The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения за Волво s40

#1
Здравейте.
Имам няколко въпроса относно Volvo s 40 (1997-2000,1,8 16v,115-125hp).Някой мойже ли да ми даде пълна характеристика за този модел относно здравина,антикорозионна защита,динамика и пъргавост на този модел,проблемни възли,и приблизителна цена за която може да се закупи добре запазена кола от този модел.
Благодаря ви.
Reply

#2
Здравей и добре дошъл във форума!
Като цяло си се насочил добре към марката (в този форум друго няма и да чуеш Smile ).
Относно питането ти - има известна разлика (освен в мощността) между С/В 40 115к.с и 125к.с. Първият двигател е пълна инжекция, вторият се води GDI или директно впръскване и е произведен от Мицубиши. Монтира се в Каризма и още други модели.
Аз съм с GDI и мога само супелративи да говоря за колата.
Динамиката е на много добро ниво, колата е стабилна в завоите, а спирачките са и най-силната страна Smile
Няма какво да се лъжем - частите са скъпи, както и подръжката, но ако колата е добре гледана, рядко се налага да влизаш в сервиз, освен за смяна на консумативи. В този ред на мисли е добре да инвестираш малко повече пари в покупката (разбира се всичко е относително), за да нямаш ядове после.
Има екземпляри от 7000 до 13- 14000 - всеки сам си прави изводите. Моето мнение, че 10-12000 е нормална сена.
За корозията няма смисъл да си приказваме...
Има и още няколко теми във форума, които могат да ти бъдат полезни.
Успех с покупката!
Reply

#3
Аз съм с първия двигател 115ph. В40 1999 купих го за 9200. за сега нямам оплаквания. Смених му консумативи (ремък, ролки масло и филтър). Ремъка и ролките нямаше защо да ги сменям, но знесш ли го предишния собственик:-) Корозионна защита - С/В40 1996 - 1999 имат специално покритие от долу, прагове и т.н. изобщо местата където би ръждясала. Спирачки 6+ по шестобалната. Изобщо автомобилът е добър. В момента е един от най-добрите цана - качество, но не забравяй, че поддръжката не е от евтините, все пак е Волво:-) Успех!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)