The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
сипах повече масло в двигателя

#1
днес сменях маслото  на двигателя и по каталог дават да събира 5.9 л. ХС60 2.4D /163 кс/
не знам дали всички щеки са такива но моята е първо набита на майната си и е едва 5 см  няма минимум максимум ... общо взето там не можах да определя нивото. На контакт на борда на  таблото ми показа ,че маслото е в норма НО ми го дава по средата на скалата ...и аз като голям умник реших да долея и сипах още около 300 мл и общо маслото стана около 6.2 л.
сега вече се чудя колко голяма тъпотия направих  и дали да не търся начин да дръпна  малко масло. На борда отново ми показва,че е в норма ама не знам на кое да вярвам   и не знам как да постъпя
Reply

#2
Нищо му няма. 300 грама не е кой знае колко. Не го мисли. Smile
Reply

#3
с една спринцовка и система пробвах днес ама тооооо голяма тъпотия .дръпнах малко но не беше това което ми се искаше
Reply

#4
Аз тая гимнастика съм я правил на ЦЛ 500, бях налял повече масло заради дефектен дат
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#5
е , да продължавам ли да смуча с тая паяжина ...  или да се доверя на копа,който вика ,че всичко е наред  и да си сипя едно спокойно
Reply

#6
Аз смуках с маркучле с помпичка в средата и се получи. По добре си направи нивото да не избие някьде.
[Image: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Reply

#7
Няма как да избие, защото ще стои в картера излишъка така или иначе, а 300 мл в повече не са проблем със сигурност.
Reply

#8
Мхм, ше избие ако налее още 10-15 литра и буталата не могат да си намерят място от масло. Тва да не е система под налягане, та да няма къде да идат тия 300гр.

Карай и изобщо, ама изобщо не го мисли повече.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#9
Колега, от собствен опит говоря - няма никакъв проблем. Препълвал съм 3,2 литровия с почти литър отгоре и нищо му няма 50 000км по-късно.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#10
Благодаря много на всички,спирам да го мисля тогава все пак и с моят ръчен труд всмукнах някой капка ..не кат да не съм се потрудил и сега да съм с 200/250 отгоре .Все пак и генерала не дава нищо никъде да не излиза .......... Интересно ми е и това,че на компютъра ми показва,че нивото е нормална и на графиката дава да е на средното отделение ..
Много здрави на всички и се пазете ..
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)