The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ударих се ама малко

#21
sss Wrote:
VolvoFan Wrote:
sss Wrote:На мен ми е пукнат единия мигач (десния - бял) и трябва да мина през застрахователите да го опишат.
Та мисълта ми е - трудно ли се намира и Волвофен, ако имаш десен може да ми платят по експертна оценка и да спазарим нещо.

Ей тук ги има 60 лв. ми казаха:
Inercar 3000 - нови части само
София ул. "Цар Симеон" 153 тел. 8313042, 0885670017
А ти ненужен десен мигач имап ли?

Нямам. Разбих го.
Reply

#22
Примерен вариант на ВЪЗРАЖЕНИЕ или ЖАЛБА.
Това е преписано от КАТ. В каква форма се подава тези неща.
Това е за да Ви е по лесно като отидете там - в КАТ. Дано не ви се налага да ги ползвате тези неща.


Attached Files
.doc   zalba_kat.doc (Size: 27 KB / Downloads: 280)
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#23
Vermax колата не можеш да видиш защото е вътре в влиза се под сервиза разглобена - днес ходих да искам да ми оправет още дребни нещица та я видях. ще има втори оглед защото гредата дето е хваната бронята била поддала , аз не видяш нищо но приемчика ме увери приятелски ( казах му още вчера че ще почерпя но всичко да перфектно ) е колкото повече искат от застрахователя толкова по добре за мен защото се оправят и неща дето никога няма да ги оправям а и те си докарвали добри пари от дребни ремонти платени като за големи. т.е. радваи се че не ги плащаш с редовна поръчка. това май си е болест на всички - лелеее колко е зле много пари че даваш да се упраи брато а то за 2 часа работа отгоре отгоре
абе в събота или ще видите оправена кола или само мене ще гледате - неоправен :twisted:
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#24
sasho_s40 Wrote:ще има втори оглед защото гредата дето е хваната бронята била поддала

Коя греда? Тази дето свъзва двата "рога"? Ако е тя - това си е доста здрава греда!!! Какво значи "поддала"??? - или е крива или не. Поне от снимките не ми изглеждаше бронята да е счупена доста, пък какво остава за гредата(е все пак тя не се вижда). Интересно какво ще я правят - пита ли ги?
Reply

#25
да тази дето свързва двата рога - аз огледах добре но не видях нищо повече от леко огънат ръб колкото монета от 20ст надолу 2 мм. нали сте ги видяли снимките с щетите - удар нямаше а само колата се разклати. казах че е ако е само това няма смисъл да се бавим с още огледи и изправянето е да се извие със по-големи клещи. за това огънато ръбе ми казва приемчика застрахователя плащал качване на стенд за геометрия дето разпъват смачканите коли - показа ми го и направо ми се изправи косъма. щели само на стенда да измерят геометрията и да изправят ръбчето "на ръка". пак казвам гледат да изтръскат максимално клиента в случая застрахователя, колко от работата ще свършат и как после никой не ги гледа. вече почвам да се притеснявам то нали има приказка че човек на доктор и кола на майстор колкото по-малко отиват толкова по-добре.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#26
ти внимавай с тва изтръскване щото ти се намалява каското по тоя начин. ако си я застраховал да кажем за 5 хил и един такъв дребен ремонт ти глътне 2хил, оставаш да ползваш само 3 и ако не дай си боже се случи нещо наистина сериозно може да увиснеш много здраво Confusedhock: . Те гледат да ги ошмулат заради комисионни заработки и тн, но не им се връзвай на всичко
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#27
sasho_s40 Wrote:да тази дето свързва двата рога - аз огледах добре но не видях нищо повече от леко огънат ръб колкото монета от 20ст надолу 2 мм. нали сте ги видяли снимките с щетите - удар нямаше а само колата се разклати. казах че е ако е само това няма смисъл да се бавим с още огледи и изправянето е да се извие със по-големи клещи. за това огънато ръбе ми казва приемчика застрахователя плащал качване на стенд за геометрия дето разпъват смачканите коли - показа ми го и направо ми се изправи косъма. щели само на стенда да измерят геометрията и да изправят ръбчето "на ръка". пак казвам гледат да изтръскат максимално клиента в случая застрахователя, колко от работата ще свършат и как после никой не ги гледа. вече почвам да се притеснявам то нали има приказка че човек на доктор и кола на майстор колкото по-малко отиват толкова по-добре.

дано да я оправят - щом няма да режат гредата... :twistedSadшегувам се разбира се - но си е стандартна процедура при по-крива греда) Предполагам че след като е малко ще я поизправят с клещите и евентуално ще я заварят ако се налага.
Абе за всеки случай като я вземеш доакто караш пусни волана и виж дали не дърпа на някъде :wink:

А пък за застраховката gadnia_metal е прав, но след като оправиш колата отиваш при застрахователя си и му казваш, че си имал ПТП и т.н. и искаш да се дозастраховаш. Той ще ти каже колко трябва да доплатиш и как точно да стане(не съм запознат в подробности). Всичко това е само ако искаш при следващо ПТП(а дано няма) да може да ти покриват щети на сумата указана в полицата ти, докато тя изтече.
Reply

#28
А на мене ми е счупен задния десен стоп...ама с малко секундно лепило стана(обаче си личи) и се питам дали има и по колко пари варвят едни кристални стопове за S40(и дали стоят добре)....


АЙДЕ ОСТАВАТ ДВА ДЕНА И 12 ЧАСА ДО "СЪБОРА"
[Image: V.gif][Image: 0.gif][Image: L.gif][Image: V.gif][Image: 0.gif] [Image: 36_2_29.gif]
Reply

#29
Здравейте Колеги,
понеже видях темата за блъскането и аз да се оплача. Моята любима жена така го размаза моето V40, че отивам на тотална щета. Застрахователя каза, че ако ремонта с оригинални части излезе над 5000 лв ще ми го плащат. Тъпото е, че останах без кола. Иначе Волво наистина доказа, че са най-добри в сигурноста. Цялата предница е размазана-фарове,решетка,капак, окачване..., мотора е мръднал с 10см... абе всичко и на жената нищо и няма.
Вчера се върнах от Холандия. Бях по работа за една седмица и се отбих до пазара в Утрехт.Може би знаете, че там е един от най-големите пазари за коли втора-ръка. Много Волв-а има, но свестните V40 са от 5000 ЕUR нагоре. Наистина много добри, но цифри. Затова пък голям избор и като сбера паричките към есента ще ходя да си избера едно.
Някой дали е купувал кола от Холандия. Интересува ме с документите как е положението и другото, което ме притесни е, че е много влажно там. Вода навсякъде и повалява повечко....

Лек ден и безаварийно
Reply

#30
liubo_v40 Wrote:... и на жената нищо и няма...

Това е важното. Извинявай за въпроса, но с каква скорост е бил удара, че двигателя да мръдне с 10 см?
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)