This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на волво XC 60
Здравейте на всички. Дойде времето и аз да се ъпгрейдна във волво генерацията. Досега а и все още карам вече 5-та година волво s60 BiFuel 2,4 i. Но домочадието расте и вече сме петима. По тази причина мисля да "мина" на XC60. Разглеждах доста обяви и доста изчетох по форумите. Спрял съм се на следните 3 екземпляра. Ще се радвам ако някой от съфорумците са гледали съответните автомобили и споделят мнението си за тях.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=21583921942572425

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...ink=fa8jxp

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...ink=fa8jxp

Ще се радвам ако някой ме насочи коя от тях си заслужава.
[Изображение: volvo-xc-60_big2.png]
Цитирай
Thanks given by:
Ти щом си ги вкарал в извадката си заслужават и трите...
Но аз на пръв прочит бих огледал закупената от МП България - най-малкото ще излезнат всякакви обслужвания и ремонти до скоро, а и като цена е добра.
Втората бих пропуснал, а на третата, продавача явно иска да направи и малко печалба от закупуването й от Белгия, но това е въпрос на договорки между страните. Иначе ми изглежда най-лачена но 4 бона отгоре са си 4 бона Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Цитирай
Thanks given by:
Споделям горното мнение. Поискай ковид-19 оферта за белгийката.

П.П. Най-хубавата бира е от Белгия Smile
[Изображение: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png]
ex FIAT Bravo 1,6 103 hp 1997
ex Volvo V50 2.0D 136 hp 2005
---
Kawasaki ZL600B Eliminator 600cc 61 hp 1995
---
ДА! На АЕЦ Белене!
Цитирай
Thanks given by:
Някой от София може ли да огледа колата и да каже дали си заслужава да пътувам от Казанлък до София за оглед?
Цитирай
Thanks given by:
Здравей отново колега,
един бегъл оглед може да удостовери че колата е там и че мотора и гумите са на място. От огледа по снимките лично на мен колата ми допада много. А ако има скрити дефекти по мотор, АСК или Халдекс - това излиза в сервиза.

Ако наистина имаш желание, взимай кеша и пали за Сф, като преди това запази час за оглед в някой доверен сервиз в Сф, аз бих я закарал в МП. Прегледа ще е по-скъп, но пък ще ти изкарат всичко по колата от покупката й. Според мен ще си избиеш парите за прегледа като се попазариш с Кентавър, все пак са известна фирма и не вярвам да продават скраб.

п.п. Гледам къде се намира автокъщата - на досто куцо място (до Орландовци) - далече и от МП и от сервизите, които колегите ги хвалят като отдадени на марката Smile

Успех!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Цитирай
Thanks given by:
Photo 
Развитие по въпроса за покупката на XC60.

Софиянката някой я беше купил докато отида в Сф. Тази в Сливен ми казаха да стоя далеч от нея.

Остана тази в Стара Загора..... И днес 12.05. вече мога да се похваля,че съм горд собственик на екземпляра от Стара Загора. 2,4D  163 коня автоматик. На първо четене съм много доволен. На 181 хиляди километра.

Цитирай
Thanks given by:
А като возия дай мнение как е, ако си карал или возил в ХС90 може и сравнение да направиш?
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте, колеги!

Нов съм във форума и се надявам това да е мястото за подобен въпрос. Никога досега не съм имал волво, макар че съм огромен почитател на марката и планирам скоро да стана един от тайфата с XC60 (или V60, но за предпочитане е първото). Пиша с молбата, ако някой има желание и може, да даде съвет за следната кола, която може би ще гледам скоро, а защо не и да купя, ако е читава.

https://www.cars.bg/offer/5e3ab9425a0ebc62451cc044

Знам, че е трудно да се каже по снимки, но струва ли ви се наред? И по-важното - някой има ли наблюдения от съответния търговец (дали е коректен и изряден). Доколкото разбрах, автомобилът имал пълна сервизна история, но във Волво последната информация за него е от 2014-а, а колата няма номера и едва ли ще мога да я прегледам в МП (парите за прегледа въобще не са проблем, просто физически изглежда невъзможно). И последно - четох много за модела, но ще бъда благодарен, ако някой сподели какво точно да гледам като специфики.

Благодаря много! Ще оценя всяко предложение/идея.
Хубав ден!
Цитирай
Thanks given by:
(05-13-2020, 01:00 PM)peter.t написа: ... и едва ли ще мога да я прегледам в МП (парите за прегледа въобще не са проблем, просто физически изглежда невъзможно)...

Не мога да взема отношение по темата за автомобила като такъв, но относно прегледа.. в случай, че продавача не иска да се занимава с временни номера или не иска колата да се кара по пътищата и няма никаква застраховка и т.н., варианта ти е да се закара до сервиза с репатрак. Въпрос на желание от страна на продавача и пари от твоя страна.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Цитирай
Thanks given by: peter.t
Само немога да разбера къде и е FACE LIFT-а
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)