The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ударих се ама малко

#1
вината за това птп е моя, макар че другуя е карал доста бързо но по закон аз съм причината. в акта ми пише че при потегляне от линията на паркираните автомобили не съм пропуснал идващия зад мен . Щетите ми са малки - ожулена предна броня малко поддала чак от другата страна, счупен преден ляв мигач и малко разминаване на капака, калника и бронята. другия с бмв тройка е хлътнал много по цялата си дължина. интересно как е леко поддал върха на калника над мигача а няма ожулено и какво е наранило чак метала на ръба на капака - мигача все пак е пластмаса.

и всичко това навръх 1 април - орезилих се


Ако някой скоро е търсил мигачи нека каже колко струват и къде.
чудя се дали да оставя колата в сервиз на застрахователя да ме мотаят една две седмици или да искам пари защото щетите ми не са кой знае какви


Attached Files Thumbnail(s)
       
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#2
лошо наистина, ако не се лъжа мигачите са по 30-35Евро двата в ебей, м/у другото мойта е удряна по някакъв такъв начин от предниа собственик ама дясно и е сложил мигач като твоите и ме дразни понеже оригиналниа ми е от прозрачните, капака и калника са ми чукнати леко и като се прибирах последно нямах време да ги поправя и досега карам така ама не личи много, просто сички "майстори" искаха да ми оправят целия преден капак и калник заради ъгълчетата на двете места просто искат пари да прибират ;о(
Reply

#3
Кофти нещо.
Ама виж че ти е поддало повече бронията там кадето ти липсва чистачката за фара.
А ръбчето на капака- при натискане на бронията - тя натиска отдолу мигача и стъклото на мигача има голяма сила по дължина на стъклото.
Ти се радвай че не е и фара - че тогава ще е още по кофти.
А така можеш да си я караш без да се заяждат куките.
Айде - дано успееш да я оправиш до 8ми и да я измиеш!!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#4
:blob5: И аз, :blob5: и аз Big Grin, но от лявата страна.
Reply

#5
С леко си се разминал(което е мн добре), за друг път да внимаваш. И двете "гимнастики" съм правил: оставял съм я на доверен сервиз на застахователя и съм си прибирал сума(естествено по две различни щети). Незнам какво да те посъветвам. Ако бях на твое място бих я огледал броята хубаво отвътрешната страна(доколкото може) и ако нетрябва да се лепи някъде, бих взел парите за мигача. Но пък ако знам че мигачи се намират трудно - бих я оставил на доверен сервиз.


Каквото и да решиш - пиши за изхода от ситуацията и края на нещата.
Успех.
Reply

#6
sasho_s40 Wrote:чудя се дали да оставя колата в сервиз на застрахователя да ме мотаят една две седмици или да искам пари защото щетите ми не са кой знае какви

Къде ти е каското (в коя компания).
Reply

#7
Anonymous Wrote:
sasho_s40 Wrote:чудя се дали да оставя колата в сервиз на застрахователя да ме мотаят една две седмици или да искам пари защото щетите ми не са кой знае какви

Къде ти е каското (в коя компания).

Аз съм, забравих да се логна. Имам в предвид че зависи кой как плаща по експертна оценка, като пишеш къде е каското ще ти кажа какво да правиш стига да не си се хакнал в някоя нова(или малка) компания за която още нямам информация.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#8
ако ти е приятел застрахователя питай го горе долу колко ще е по екпертна оценка. За такива дреболии обикновенно се взинат добри пари, иначе в "доверения" сервиз може не само мигача да ти подменят, но и нещо друго :x

пп. снимай си акта и внимавай като си получиш наказателното постановление какво пише в него. Глобата ти трябва да е 20лв, за точки не знам, но ако в кат имат да изпълняват норматив може да те накажат по другия член от 100 до 150 лв. Бъди готов за жалба. и запомни датата на която си си взел постановлението. Имаш 7 дневен срок за обжалването от тая дата
Reply

#9
Обади ми се - да уредим нещата при кат!
С жалба или без нея каквото са решили ще стане. Затова по рано се решават тия неща!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#10
видях че бронята е леко цепната под ръба на фара и реших да оставя колата в сервиз изток - преди 3 месеца там ми лепиха и боядисаха задната броня и се справиха добре. застрахователите ми писаха нов мигач, пребоядисване на калника ( има съвсем малка драскотина на ръба от стъклото на мигача ) но за капака и бронята признават само труд защото капака бил начукан от камъчета а бронята си пишеше в полицата че одрана - ясно е. все пак ще си платя боя и за капака и без това смятах да го оправям.марката ми казаша някаква с И - била от най-добрите.

акта ми е

Чл. 25 (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното положение, посока и скорост на движение.

метъл-гаден това ли е за 20лв защото ако мина с толкова малко ще е супер, а ако е 100-150 и тръгна да се жаля ще има ли някакъв ефект все пак аз съм виновен за птп

ПП от сервиза казаха че до четвъртък ще е готова но всичко зависи дали ще има мигач
ППП ако н естане до събота ще се разбера с ефри ще ме вземе ако може
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)