The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
масло за скоростна кутия

#1
някой да знае какво масло се налива в скоростната кутия на 850 2.0 20v. В Autodata 2004 дават 5W/30.Може ли да се вярва на това.
Reply

#2
Не, не може.
В скоростната кутия се налива диверенциално масло с доста висок вискозитет - нещо от рода на 75w90 синтетика или 80w90 минерално. За механична скоростна кутия няма проблем да се сложи и по добро масло от предписаното - например пълна синтетика 75w90 , при положение че се сменя най често веднъж на 5 години мисля че е по добре да се дадат 50лв вместо 30-35лв. За автоматичните скоростни кутии вече е задължително да се спазват точно спецификациите...
това 5w30 трябва да е двигателно масло, полусинтетика или пълна синтетика, предназначено за доста студен климат. 5 е вискозитета при студен старт, като осугурява при -25гр някъде добро смазване 1 сек след палене. 30 е вискозитета при нормално загрял двигател...
Reply

#3
Само да ти кажа,че и брат ми мислеше така с неговото 740 2,3 89г.Не спази спецификацията,която му дадох от аутодатата,а тя беше нещо от рода на ATF-FA на Валволин или специално полусинтетично масло за автоматици.Сипа 85W90 и след две седмици му сменихме цялата скоростна кутия,защото колелата се бяха прегряли и разпаднали.Мен досега аутодатата не ме е лъгала и и вярвам.Сравнявам с тек-док и други ,но общо взето е истина това,което пише там.
Ако не можеш да го поправиш-не го чупи повече.

[Image: line.gif]
Reply

#4
нов Wrote:някой да знае какво масло се налива в скоростната кутия на 850 2.0 20v. В Autodata 2004 дават 5W/30.Може ли да се вярва на това.
хубаво е да провериш все пак и друг източник - например Vadis-а защото наистина звучи малко съмнително. Може пък точно тук да са допуснали грешка от аутодатата. Успех!
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#5
Е тук просто е ясно че са се объркали, от двигателно до трансмисионно масло разлика ееее...
Reply

#6
що не провериш в мотопфое по телефона
"ало имате ли масло за скоростната кутия на хххххххх. а колко струва, а каква марка е , а волво оригинално много добре а кво е там колко е 75в90 или 5в30 да знам дали зимата пак ще го сменям, а не се сменява , а кво казахте че е ........."
правиш се малко на луд и получаваш информацията от все пак официалния представител. иначе и аз мисля че 5в30 е моторно щото всичките трансмисионни са с много по-голям вискозитет или от типа на другото 75в90. те така и си се водят трансмисионни масла.
в оригиналната ми книжка на колата пише че мотора събира 4.3.литра с филтъра, а навсякъде другаде че е 5.3 литра е на кого да вярвям сипах 5.3 и вече 7к километра карам така.
има си грешки навсякъде трябва да се проверява

ПП то и ма едни врати пише жени па като влизам гледам - кенефи
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#7
нов Wrote:някой да знае какво масло се налива в скоростната кутия на 850 2.0 20v. В Autodata 2004 дават 5W/30.Може ли да се вярва на това.

AZ imam 2.5 SE 20V 170 k.c. s s ruchna skorostna kutiq. Originalnoto maslo e No 97308 izpolzvat go v Reno (ELF) Smenq se na 100 x km
Reply

#8
Ами има и скоростни кутий, които са с двигателно масло, като тази на моята кола например. По сервизната програма на Saab (WIS се казва) дават това:
[Image: 4145ps.th.jpg]
Като ходих да купувам масло за смяна оня от магазина се беше ококорил, като му казах какво масло искам и почна едни обяснения че не трябва да е такова, ама след като си разгърна каталозите на Валволин, Кастрол и тн. и миряса накрая Big Grin А и влезе един от работниците от сервиза им и му обясни, че има японски скоростни кутий които са с двигателно масло.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)