил щангата "лабава". За това се е изместила. При правилно стягане на новите тампони, износването им трябва да е бая сериозно, че щангата да започне да се разхожда.
Може и да си прав, нямам представа какво са правили в сервиза.
ex XC90
Reply

#7
Ем.. или отиваш и ги питаш ако помнят, което силно ме съмнява. Или си намираш друго място и ги сменяте още веднъж като им даваш препоръка. Ако не друго поне ще се види как са го направили предният път. Или.. нова щанга и пито-платено. Smile 

Трудно е да се даде конкретен съвет. Най-сигурният ти вариант е чисто нова щанга. Но и най-скъп. Ама ако вземеш няква безизвестна марка дет не е ясно какво им е качеството, може да не е чак толкова най-сигурен, но пък ще стане още по-най-скъп.  Rolleyes
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)