The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем, или нормално състояние S40 2.0T -99

#1
Вчера ми направи впечетлемие че вътре в купето се чува един тънък шум като свисте но слабо свистене, не стържене. После след като паркирах реших да проверя откъде може да идва това. Свистенето не се увеличава или намаля според оборотите на мотора или скороста на колата. Та като паркирах оставих мотора да работи и взех да се ослушвам и устнових че шума идва откъм резервоара. Това свистене според вас нормално ли е или имам повод за притеснение понеже след някоя друга седмица ми предстои пътуване до родината.

Благодаря
Reply

#2
Аз също го имам това свистене.
В началото се чудех дали е нормално, но 6 месеца (откакто я имам колата) не е имало проблеми.
Reply

#3
Това е горивната помпа. Като дадеш на контакт сигурно пак се чува това за момент и после спира.
Reply

#4
Впоследствие разбрах че е горивната помпа, но ме питеснява това дали това свистене не означава нещо неприятно, кадо здаване на багажа примерно. То ако се развали тука вобще не ми пука, но не дай си боже това ако стане в Сърбия..., не искам и да мисля Smile.

Благодаря за отговорите.
Reply

#5
Извън темата Аватара ти е Жесток Big Grin Big Grin
Гледал ли си целия скеч? SmileSmileSmileSmileSmile
Orion - High Performance Car Audio
Reply

#6
Kespanok 460 Wrote:Извън темата Аватара ти е Жесток Big Grin Big Grin
Гледал ли си целия скеч? SmileSmileSmileSmileSmile

А филма?
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#7
Е как не. Smile Smile Smile
Best regards,
DJ_STEVEN
Cronmans vaeg 9a
21364 Malmoe
Sweden

VOLVO S40 2.0T -99
Reply

#8
DJ_STEVEN Wrote:Е как не. Smile Smile Smile

Само ще те помоля да намалиш размера на аватара.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#9
Dumfree Wrote:Това е горивната помпа. Като дадеш на контакт сигурно пак се чува това за момент и после спира.
При мен не се чува като е на контакт - само като е запалена.
Свистенето съм го чувал и при други коли.
Reply

#10
Ако помпата работи шумно значи може и да си е тръгнала, но това не означава, че веднага ще здаде багажа. Зависи колко е шумна. По принцип би трябвало да се чува леко. Тъй и тъй си в Швеция, що не питаш в някой сервиз? Там от Волво трябва да разбирта поне малко. Big Grin
Помпата ти е Walbro и по принцип не са скъпи ако ги взимаш от walbro, a не от Волво :lol: Walbro за Митсубиши също става с леко преправяне. Ето ти тука как се сменя помпата ако решиш да го направиш сам:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://s40concepts.net/forum/index.php?t=msg&th=6774&rid=1074&S=db54f03e1f299ad5e0c9d4f7b04a9501&pl_view=&start=0#msg_79957">http://s40concepts.net/forum/index.php? ... #msg_79957</a><!-- m -->

Тук слага малко по-различна помпа, но модификациите са минимални.
На мен ми предстои това упражнение до края на седмицата Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)