The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Консумация на ток на CX60.

#1
Здравейте.
Колата на дъщеря ми е XC60,130k.s.
Може би на  8 год.Но това няма кой знае какво значение.
Поради този вирус колата не се кара редовно и акумулатора е паднал.
Причината не е в акумулатора-миналогодишен е.А и колата е на 3000км.от тук,
иначе да съм и измерил консумацията собственоръчно.
Въпроса ми е колко ток черпи колата в неподвижно състояние.
Мой приятел има Мерцедес ML320 и му падна акумулатора и на него.
При проверка за консумация му казали,че черпи 1.7А в покой.
Това не е ли адски много и може ли да е подобна консумацията и на волвото на дъщеря ми?
Благодаря за коментарите.
Reply

#2
1,7 A е много, а ML си е ненадеждна кола.
Причините за изтощен акумулатор са много. Хващат се трудно. От колко време не карана колата? Това че е лански ме навява на мисълта, че не се зарежда правилно. Т.е. трябва да се прегледа динамото, реле-регулатора. И да се проследи за утечки.
Или просто да се зареди акумулатора. Сега дори и от LiDL можеш да си намериш умно зарядно с CPU-управление, което разбора повече от акумулатори и зарядни токове от повечето гаражни майстори.
Успех.
П.П. И пробвайте първо да заредите батерията!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#3
Значи да уточня-колата не е карана поне 20 дена поради вируса.
В Испания е.Там е доста строг контрола.
Изключвам проблеми в акумулатора и зареждането.
Вече е запалена с подаване на ток от друга кола и през 3-4 дена се кара по 30-40км.
И си работи добре.
Въпроса ми беше някой ако знае колко консумира такъв модел в покой да сподели.
Reply

#4
Quote:Въпроса ми беше някой ако знае колко консумира такъв модел в покой да сподели.


Колега, не мога да говоря от личен опит, но по форумите се говори за консумация в покой и с включена аларма около 0,020А.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#5
Да,това е доста приемливо.0.020А по 24 за денонощие прави 0.48А
А не 1.7А като на горния Мерцедес.
Ще видим други колеги какво ще кажат.
Reply

#6
(04-24-2020, 04:00 AM)plamenhar Wrote: Да,това е доста приемливо.0.020А по 24 за денонощие прави 0.48А
А не 1.7А като на горния Мерцедес.
Ще видим други колеги какво ще кажат.

Има една врътка, че системите на колата трябва да заспят за да измериш правилно тока на покой, т.е. има много модули които харчат ток и трябва да заключиш , да изчакаш известно време и тогава да се премери.
И да, 1.7 А е ненормално високо, но не знам как е измерено
Трябва да е под 100 мА ( по мой спомени беше 70-90 мА на XC70 - 2009 г.) , но след като заключиш колата и изчакаш примерно 5 минути, иначе е над 1А в покой, незаключена.
Може би някой модул не "запива" Sad но е много трудно да се определи дистанционно това. Може и да не зарежда , алтернатора да се е скапал....
Reply

#7
По късно уточних,че на Мерцедеса е 1.7А на денонощие,което ми се струва пак много.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)