The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за покупка на Волво XC60 дизел

#1
Здравейте колеги,

Сигурен съм, че темата е разисквана отдавна, но наистина нямам време да търся информация, затова се доверявам на вашите препоръки и личен опит.
Имам няколко изисквания:
1 Дизел
2 Да не е по-малко от 163 кс
3 Автоматична скоростна кутия
4 Да е 4х4 (знам, че има и само с предно предаване)

От кои години производство да бягаме - съотвено където има най-много проблеми и детски болести?
Кой двигател е за предпочитане - като надежност, динамика, разход на гориво?
Скоростна кутия - 6,8 степенна?
И всичко друго, което ще бъде от полза като инфорамция, с цел да нямам излишно набутване и главоболия впоследствие.
Бюджета е ограничен до 25 максимум 30 000лв.
Ще съм благодарен и за отзиви 1ва ръка на собственици на ХС60 или на такива, които имат приятели с този модел.
Гледам обяви от Белгия, там е малко скъпо, но мисля че автомобилите са по-запазени отколкото в Австрия, Германия и т.н., понеже там няма сняг, пътищата са много добри, а и изискванията за технически контрол за стриктни.
Ако някой знае да се продава сигурна ХС60 от близки или приятели, може да се обади.
Благодаря предварително.
Moskvitch Aleko ex
Fiat Tempra 1.6i ex
BMW E36 1.6i ex
Volvo s40 2.0i now
Mercedes E-class Avantgarde 3.0d ex
Volvo XC90 2.4 D5 2008
Reply

#2
25-30k е цена за 2014-2016-та година. Иначе казано най последните XC60 от P3 платформата.
По спомени имаше екземпляри с 215hp и ако се не лъжа и 225hp.
Халдекс-а им е 4-то поколение. Някой са със 8 степенна кутия, но кои точно трябва да се гледа по VIN.

За тези пари смятам, че ще може да се купи екземпляр в доста добро състояние.
Reply

#3
Здравейте колега,

Собственик съм на търсения от Вас модел - първа генерация - 2009 година. След близо 5 години ползване, впечатленията ми са отлични, като при смяната му определено ще се насоча към същия модел, надявам се с последния фейслифт Smile. 6 степенният автомат не ми е създавал проблеми, като за мен е малко муден(непрецизен) в градски условия, 185 hp дават достатъчно динамика, като по тази причина не се реших да ремапвам до 215, халдекса работи отлично, въпреки че не съм поставял колата в екстремни офроуд условия, разход под 10.5-11 извънградско не съм постигал, независимо от скоростта, по отношение на вътрешно пространство и багажно отделение също нямам забележки, предвид факта, че семейството ми е четиричленно + малко куче. Освен обичайните прегледи на двигател, кутия, окачване, бих проверил (с VIDA) на какви проценти е запълнен DPF, както и състоянието на предното стъкло - презалепях моето, като от фирмата, който извърши услугата, ми казаха, че модела страда често от разлепяне в горната част на стъклото. Препоръчвам кожен салон, единствено поради мнението на мой приятел, който има същия модел от 2012 година и твърди, че текстилната му тапицерия се износвала и захабявала доста бързо. Успех в търсенето желая.
Reply

#4

  1. Здравейте, живея в Германия и сестра ми си закупи хц60 2011 163 коня преди около 3 години от официален дилър на Волво за региона където живеем. Поради съмненията ви, бих ви препоръчал да погледнете какво предлагат дилърите на Волво. За сумата която сте определили може да се намерят много добри екземпляри. Да вметна че тези автокъщите работят с други където се съхраняват по стари години автомобили, дано съм го обяснил правилно. Може да поглед нете petter geisser autohaus karlsruhe или Emil Frey Frankfurt просто може посредством контакт с тях да ви насочат с коя автокъща работят и дали имат желанив от вас автомобил. Да допълня, че ако купите от тук за износ, няма да плащате данък, тоест при цена от 15 хиляди Евро(бруто), ще ви излезе около 13 хиляди нето
Reply

#5
(12-15-2020, 08:36 PM)Falanx Wrote:
  1.  Да допълня, че ако купите от тук за износ, няма да плащате данък, тоест при цена от 15 хиляди Евро(бруто), ще ви излезе около 13 хиляди нето

Какъв е износа, когато става въпрос за ЕС?
ex XC90
Reply

#6
(12-16-2020, 07:06 PM)zorba Wrote:
(12-15-2020, 08:36 PM)Falanx Wrote:
  1.  Да допълня, че ако купите от тук за износ, няма да плащате данък, тоест при цена от 15 хиляди Евро(бруто), ще ви излезе около 13 хиляди нето

Какъв е износа, когато става въпрос за ЕС?

В Германия когато се купува кола се плаща Mehrwertsteuer  данък в размер на 16 процента, който се начислява на крайната цена която се вижда по колите. Съответно ако се закупи кола, която няма да бъде регистрирана за движение по немските пътища този данък не се плаща. Прилагам скрийншот на произволна обява за Волво от немското мобиле


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)