The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странно бучене на 2000 оборота на волво s60

#1
Здравейте,ето какъв проблем ми се появи автомобила е волво s60 бензин,140 k.c,ръчна скоростна кутия та по същество по време на движение след като почна да подавам газ и автомобила достигне точно 2000 оборота започва едно Бучене независимо на коя съм скорост,след като мине тези 2000 оборота Бученето изчезва съответно и като падне под 2000 оборота пак изчезва!!!!
Reply

#2
Здравей, колата влиза в резонанс. Това би могло да е от небалансирани гуми или от попаднала кал от вътрешната страна на джантите. Може проблема да е и другаде, но от гумите и джантите трябва да започнеш. Успех при решаване на проблема!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#3
благодаря на колегата за отговора,но проблема не е от гумите.Струва ми се че този резонанс както твърди колегата идва или от преде или някъде под колата
Reply

#4
при положение, че "бученето" идва точно при 2000 оборота независимо от това на коя предавака си ме навежда на мисълта, че не може да е от гумите...

Sent using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#5
да де,но под 2000 и над 2000 го няма това бучене а ме навежда на мисълта,че ако е от гумите ще го прави и на по високи и на по ниски обороти и така
Reply

#6
да - при 2000 оборота на различни предавки гумите се въртят с различна скорост и затова не може да е от тях. При мен също имаше лек резонанс точно около 2000 и след като смених двете меки връзки, които освен че бяха различни едната се беше поръзпърдяла нещата заспаха...

Sent using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#7
Тръби, гърнета, катализатор и връзките между тях си прегледай.
ex XC90
Reply

#8
колега благодаря ти за отговора до момента не се бях занимавал с проблема,но бих желал да ми споделиш къде по точно се намират тези меки връзки
Reply

#9
Меките връзки са обикновено след колектора.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)