This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна ангренажен ремък
Колата е XC60,мотор D3.
Ангренажния ремък е сменян 2016г.в Мотопфое.От тогава са минати 80000км.
Противоречиви мнения чета за срока за смяна-от 80000 до 160000км.
Търся достоверна информация -срок за километри и години.
Благодаря предварително.
Цитирай
Thanks given by:
Обикновено в книжката пише.
А по принцип е 10 години или километрите указани в книжката(за дизелите май беше 120К) - което дойде първо.
[Изображение: ab286014.gif]
[Изображение: ab286015.gif]
Цитирай
Thanks given by:
На пежото ми беше 5г.,или 60000км.Не знам дали стигна километрите,но прехвърли 2 зъба
на петата година.С връзки в Пежо минах само със смяна на ремъка.Иначе можеха да ме изработят жестоко.

Та на това Волво още в гаранция на 5г.и под 80000 се скъса ремъка и го смениха в МП безплатно.
Добре,че нямаше последствия.Та сега е към 160000 и се чудим дали е за смяна.
Цитирай
Thanks given by:
Колега, нали знаеш какво казват за фаровете (ако не са автоматични) "кога е време да си ги пуснеш - когато почнеш да се чудиш дали да го направиш" 

В случая с ремъка може да постъпиш по същият начин за да ти е мирна главата Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Изображение: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Цитирай
Thanks given by:
2.0 HDI на Ситроен е на 120 000 или 10 години.
[Изображение: ab286014.gif]
[Изображение: ab286015.gif]
Цитирай
Thanks given by:
D3 означава много неща през годините, но мога само да подозирам, че е 5 цилиндровия, 163кс? Тогава би бил D5204T3 и е на 120к/10г:
http://www.volvohowto.com/servicing-volv...5-to-2015/
По VIN-а можеш да видиш двигателя тук: http://carcats.ru/

По-добре по-рано, отколкото да се тревожиш или по-лошото да имаш проблем на път, на 180к ми звучи много оптимистично. А точно от това излизат достатъчно скъпи ремонти, за да се рискуват заради отложени няколко стотин лева.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)