This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Колата тресе по време на движение
Здравейте, имам Волво S60 2009 година D5, бензин 2,4 автоматик. По време на движение през неопределен интервал от време колата започва да се тресе цялата за около 20 -30 секунди и после спира. Прави го и през 20 и през 200 км, няма закономерност. На диагностика на двигателя нищо не показва. Това, което съм правил напоследък са смяна на дискове и накладки, и свещи. Не мога да определя дали е механичен проблем или нещо по двигателя. Някакви идеи?
Цитирай
Thanks given by:
Ако не е от полуоски, не е от тампон, не е свещи/бобини ,не е свързано със спиране, нямаш проблеми с раздатка, или халдекс, и се случва например при лек байр, с малко газ - хидротрансформатор. В момент на подаване на повече газ, би трябвало да спира, така ли е? Също така колата трябва да е загряла, за да го прави, ако е горното. При мен симптомите бяха такива, усещах тресенето в цялата кола, седалка, педал на газта, и така.
Цитирай
Thanks given by:
Ами, не. Не се решава проблема с подаване на газ. По скоро ми се струва, че като стане и подам газ сякаш е позагубила мощност.  Ако е механичен проблем би трябвало постоянно да го прави при определени условия.
Наближават ми километрите за смяна на маслото на скоростанта кутия. Чудя се дали няма общо с него и филтъра.
Цитирай
Thanks given by:
(06-25-2020, 02:41 PM)Ivelin77 написа: Здравейте, имам Волво S60 2009 година D5, бензин 2,4 автоматик. По време на движение през неопределен интервал от време колата започва да се тресе цялата за около 20 -30 секунди и после спира. Прави го и през 20 и през 200 км, няма закономерност. На диагностика на двигателя нищо не показва. Това, което съм правил напоследък са смяна на дискове и накладки, и свещи. Не мога да определя дали е механичен проблем или нещо по двигателя. Някакви идеи?
Висящият лагер на кардана.
Ако е 4х4.
[Изображение: ab285531.gif]

[Изображение: ab285524.gif]
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)