The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Избор между XC40 и BMW X1?

#1
Здрвейте колеги  Извинявам се ако въпроса не ми е много на място, но досега не съм карал BMW и търся съвети и насоки. 

Досега бях Volvo V50 2009 г., но трябва да го сменям че от 2021 г. не мога да го карам повече в Брюксел. Мислех да да го сменям с Volvo XC40 D3 , но жената ми  вкара една муха с това BMW. Вчера ходих за оферта, и ми дадоха цена с около 3000 евро по ниска в полза на BMW X1 sDrive16dA. И двете са автоматик,  и като пакети и характеристики са сходни. Все още не съм правил тест на BMW.
Ще съм благодарен на всякакви впечатления, мнения и съвети ако някой е карал BMW. Писах и във форума на BMW, но нещо не ме отразиха.
Благодаря.
Volvo V50, 1,6 Drive, 2009
Volvo XC 40, T3, 2020
Reply

#2
Най-добре е да седнеш и в двете и да видиш как ги усещаш. Честно казано без много впечатления и двете ми дойдоха малко клаустрофобични, но може би е защото уцелих изцяло черни интериори. Иначе зависи какво търсиш - BMW-то е по-близо до повдигнат хеч, докато Volvo-то поначало е правено като SUV.
Reply

#3
Колега трябва да ги усетиш колите. Качи се карай и двете. Усети ги и помисли как би се чувсвал на дълъг път. Жена ти ако кара и тя да пробва.
Остави колите за момент и се поинтересувай от самия дилър на Волво и БМВ, в смисъл те дават по ниска цена ама да не се окажат идиоти примерно. Разбираш каквото искам да ти кажа.
Помисли и за какво ще се ползва колата, мисля че товарния обем на ХС40 е по-голям.
Решението е лично ваше. Купуваш нова кола с гаранция така че удобството е най-важно.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#4
(01-20-2020, 04:35 AM)che4ef Wrote: Колега трябва да ги усетиш колите. Качи се карай и двете. Усети ги и помисли как би се чувсвал на дълъг път. Жена ти ако кара и тя да пробва.
Остави колите за момент и се поинтересувай от самия дилър на Волво и БМВ, в смисъл те дават по ниска цена ама да не се окажат идиоти примерно. Разбираш каквото искам да ти кажа.
Помисли и за какво ще се ползва колата, мисля че товарния обем на ХС40 е по-голям.
Решението е лично ваше. Купуваш нова кола с гаранция така че удобството е най-важно.

Уви чак в събота ще правя тест на Bmw. Правих тест на XC40, и на механична и на автоматик. Не намирам много голяма разлика от моето V50 като ново. Усещането за комфорт е страхотно. BMW е малко по голямо като размери и багажника е по голям. Дават и го с по добър разход. Но дали си струва да сменям марката заради това. На последък не се чуват много ласкави коментари за BMW. На мен ми трябва семейна кола, един два пъти в годината правя пътешествия от по 5000 - 10000 км., и на година горе долу 20000 км.
Volvo V50, 1,6 Drive, 2009
Volvo XC 40, T3, 2020
Reply

#5
Погледнато финансово при пробег от по 20х за година, разхода на гориво +-1 литър разлика не е определящ... иначе аз бих взел XC40 защото със сигурност е по-сигурно.

Sent using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#6
Quote:BMW е малко по голямо като размери и багажника е по голям. Дават и го с по добър разход.
Това за багажника не го знаех. Според мен Волвото ще събира повече. Така са направени. Относно разхода - откакто ги хванаха германците да лъжат като цигани не им вярвам въобще. Много пъти има оплаквания, че пише едно а излиза друго и отговора им е че разхода е изчислен при определени условия - надолнище с попътен вятър. За БМВ съм чувал  че винаги харчи повече. Така че не се вързвай на по-малкия раход. За Волво смело твърдя че цифрите който дават са по-реални. 
БМВ имат много електроника. В Албърта (преди два дена беше -40 градуса) и пишат че БМВ и Ауди започват да дават разни грешки като стане много студено. За VW също говорят че Атласите и Тигуаните се шашкат много като им замръзне дупето. Едното ХС90 го купих от Албърта и нямаше оплаквания. Има разни филмчета как  ги палят  при -30:



Пробвай БМВ-то задължително. Аз си пиша тука, но реално колко хора ще тръгнат някъде при минс 30 или 40. Ти караш в Брюксел, а там никога не става толкова студено.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#7
Реалните данни за XC40 D3 Автомат от 15 екземпляра - харчи средно 6.6L /100km - https://www.spritmonitor.de/en/overview/...owerunit=2, a от BMW-то автомат има само 2 екземпляра и харчи средно 6,09L /100km - https://www.spritmonitor.de/en/overview/...&gearing=2 ...и малко офтопик - ето нещо интересно за едно Mini F55 със същият двигател 1.6d 86kW и ръчни скорости - виж колко км е навъртяло от 2014 и какъв му е средният реален разход - https://www.spritmonitor.de/en/detail/643136.html
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#8
Quote:.и малко офтопик - ето нещо интересно за едно Mini F55 със същият двигател 1.6d 86kW и ръчни скорости
Посмях се от сърце, благодаря. Нито колата кола, нито разхода и разход. Съсипаха ги тези автомобили. 
Не го вярвам това.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#9
И за моето волво усреднения разход беше 6.6 ама реално е 8.6.
Reply

#10
Доколкото разбирам БМВ-то е sDrive т.е само на задно, което е безмислено...
Като цяло не бих си купил нито едно от двете.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)